Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W czym prać szczurze rzeczy?
Autor Wiadomość
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Nie Sty 09, 2011 12:46   

Madzial98, u mnie pranie ręczne jest niewystarczające. Przeważnie poirę kilka hamaków, szmatki itp, więc na jedno pranie do pralki w sam raz. Oczywiście mogą dostać alergii (wedłu mnie vizir jest najbardziej uczulający). Zazwyczaj ustawiam na 90 stopni z dodatkowym płukaniem. Po wyschnięciu delikatnie czuć zapach proszku.
Oczywiście śmierdzące hamaki bardziej im odpowiadają.

edit 11.01.2011 15:54
Dodatkowo osobom, które używają tocin lub innej ściółki osadzającej się na hamakach radzę porządne wytrzepanie lub wyczesanie (np. szczoteczką do rąk) ich przed praniem. Bardzo łatwo można zapchać filrt w pralce.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 08:46   

Czy ktoś z Was używa do prania proszku Persil? Jeżeli tak, to czy zdarzyło się komuś, że uczulił szczury?
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 08:58   
   Zwierzątka: świniątka


Ja piorę w Persilu, hamaków jeszcze nie prałam bo są nowe, ale ukochany kocyk szczurów, na którym lubią biegać i spać na wybiegu owszem. Nie zauważyłam, żeby uczulił.
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
MalaBoo 
Afa1811



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 577
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 17:22   

ja piorę w pralce na intensywnym programie z proszkiem i płynem a później wstawiam jeszcze na program krótki już bez płynu i proszku :) jak raz wyprałam bez tego krótkiego programu to ogonki zaczęły kichać i musiałam prać jeszcze raz :P
_________________

 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 19:27   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Ja piorę w różnej maści ekologicznych proszkach, usuwają smrodki i brudy też przy 40 stopniach, a nie pozostawiają swojego zapachu.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 00:25   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


a ja się nie pierdzielę. Piorę raz na 90 stopniach w Arielu bez żadnych płynów bo za 2 dni ten hamak i tak ląduje znów w praniu :rotfl: i bez żadnego dodatkowego płukania.
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 00:37   

ja piorę w zwykłym proszku na 90stopni, szmatki zbieram przez tydzień po 2 ścierki kuchenne dziennie i składuje w szafie na korytarzu :lol1: puki się nie otwiera to nie czuć na 30 minutowym praniu lekko było czuć zapach. szczury nie miały alergii
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 09:45   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


ja piorę w Vizirze przy 90 stopniach na programie dla bawełny mocno brudnej [ponad 2h prania] i z płynem do płukania.
zbieram szmaty na balkonie i piorę dopiero jak będę pralkę miała pełną (co akurat dość szybko się dzieje)
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 13:12   
   Zwierzątka: Szczury


Ja w Persil Sensitiv Gel (z Niemiec) + płyn do płukania, również na programie bawełny mocno zabrudzonej i przynajmniej w 60st.
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 13:32   

Ja już się nauczyłam i po prostu piorę w 40 stopniach, żeby polar był ładny. Jak są mega śmierdzące to moczę w wannie i domestosie a później normalnie piorę.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 21:14   

Hmm białego jelenia do mycia używałem pamiętam i do szybkiego przepierania tez się nadaje.
_________________
Mea Culpa.

 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 15:05   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


karraska napisał/a:
Ja już się nauczyłam i po prostu piorę w 40 stopniach, żeby polar był ładny. Jak są mega śmierdzące to moczę w wannie i domestosie a później normalnie piorę.

A nie boisz się, że domestosem szczurom zaszkodzisz?

Nie lepiej łagodniej (mniej chemicznie), ale w wyższych temperaturach?

Na marginesie: domestos nie odbarwia materiałów? Ja jak mam potrzebę odkażenia domestosem klatki/transportera po zarażającym szczurze, to szoruję tą klatkę/transporter gąbką-zmywakiem i zauważyłam, że się całkowicie wypłukuje kolor z samej gąbki... klatka też zostaje odbarwiona (kuweta blednie, pręty nie wiem, nie zauważyłam).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 15:14   
   Zwierzątka: szczurze damy


Domestos odbarwia i to mocno. To BARDZO silny preparat czyszczący. Ja bym się nie odważyła dotykać tym nawet szczurzej klatki, bo wżera się w plastikowe elementy.
Może roztworem. Może.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 17:42   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Karena napisał/a:
Domestos odbarwia i to mocno. To BARDZO silny preparat czyszczący. Ja bym się nie odważyła dotykać tym nawet szczurzej klatki, bo wżera się w plastikowe elementy.
Może roztworem. Może.

Ja się odważyłam, bo nie miałam dobrej alternatywy. Musiałam (i nadal muszę co jakiś czas, jak np. skażę transporter) odkażać rzeczy po szczurze, który ma ropnie w płucach tak duże, że stanowić może zagrożenie dla innych szczurów. Ręce swoje myję manusanem po kontakcie z tym szczurem, domestosem siebie nie będę myła, virkonem też nie.

Sama klatka/transporter po myciu (płuczę po odkażaniu pod dużym ciśnieniem gorącą wodą z prysznica) w ogóle nie posiada zapachu, a wącham z bardzo bliska. Żadnego chloru, nic nie czuć. Węch mam chyba dobry (tzn. jak na człowieka).
Nie wiem czy dobrze postępuję, ale chyba wolę domestos niż virkon.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lut 25, 2015 17:44   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


nimka, manusanem też możesz odkazić klatkę.
Domestosem odważam się wyłącznie rozcieńczonym.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12