Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a wyjazd za granicę
Autor Wiadomość
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 23:01   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


"My jako przewoźnik PLL LOT wozimy tylko i wyłącznie psy, koty oraz fretki. Informacji znajdujące się na stronie podanej przez Panią są nieprawidłowe i niezgodne z wewnętrznymi regulacjami naszych linii."

Tak więc Lot definitywnie skreślony > <

Ja się doczytałam, że w obrębie UE kwarantanna nie obowiązuje, ale trzeba przewieźć zwierzę tylko określonymi trasami.
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 23:04   

Off-Topic:
Ekhem, że tak nieśmiało zapytam... Dałoby się przemycić? Nie wiem, jak to teraz wygląda, ale jak byłam mała, to nikt nam samochodu nie przeszukiwał, jak na promie płynęliśmy do UK.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 23:22   

Off-Topic:
Asmena, ja jeździłam autobusem i jeśli ma się znajomych kierowców można przewieźć wszystko, ale kontrole się zdarzają a wtedy przetrzepują dosłownie wszystko. Jeśli Cię capną w którymś z państw to możesz mieć problemy i nieprzyjemności. Mimo wszystko najlepiej jechać prywatnie albo z kimś kto jeździ busem na trasie, ale nie ma zarejestrowanej działalności.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lip 16, 2011 20:00   
   Zwierzątka: szczurcie


Przeglądałam uważnie temat, ale niektóre posty są już stare, dlatego pozwolę sobie zapytać. Czy ktoś wie jak na chwilę obecną wygląda sprawa przewiezienia szczurów z Polski do Anglii? W szczególności:
1. Znani przewoźnicy, którzy zezwalają na przewóz szczurów, najlepiej samolotem, ale i autobusem czy busem nie wzgardzę.
2. Czy w Anglii szczury muszą przechodzić jakąś kwarantannę?
3. Wszelkie dodatkowe informacje, rady...

czasu trochę mam, bo ewentualny wyjazd w listopadzie, ale wolę za wczasu się zacząć orientować....
 
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 11:51   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


A ja mam takie abstrakcyjne pytanie:

co ze szczurami w samolocie?

Człowiekowi podczas lądowania zatykają się uszy ze względu na różnicę ciśnień i czasami wiąże się to z dużym bólem. Czy można więc transportować szczurka samolotem? Czy one bez uszczerbku dla zdrowia mogą być w stanie znieść to ciśnienie? Czy nie uszkodzi się im słuchu?
_________________
449955886677
 
     
kurza.mugda 
no more experiments



Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 26
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 16:20   

Podbijam pytanie poprzednika, bo ciekawe.

Ponadto.. Ktos powolal sie na PLL LOT i stwierdzenie, ze fretki moga, a szczury nie. Ja w takiej sytuacji zaplacilabym jak za fretke i wwiozla szczura. No bo czemu mieliby sie szczegolnie czepiac? Wagowo samolot roznicy nie poczuje, a jesli zwierzak ma komplet badan, to dlaczego mialby byc dyskryminowany? Mysle, ze moznaby sie klocic z liniami.

Po za tym osobiscie najczesciej latam Lufthansa i na stronie, oprocz rezerwacji z dobowym wyprzedzeniem i kosmicznych pieniedzy, wymagania sa smiesznie male:
Cytat:
Można zabrać ze sobą na pokład samolotu małego psa lub kota, jeśli waga zwierzęcia wraz z kontenerem, w którym jest przewożone, nie przekracza 8 kilogramów. Wymiary takiego kontenera nie mogą przekroczyć 55 x 40 x 20cm. Dopuszczalny jest przewóz zwierząt w specjalnych kontenerach stanowiących własność pasażera, pod warunkiem iż mają one odpowiednie wymiary i są wodoszczelne.


Jesli polece w najblizszym czasie z moimi nowymi chlopcami, to zadzwonie z wyprzedzeniem i dopoki nie padnie o to pytanie, to nie przyznam sie, ze mam wlasnie szczury. A gdy padnie, bede sie klocic do upadlego :mrgreen:

Moze po wakacjach ktos ma jakies nowe doswiadczenia, bo dla mnie ten temat jest permanetnie aktualny? ;)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 23:12   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Off-Topic:
kurza.mugda napisał/a:
Po za tym osobiscie najczesciej latam Lufthansa i na stronie, oprocz rezerwacji z dobowym wyprzedzeniem i kosmicznych pieniedzy, wymagania sa smiesznie male:
Cytat:
Można zabrać ze sobą na pokład samolotu małego psa lub kota, jeśli waga zwierzęcia wraz z kontenerem, w którym jest przewożone, nie przekracza 8 kilogramów. Wymiary takiego kontenera nie mogą przekroczyć 55 x 40 x 20cm. Dopuszczalny jest przewóz zwierząt w specjalnych kontenerach stanowiących własność pasażera, pod warunkiem iż mają one odpowiednie wymiary i są wodoszczelne.

1. jak to 20cm? :shock: :o przecież takie transportery nie istnieją... chyba, że na gryzonie :roll:
2. wodoszczelne, znaczy plastik? a nie że cały ma nie przepuszczać wody, np. do środka? :wink:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 11:54   

Jeśli chodzi o informacje na temat w wozu i wywozu zwierząt typu królik i gryzoń do UK to http://www.defra.gov.uk/w.../other-animals/ stoi iż dyrektywą rady europejskiej numer EC 998/2003 można przewozić króliki i gryzonie bez żadnych okresów kwarantanny kraje spoza EU mają okres kwarantanny około 6 miesięcy ot co.
_________________
Mea Culpa.

 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 12:48   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


a na czym polega kwarantanna 6-miesięczna? i w którym kraju jest przeprowadzana? tym do którego się wjeżdża czy z którego się chce wyjechać?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 13:36   

nimka, ale Ty nie jesteś spoza UE, więc Ciebie to nie dotyczy, chyba że chciałabyś sprowadzić do UK szczury np. z Rosji
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 09, 2011 20:36   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Off-Topic:
ja wiem, ale szukałam w google czym jest ta kwarantanna i nie znalazłam, a jestem zwyczajnie ciekawa ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 15:06   

Ja mogę powiedzieć na przykładzie koni że są odsyłane do zakontraktowanych stadnin tam odseparowane na okres kwarantanny, psy i koty też określone schroniska/hotele ale jeśli chodzi o szczury ni hu hu nie mam pojęcia ;p
_________________
Mea Culpa.

 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 23:24   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


to straszne... skazać zwierzę na pół roku bez właściciela, bez kontaktu z innymi zwierzętami :( kto to wymyślił...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 09:05   

Fakt nie brzmi to za ciekawie znaczy się właściciel ma dostęp ale faktem jest ze każde musi być odseparowane :( chyba że prawo stanowi inaczej cóż dura lex sed lex
_________________
Mea Culpa.

 
     
yokoona 


Dołączyła: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 00:00   Wywóz szczurków do Szwajcarii - jakie dokumenty potrzebne?

Przez pewien czas będę mieszkać w Szwajcarii i chciałabym przygarnąć dwie szczurze dziewczynki i zabrać je ze sobą. Czy ktoś się orientuje jakie dokumenty, badania są potrzebne w razie kontroli na granicy? Nie mam pomysłów gdzie uzyskać informacje wiec liczę na pomoc użytkowników :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11