Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Sty 13, 2007 17:06
Kłopoty skórne
Autor Wiadomość
magda__________
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 17, 2006 13:28   Kłopoty skórne

witam wszystkich. chcialam zapytac sie czym moga byc spowodowane strupki na ciele szczurka. Moj killer kilka ich ma a nie wiem jak sie ich pozbyc:( nie miejcie mi za zle ze poruszam ten temat bo pewnie duzo juz o tym pisaliscie ale jestem tu nowa i chcialam sie czegos dowiedziec o tych pupilach:):):) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez oxxy Nie Sty 31, 2016 22:20, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 14:30   

...
ciur sie drapie? nadmiernie?

moze to byc uczulenie/przebialczenie, moze jakies inne swinstwo? bo ja wiem - grzyb, swiezbowiec?

dawalas szczurkowi ostatnio duzo produktow zawierajacych bialko - miesa, sery, mleko, jogurty?
zmienilas mu ostatnio sciolke, pokarm? wprowadzilas do diety cos nowego?

napisz cos wiecej bo to ze ma same strupki niewiele mowi... :roll:
 
     
magda__________
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 17, 2006 18:59   

za sciolke uzywam trocin no i zmieniam ja naprawde czesto, pokarm szczurek dostaje urozmaicony ale nie dalam mu nic co moglo by mu zaszkodzic. szczurek drapie sie a te strupki to zasuszaja sie a pozniej pojawiaja sie nowe. nabialu nie dostawal. sprobuje zmienic podloze moze jest na nie uczulony
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 21:18   
   Zwierzątka: szczur(y)


tak jak pisała GAto, strupki mogą być albo od pasożyta, albo od jakiegoś świństwa, albo od trocin ( szczury częśto maja uczulenie na trociny, najbardziej preferowany jest żwirek typu cxat's dream---chociaż ja osobiście uzywam głównie trocin i nie ma problemów), może włąsnie byc tez tak ze szczur sie przebiałczył poprzez jedzenie zbyt dużej ilosci nabiału bądź mięsa. Radziłabym sie przejść do weta, bo strupki mogą być spowodowane wieloma ale to naprawde wieloma czynnikamii częśto jest tak ze sam wet mozę jedynie to stwierdzić
 
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 21:34   

magda__________ napisał/a:
zmieniam ja naprawde czesto

chodzilo mi o zmiane firmy trocin...

magda__________ napisał/a:
ale nie dalam mu nic co moglo by mu zaszkodzic.

mogl uczulic sie na cos co samo w sobie innym szczurom nie szkodzi, wiec odradzam taka pewnosc siebie, zwlaszcza jesli chodzi o uczulenia i ogolnie o szczurze zdrowie...

rowniez doradzam udac sie do weta, jesli odpowiedz jednego nie bedzie zadowalajaca, lub wrecz na zdrowy, chlopski rozum glupia, jak najpredziej skontaktuj sie z jakims innym.
 
     
foka_z_zakonu
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 17, 2006 22:12   

zgadzam sie z Gato, idz z małym do wetka - wszytko stanie sie jasne. im szybciej pojdziesz, tym szybciej maluch bedzie zdrowy... :wink:
 
     
magda__________
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 21, 2006 18:56   

wiecie bylam u weta z moim killciem no ale niestety lekarz powiedzial ze moga byc rozne przyczyny, wprawdzie szczurek dostal zastrzyk no ale strasznie sie drapie, mam nadzieje ze mu to przejdzie. zmienilam tez sciolke na zwirek, ograniczylam produkty zawierajace bialko no i teraz bede czekac na polepszenie:):):)pozdrawiam
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Śro Mar 22, 2006 15:19   

magda__________ napisał/a:
ale niestety lekarz powiedzial ze moga byc rozne przyczyny

patrzcie, jaki odkrywczy...

magda__________ napisał/a:
szczurek dostal zastrzyk no ale strasznie sie drapie

po zastrzyku nie powinien sie drapac, przynajmniej przez ten dzien ktorego mial zastrzyk... jak tak dalej pojdzie to najprawdopodobniej rozdrapie sobie to wszystko do krwi. polecam masc tribiotic - pomga, szczur po niej nie bedzie sie drapal przynajmniej przez jakis czas (wiem z autopsji). tak w ogole polecam wybranie sie do innego wtea jesli dieta i zmiana sciolki nie pomoze.

czymam kciuki za malucha :} . niech nam szybko zdrowieje! wydrap go za uszkami odemnie...
 
     
magda__________
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 22, 2006 19:26   

dzis jest lepiej, szczurek nie drapie sie tak czesto, w sumie to prawie wogole sie nie drapie, jest chetny do zabawy no i wogole... jutro mam jechac po jeszcze jeden zastrzyk...mysle ze jest duuuzo lepiej z czego baaardzo sie ciesze:):):):):) pozdrawiam wszystkich
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Śro Mar 22, 2006 20:16   

moje pytanie brzmi - czuje sie lepiej z powodu wyeliminowania przyczyny drapania, czy z powodu zastrzykow? bo jesli od zastrzykow - no coz... to calkiem naturalne, leki odczulajace robia swoje...

ale skoro uwazasz ze wszystko dobrze to dobrze, rowniez sie ciesze :}
 
     
magda__________
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 23, 2006 17:37   

wydaje mi sie ze te zastrzyki naprawde mu pomogly, strupki sie zasuszaja i goja, a szczurek ma sie bardzo dobrze:):)
 
     
Kapsel
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 07, 2006 14:30   Alergia na trociny

hmmm mam pytanko. A jakie objawy może mieć alegria wywołana trocinami? Bo ja od kiedy pamiętam sypie gryzoniom troty i nigdy nie myślałem, że schorzenia mogą być od ściółki.
Ostatnio zmieniony przez marhef Śro Lis 22, 2006 00:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 21:24   
   Zwierzątka: szczur(y)


Przeważnie zwierze sie drapie do takiego stopnia że powstają strupki. Może być tez alergia ze strony układu oddechowego, ponieważ trociny pylą, wtedy występuje nadmierne kichanie i ciężki oddech
 
 
     
Kapsel
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 07, 2006 22:55   

dzięki ci bardzo :D teraz będę wiedział, a może inni by też słówko napisali co nieco o innych alergenach :)
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 08:47   
   Zwierzątka: szczur(y)


co do siana. Równiez często potrafi uczulić, a to za sprawą tego, że przewaznie jest ono nie przebanane włąściwie, ja polecam jedynie kupowanie z firmy bodajze soko... coś tam ( w każdym badź razie nazwa z sokołem zwiazana). Siano potrafi uczuli, ponadto wzięte z noieznanego xródla moze mieć w sobie różne pasożyty takie jak np. pchły ( bardzo częste u szczurów), chyba nie muzsę tłumaczyc na czym to polega. Drugą sprawą może być przeniesienie różnych świństw (nie koniecznie już chorób aczkolwiek bardzo realne) przez sianko, gdyż często w nim można znaleźć odchody innych zwierząt, a jak wiemy odchody przenoszą choróbska. Dlatego niewolno brać siana z nieznanego xródła, brońcie Panie Boże już z jakiejś łąkigdzie chasa pełno dzikich zwierząt. Co do sianka domowego np. ze swego ogórdka równiez sceptycznie jestem nastawiona
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 14