Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie młodych (do trzeciego miesiąca życia) szczczurów
Autor Wiadomość
izoldka 
nietypowa czarownica ;P



Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 385
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 10:34   
   Zwierzątka: pies i kotka w ciazy


avi wystarczy poczytac temat :wink:
_________________
moje stadko http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7613
 
 
     
avi 



Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 10:47   
   Zwierzątka: nimfa x2 szczurze chłopaki x4


Przeczytałam cały, w teorii bracia rówieśnicy nie powinni sprawiać problemów... ale i tak się boję, ze względu na doświadczenia :] Zakładam że do czasu dojrzewania nie powinno być żadnych zgrzytów...chyba...
_________________
"Masło na patelni topi się tylko raz"
 
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 10:48   

avi, łatwiej na początek będzie wziąć brać braci, bo nie będziesz musiała ich łączyć. Jednak bracia w okresie dojrzewania również mogą się gryźć, na hormony nie ma rady, no chyba że kastracja. Mieszkasz w Gdańsku więc ze znalezieniem dobrego weta w razie potrzeby kastracji nie będzie problemu. Dojrzewanie szczury przechodzą różnie, czasem całkiem bezproblemowo.
Poczytaj temat, jest tu wiele cennych wskazówek.
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 17:03   

avi, niestety nigdy nie można mieć pewności, ale dwaj bracia dają jako takie gwarancje, że będą się dobrze dogadywać :)
A skąd bierzesz dumbo chłopców?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
avi 



Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 08:35   
   Zwierzątka: nimfa x2 szczurze chłopaki x4


Jeszcze nie wiem skąd biorę ;) czekam , aż gdzieś się pojawią bracia o umaszczeniu blue, oraz czarny lub agouti. Właściwie dumbo nie jest jakimś warunkiem,może być standard... bardziej chodzi mi o to że do tej pory miałam styczność z samymi standardowymi kapturami i chciałabym jakiejś odmiany :)
Na pewno odpada sklep zoologiczny. Na allegro znalazłam dziewczynę która sprzedaje dumbo aktualnie, opis jej aukcji wygląda rozsądnie :


Jeśli nie to, to sobie zaczekam na jakiś uroczy miot w zarejestrowanej hodowli. Choć starałam się już kiedyś, to się niestety nie załapałam...a aktualnie jakby co muszę zaczekać na dopływ gotówki :]

[ Komentarz dodany przez: EpKee: Wto Maj 25, 2010 10:22 ]
Na forum nie popieramy pseudohodowli, dlatego też, nie można umieszczać linków do takich aukcji. Chyba, że wystawiający zgodzi się oddać szczury za darmo.
_________________
"Masło na patelni topi się tylko raz"
Ostatnio zmieniony przez EpKee Wto Maj 25, 2010 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 11:31   

avi, trzeba po prostu "polować" na ogłaszane mioty, od razu wysyłać zgłoszenie i na pewno się uda ;)
Ogłoszenia na allegro zazwyczaj wyglądają "rozsądnie" a potem przychodzą chore, agresywne zwierzęta. Allegro to nie jest odpowiednie miejsce na szukanie szczurów.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Małpa 
Dawniej maartuusiaa94



Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 228
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 13:27   
   Zwierzątka: <: )~ Jamal, Za TM: Joyuś ;((


To znowu ja ... ( niestety, bo wolałabym raczej nie oglądać już tego działu...) Tym razem styrupek ma Joy, znowu pod szyjką. W nocy tak się leją,że nie dają mi spać! Pisk jest przez bite 3 godziny bez przerwy. Nie wiem co robić.... Proszę o jakieś rady, w ostateczności będzie ciachanko ale , o ile to możliwe, oczywiście wolałabym tego uniknąć...
_________________
Moje ogonki:
Jamal standard standard black capped.
Za TM: ;(
Joy dumbo velveteen black silvered niest. irish.

[/url]
 
 
     
rysia.13 
szczurowelove



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 68
Skąd: Tychy .
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 13:09   
   Zwierzątka: pies


dzisiaj dołączyłam do Małego (od sześciu dni u mnie) Hektorka, i siedzą w osobnych kątach ; <
Mały na półce, a Hekti w domku ...
Czy to normalne ?
Bo ja głupia myślałłam, że bd przytuleni do siebie spać ; <
_________________
Hektuś [*] ;c
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 13:17   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


rysia.13, muszą się poznać :P od razu w ramiona sobie nie wpadną :D daj im troszkę czasu
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 13:21   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


rysia.13, przecież oni się nie znają - nie można oczekiwać, że od razu będą spać przytuleni.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
garvin 


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Dublin
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 14:03   

Witam :)
mam dylemat.. Do moich dwóch szczurzych sióstr dołączyła nowa panna. Tzn jeszcze ich nie połączyłam gdyż okazało się że nowa jest zakatarzona :( Wyczytałam na forum że nie wskazane jest łączenie chorego ze zdrowymi.. Nowa nie ma innych objawów poza sporadycznym kichaniem i "fiukaniem" przy intensywnym niuchaniu - je normalnie jest dość ciekawska. Chciałabym je połączyć bo nie mam drugiej klatki i nowa siedzi bidna w transporterze :( co robić? Łączyć? Nie łączyć przed wyleczeniem nowej? Panny nie są jeszcze do końca ufne (siostry mam od tygodnia a nową 4 dni) i mają 5-6 tyg. Proszę o radę
_________________
Ze mną: Alfa, Omega i Enigma
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 14:15   

garvin, najlepiej byłoby przejść się z małą do weterynarza, żeby ocenił czy to jest jakaś choroba, czy tylko takie nerwowe psikanie (może uczulenie) lub zła budowa nosa. Jeśli choroba zostanie wykluczona, możesz od razu łączyć.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
garvin 


Dołączyła: 31 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Dublin
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 14:30   

dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź :)

Byłam dziś z nową u weta i niczego nie stwierdził (płucka czyste, nie uważa że to infekcja górnych dróg oddechowych) - kazał obserwować i jak nie będzie poprawy to antybiotyk :( także z łączenia nici :/ A efekt wizyty był taki że jak mała psikała tylko sporadycznie to teraz kichanie się nasiliło a po powrocie siedziała bidulka skamieniała ze strachu i przy nosku zauważyłam ślady porfiryny :( więc może to jednak stres.. :/
_________________
Ze mną: Alfa, Omega i Enigma
 
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 09:36   

Odkopuję temat. Przybyły do mnie dwa maluchy. Mają ok 6 tygodni.

Od dwóch tygodni są razem w klatce i ciągle się tłuką. Nie wygląda to za fajnie. Na szczęście krwi nie ma, Brusiek jest tylko chyba trochę przystrzyżony ;P

Na wybiegu się do siebie tulą, a w klatce z dala od siebie, nie śpią razem, i generalnie jeden na jednym końcu, drugi na drugim.

Jak długo u takich malców może trwać ustalanie hierarchii? Czy kiedykolwiek się dogadają?

W dodatku to dwa całkowicie różne charakterki.... Jeden miziak a drugi adhd....
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 10:51   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


gurumis, ale właściwie cechą maluchów jest to, że ciągle się kotłują...

U nas długo byli bracia, przestali traktować kotłowaninę jako rozrywki dopiero po skończeniu praktycznie trzech miesięcy.

Zwłaszcza u panów to wyraźna rozrywka. Jeśli oba jedzą, piją, śpią i nie wydają się się zestresowane, ja bym się nie niepokoiła.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12