Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściółka z konopii
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 17:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


sachma, no to próbuj i daj znać jak Ci się sprawdzi. Mi by było 15l mało na obie klatki, ale to sama się zorientujesz czy to starczy.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 18:24   

sachma napisał/a:
casita 80
jeśli w tym masz starszych panów to ja do criceti15 (wymiary kuwety te same) sypię sporo, bo mam w niej dziadków i sprzątam co dwa tygodnie, a i tak ściółka wtedy nie jest jakoś bardzo zużyta.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 19:06   

Oli, mam w niej 2 dziewczyny - jedna tłusta i nieruchliwa i jedna wariatka, która szaleje ;) panów i Delicie mam w połowie towera - mimo że to 6 szczurów to i tak wydaje mi się że ta klatka to dla nich zbyt wiele przestrzeni :P
Ostatnio zmieniony przez Niamey Pon Mar 21, 2011 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 19:17   

sachma napisał/a:
mimo że to 6 szczurów to i tak wydaje mi się że ta klatka to dla nich zbyt wiele przestrzeni :P
bo jest 8)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 20:07   

Off-Topic:
Oli, 10 szczurów miałam w całym towerze :P więc przeniesienie 6 do połowy wydawało mi się zbrodnią :P
 
 
     
Agusia 



Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 605
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 08:03   
   Zwierzątka: <3 <3 <3 szczuraski i pieseczki <3 <3 &a


Wymienię, odsprzedam, za symboliczną cenę, ponad połowę worka ściółki konopia z zooluxa.
:)
_________________

 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 29, 2011 09:03   

Agusia, możesz rzucic link? Bo ja bym chyba była chętna. :)

edit/
Jeśli to ta: http://animalia.pl/produk..._Chambiose.html to biorę.
 
     
Agusia 



Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 605
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 09:12   
   Zwierzątka: <3 <3 <3 szczuraski i pieseczki <3 <3 &a


http://www.nokaut.pl/pozo...nopi-100-l.html
Ja mam Hugro.
_________________

 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 29, 2011 09:54   

Hugro, jeszcze lepiej, sama miałam zamawiac. Idealnie. :mrgreen:
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 19:21   

Wypróbowałyście już tą ściółkę z konopii Hugro? Bo ja już mam ją drugi tydzień i niestety muszę stwierdzić, że jest fatalna. Wcześniej używałam Chipsi granulat (Ultra) i był rewelacyjny - nawet po 2-3 tygodniach nie śmierdział - po wymianie hamaczków i szmatek z klatki w ogóle nie było czuć zapachu. Kupiłam Hugro bo kilka osób chwaliło i chciałam wypróbować. Po kilu dniach już było bardzo czuć z klatki, a po tygodniu już tak capiło, że się nie dało wytrzymać. Wczoraj umyłam klatkę i nasypałam trochę żwirku + na to Hugro. I niestety, dzisiaj już czuć i to ostro ;( A dodam, że od wczoraj jest w klatce tylko jeden szczurek - Carlos, bo Yankes w transporterku po zabiegu.
Możliwe, że to przez te nagłe upały (powyżej 20st, a dzisiaj i wczoraj powyżej 25) tak strasznie czuć ich zapaszek, więcej piją i więcej sikają itp.
Dlatego chciałabym poznać Wasze opinie :)
Jeżeli tak dalej pójdzie to będę miała pół worka Hugro do odsprzedania (tego 30 litrowego) :P
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 21:20   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kurcze, wyjdzie, że chwalę coś co nikomu nie pasuje, ale ja jestem bardzo zadowolona z Hugro. Nie widzę różnicy w porównaniu z Zolux Chambiose, więc wszystko co wcześniej pisałam o Zoluxie można przenieść na Hugro.
Trzymam ogony po 2 tygodnie bez zmiany ściółki i nie mam problemu ze smrodkiem w klatkach. Częściej wymieniam tylko hamaki, myję durszlaki oraz u starego stada wymieniam w narożnych kuwetach (tam potrafi przesiąknąć i śmierdzieć) - ale to też nie częściej niż raz na tydzień. W pozostałych dwóch stadach nie mam narożnych kuwet, więc 2 tygodnie są wytestowane "w pełnej mocy produkcyjnej" ogonów.
Trochę się sypie jak ogony skaczą po prętach, ale porównywalnie ze zwykłymi trocinami, więc dla mnie do przeżycia.

