Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POLECANE karmy - temat ogólny
Autor Wiadomość
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 28, 2005 09:21   POLECANE karmy - temat ogólny
   Zwierzątka: szczur(y)


moje nie mają konkretnej firmy, ale jak najbardziej polecam. Otóż jest to jedzenie na wagę w którym widać gołym okiem co sie znajduje i czy wszystko z nim jest OK.
Banany, daktyle, orzeszki, przenica, granulat, chrupki, kukurydza, poprostu bardzo bogate i urozmaicone jedzonko. Z kolb polecam NESTOR
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Lis 18, 2012 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mirea el tahiri 


Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 14:52   
   Zwierzątka: pies


Ja od zawsze karmiłam swoje szczury Vitapolem świetnie się sprawdzał obecnie obserwuje szczurki karmione Meganem i też jest ok....

Co do Vitapolu zwykle kupowałam dla szczurów ale troszke za dużo tam było takich małych ziarenek które zwykle zostawały na dnie pudełka a moje szczury nie za chętnie chciały to jeść...i razu pewnego Vitapolu dla szczurów nie było i kupiłam dla koszatniczek i ta karma najbardziej szczurowi podeszła miała wszystko większe więc była wygodniejsza do jedzenia a skład podobny...
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 15:53   
   Zwierzątka: szczur(y)


Cytat:
Co do Vitapolu zwykle kupowałam dla szczurów ale troszke za dużo tam było takich małych ziarenek które zwykle zostawały na dnie pudełka a moje szczury nie za chętnie chciały to jeść


właśnie za to nie lubie Vitapolu
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 11:29   
   Zwierzątka: kot


ja kupuje Megan w wiederku, bo jest tam dużo dużych kawałaków różnych różności (u mnie też zawsze te małe ziarenka sa zostawiane, nie wiem po jakie licho to coś tam jest) a jak nie Megan to inny pokarm w dużymi kawałkami różnych różności :P :P:P
_________________
mam kota.
 
 
     
Mirea el tahiri 


Dołączyła: 19 Lis 2005
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 13:34   
   Zwierzątka: pies


Meganem teraz karmie szczurasy i faktycznie troche tych drobinek jest mniej, ale za to dużo innych fajnych rzeczy jest pod dostatkiem :D Szcurki uwielbiają to jeść :D
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 13:48   
   Zwierzątka: kot


Megan na prezydenta!!!:lol:
_________________
mam kota.
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 16:14   
   Zwierzątka: szczur(y)


Megana nigdy nie miałam szczerze mówić, to znaczy miałam ale dobre parę lat temu jakieś 2-3 lata. Od dłuzszego czasu kupuje papu na wagę, staram sie mieszać różne rodzaje. Na przykład ostatnio kupiłam podstawowy bardzo rozmaity i bogaty i dokupiłam do tego i zmieszałam granulat dla gryzoni
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 17:53   
   Zwierzątka: kot


to jest też dobry pomysł, najlepiej kupować na wage dynie, słonecznik i inne takie przysmaki naturalne i mieszać, bo wiadoo że choćby był najlepszy pokarm, zawsze ma w składzie troszke tych substancji polepszających zapach i smak...:]
_________________
mam kota.
 
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 21:59   

Ja karmiła Vitapolem dla chomików. I mój opróżniał wszystko, zostawał tylko ten taki pyłek z dna.
Megan - i owszem, ale albo z czymś zmieszany, a jak sam, to jadł mniej chętnie. Natomiast te różne takie kółeczka i inne bajery pochłaniał bardzo szybko. O i najbardziej lubił orzechy, te które tam są... Jeju. Zapomniałam jak one się nazywają, w każdym razie jak były całe, jeszcze w "opakowaniu", w skorupce. Lubił je rozwalać.
O i smakował mu też kupowany na wagę pokarm. Chyba najlepszy z tych co kupowałam.
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 22:07   
   Zwierzątka: szczur(y)


może chodzi o orzeszki ziemne czyli fistaszki ?? :wink: moje też uwielbiaja przy tym majstrowac :lol:
ale i tak nic nie przebije tego jak dam im całęgo orzecha włoskiego, wtedy walczą z nim całymi dniami i nocami, alejeszcze nigdy nie wygrały :lol: zawsze przy wymianie ściółki lądował w kuble
 
 
     
foka_z_zakonu
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 16:04   

ja kupuje mojemu zarelko na wage... a jak nie chce mi sie jechac na miasto to vitapol... w sumie to on tylko zjada te kukurydziane kółeczka :roll: reszte zostawia w miseczce :?
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Śro Lut 22, 2006 18:35   
   Zwierzątka: kot


ja kupuje w takim dość sporym wiaderku...:]
_________________
mam kota.
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 22:35   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Polecam karmy firmy Versele Laga - Prestige Rat Nature i Prestige Rat Crispy. Dosyć drogie (paczka 800 g kosztuje 13 - 17,50 zł za Rat Nature i ok. 9 zł Rat Crispy), ale jest dużo składników, nie same ziarna i kolorowe chrupki jak w polskich karmach, tylko dużo granulek (coś a la karma dla kota :lol: ). Szczuraskom bardzo smakuje.

A z kolb polecam Nestor. Smakują ogonkom, dobrze zapakowane (folia + kartonik) i w dodatku nie takie drogie :) .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 12:30   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Jeśli chodzi o ziarno, to podstawa Megan plus różne ziołowe, warzywne, owocowe urozmaicenie. Kolby specjalne dla szczurów - serowa i bekonowa, czasem szynszylowa różana. :mrgreen:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 14:43   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Moje szczury właśnie dostały suchy makaron do canelloni :) I też zajadają, a jak ząbki przy tym się ładnie ścierają. Tego typu dodatki są dobrym pomysłem uzupełniającym dietę i czyniącym ją bardziej urozmaiconą - atrakcyjną. W karmieniu szczurów nie można być zbyt ortodoksyjnym: czasami trzeba im pozwolić na coś "niezdrowego". Byle wszystko z głową.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13