Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje?
Autor Wiadomość
Andosiek 


Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 17
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 22:20   
   Zwierzątka: Psy, zolwie, ryby


Oby byla jutro moja pani weterynarz, mam do niej bardzo blisko więc to jeszcze lepiej dla figi ze względu na krótszą drogę
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 22:27   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Phina, kroplowka nie jest lekiem, ktory mozna podac zawsze, dlatego "zalecanie" jej nie widzac zwierzaka (i nie majac diagnozy weterynarza) nie jest madre, bo mozna mu zaszkodzic. jesli zwierze ma np chore serce, obrzek pluc albo mozgu - mozna mu w ten sposob potwornie zaszkodzic. wiec prosze, ostroznie z takimi poradami.
sadzac po opisie stan szczurka jest ciezki, jak najszybciej powinien go zobaczyc lekarz, ale my nie widzac go (bo nawet gdybysmy byli lekarzami weterynarii to nie mozemy osadzac nie badajac) nie mozemy nic konkretnego powiedziec. jedyne co mozna bezpiecznie zalecic to dokarmianie, ew zmierzenie temperatury i dogrzewanie/chlodzenie.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Phina 



Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 268
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 22:42   
   Zwierzątka: szczekające x2, kot przybłęda i wielka szczurza pustka


susurrement, dzięki. Po prostu jak przeczytałam, że od trzech dni nie piła, to bardzo się zmartwiłam. Zazwyczaj w przypadku odwodnienia podaje się kroplówki, stąd mój wniosek... Wybacz, na przyszłość będę ostrożniejsza.
_________________
Moje Promyczki

W nowym domku: Sofia
Na zawsze w :serducho: : Ula, Mini, Albinka, Budzia i Iriska [*]
 
 
     
SkyUpsideDown 


Dołączyła: 20 Paź 2010
Posty: 10
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 22:44   
   Zwierzątka: Pixel [*], Guzik [*], Szynszyl [*]


Ja się jeszcze odniosę do ogórka - osobiście bardzo nie polecam. Jeśli jutro będziesz mieć możliwość, to kup arbuza. Moi rodzice chociaż teraz rodowite mieszczuchy to wychowywali się na wsi i mówili, że u nich nadmiar ogórków się wyrzucało, a nie dawało zwierzętom, bo źle reagowały - wzdęcia, biegunki.
I moje szczurki jak im raz podałam też zareagowały podobnie. Nie wiem czy to dla nich zdrowe, czy nie, ale ja wolę nie podawać. A w ciężkim stanie chyba lepiej dać coś lekkostrawnego.
 
 
     
Andosiek 


Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 17
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 15:01   
   Zwierzątka: Psy, zolwie, ryby


Ogórki to jedyną rzecz jaką ruszała, więc wolałam to niż nic... na wieczór chciałam ją przechytrzyć. Poniewaz lubila ten jogurt, rozmiękczyłam nim chleb i zrobiłam papkę, troche zjadla troche wylizała co mogła, ale niestety w nocy odeszła na szczurzy świat... Może i to lepiej dla niej, biedak teraz sobie fruwa z innymi szczurasami.. (*). Tak bywa.

Znacie może jakies prywatne osoby lub hodowle z okolic Biała Podlaska, Siedlce, Radzyn Podlaski, Łuków które zajmują się hodowlą lub po prostu chcą oddać dwa mile szczurasy? Wiem, że jest dział ogłoszeń, ale niestety tam nic nie znalazlam, więc może wy znacie poza forum jakieś osoby?
 
     
Phina 



Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 268
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 23:18   
   Zwierzątka: szczekające x2, kot przybłęda i wielka szczurza pustka


Andosiek, bardzo mi przykro z powodu szczurki :cry: Mimo wszystko głęboko wierzyłam, że się uda.. [*]
_________________
Moje Promyczki

W nowym domku: Sofia
Na zawsze w :serducho: : Ula, Mini, Albinka, Budzia i Iriska [*]
 
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 23:33   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


O jej :( Przykro mi strasznie.
Wiesz na forum jest pare ogłoszeń o szczurkach do adopcji a i transport może by się znalazł. Trzeba dobrze poszukać i popytać.
Sama zamierzam się do adopcji maluchów z forum ale to jeszcze nie teraz.
Szkoda Twojej szczurci, na prawdę mi przykro. Myślałam, że weterynarz coś jej poradzi. :(
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 11