Dla mnie to nadal najlepsza z dotychczas testowanych ściółek - choć jak widać, nie każdy musi mieć to samo zdanie :|

pszczółka, może poobserwuj Carlosa - po jednym dniu, to żadna ściółka nie powinna śmierdzieć, nawet najgorsze troty mają wystarczającą chłonność, aby zapewnić jeden dzień komfortu dla jednego szczura. No chyba, że jesteś wrażliwa na sam zapach ściółki (bo jakiś jest, może niezbyt intensywny, ale jest). Nie mam tu na myśli dzikiej obrony mojego zdania na temat tej konkretnej ściółki, ale dziwi mnie taka różnica w jej "wydajności".
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 04:32   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Pyl napisał/a:
Kurcze, wyjdzie, że chwalę coś co nikomu nie pasuje, ale ja jestem bardzo zadowolona z Hugro. Nie widzę różnicy w porównaniu z Zolux Chambiose, więc wszystko co wcześniej pisałam o Zoluxie można przenieść na Hugro.
A ja wręcz przeciwnie - syf obok klatki jak z wiór, specyficzny zapach po kilku (2-3) dniach jak z kurnika :twisted:
_________________
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 13, 2011 09:23   

Cytat:
Wypróbowałyście już tą ściółkę z konopii Hugro?
tak i kocham ją wielką, chyba odwzajemnioną miłością. :D

U mnie rozsypuje sie naprawę niewiele poza klatkę, mniej niż trociny, zresztą ja codziennie zbieram z podłogi, tez łatwiej niż troty i nie mam problemu.
Zrobiłam test i nie sprzątałam 5 szczurom przez 2 tyg - zero nieprzyjemnego zapachu.
Moje chłopaki bardzo lubią w niej grzebać, poza karmą dosypuję im np. troszkę siemienia lnianego, czy prosa i je sobie wygrzebują. Widzę, że to naprawdę ich cieszy, łażą, przebierają ściółkę, wyrywają sobie ziarna i bawią sie przy tym. Nigdy wcześniej tak nie robiły, a dzięki temu, że ściółka naprawdę w ogóle nie pyli nie martwię sie o zatkane nosy i drogi oddechowe. Brak drewna iglastego dodatkowo jest ogromnym plusem.
Ściółka nie przyczepia się także do hamaków i znacznie łatwiej sie jej pozbyć z materiałów, za co także ogromnie ja cenię.
Nie wbija sie w szczury, obserwowałam ją i pod tym względem.

Osobiście widzę same plusy. Jest to najlepsza ściółka jaka miałam i zamierzam jej używac do śmierci. :D
Jest też tania, bo b. wydajna, worek 100l kosztuje 80 zł, a ja na piątkę śmierdzieli zużywać taką ilość będę chyba przez ponad pół roku, sprzątając raz na tydzień.

pszczółka napisał/a:
Jeżeli tak dalej pójdzie to będę miała pół worka Hugro do odsprzedania (tego 30 litrowego) :P
ja chętnie kupię, choćby dziś.
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 09:30   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


ja rowniez jestem z hugro zadowolona, ale kiedy jest w kuwecie klatki malego stada. kiedy wiekszosc mojego stada mieszkala np. podczas laczenia w mniejszej klatce i mialy w kuwecie wlasnie lniana, to paskudnie bylo je czuc juz po paru dniach. (na stale, w duzej klatce, maja zwirek tylko w naroznych kuwetach)
niemniej genialnie sie nadaje kiedy w klatce mieszka tak do kilku szczurkow, mozna nawet przez 2 tygodnie nie wymieniac i nie czuc ich wcale.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 18:12   

Faktycznie, ściółka ma specyficzny zapach, może już się wyczuliłam po tym pierwszym tygodniu i po drugiej zmianie zareagowałam na niewielki zapach. Carlos raczej jest czyścioszkiem, przez 1 dzień zasika lekko 1 półkę i 1 koszyk (już widać, że to Yankes jest tu największym syfiarzem :twisted: ) Dzisiaj mamy 3-4 dzień po myciu klatki i jest różnie. Jak wchodzę czasami do pokoju to czuję mocno, a czasami mniej. Kilka osób nas odwiedziło i twierdzą, że nie śmierdzi :shock: Fakt, że zrobiło się chłodniej na dworze, okno jest cały dzień otwarte i nie jest duszno. Na razie więc nie jest źle. Muszę jeszcze tydzień potestować tą ściółkę bo zgłupiałam :roll:
Zaletą jest rzeczywiście to, że łatwo się ją zbiera z podłogi jak wysypią i fajnie się w niej kopie :) No i jest w przystępnej cenie.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12