Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściółka dla koni
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 13:27   

Viss napisał/a:
Sprząta sie zresztą szybciej niż większe i cięższe trociny
potwierdzam! u mnie wprawdzie więcej tego wypada poza klatkę niż trocin, ale mam większe stada niż 4 szczury :D

co do sprzątania to przy dwóch pełnojajecznych samcach, którzy obecnie mieszkają w diunie wymieniam raz na 10-14 dni, to samo u trzech staruszków w criceti (tutaj wszyscy to kastraci).

Viss napisał/a:
Ale przede wszystkim jest wspaniale odpylona, jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby sie cokolwiek unosiło przy wsypywaniu jej do kuwety czy wysypywaniu brudnej do śmieci.
ja mam tę ściółkę z "dużego zamówienie" i ona niestety nie tyle pyli, co ma taki specyficzny zapach jak ją wysypuję/wyjmuję z worka. Przy sprzątaniu z kuwety nie ma tego, ale ponieważ jestem uczulona mocno na siano, to zapewne stąd moje podduszenie przy wysypywaniu, potem nie ma problemu.

Pyl napisał/a:
Zaraz po wysypaniu wydziela specyficzny zapach (ani miły ani niemiły)
dla astmatyków może być niemiły, mnie on właśnie poddusza, ale tylko przez chwilę.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 13:57   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Ja też jestem uczulona na siano i słomę, jak raz kupiłam w zooplusie podściółkę ze słomy to mało nie zeszłam. :>

Ci8ekawe, czy są mniejsze wroki, bo nie ryzykowałabym kupowania od razu wielkiego. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 14:04   

Nakasha napisał/a:
Ci8ekawe, czy są mniejsze wroki, bo nie ryzykowałabym kupowania od razu wielkiego. ;)
tak, najmniejszy jest 5l z tego co pamiętam w animalii
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 23, 2011 14:12   

Nakasha, kup ten 12l, na jedną większą klatkę ci starczy, będziesz mogła wypróbować. :)

Mnie siano i zioła potwornie uczulają, słomy nie sprawdzałam, ale len mnie nie uczula na pewno, miałam długo maty z lnianej "słomy".
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 18:26   

Jestem zadowolona z tej ściółki. To prawda, że troszkę poddusza przy wysypywaniu, dlatego angażuję do tego TŻ. Bardzo fajnie wchłania mocz, ale dzień zwłoki i w narożnej kuwecie mam kompost. Chłopcy ją wysypują, ale w przeciwieństwie do trocin aż tak się nie nosi po domu. Z hamaków też ładnie schodzi podczas prania. Na razie to najlepsza ściółka jaką miałam.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 19:49   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


karraska, chyba muszę odpocząć albo iść do okulisty.. przeczytałam "Bardzo fajnie wchłania mocz i zwłoki w narożnej kuwecie" :shock: :shock: :shock: :lol:
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 20:07   

believe_86, taa trzymam sobie tam małe trupki :lol:
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 13:42   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Gwoli informacji.
Kiff w ciągu 3 dni obsypał mi się drobnymi strupkami, wygląda jak szczur ze schroniska. Wetka obstawia na pasożyty, choć nie widać ich gołym okiem na żadnym ze szczurów. Może być też uczulenie, ale jest mniej prawdopodobne. Dostał ivermektynę i jest pod obserwacją. Jeśli nic się nie zmieni w piątek pobieramy zeskrobiny.

Najbardziej podejrzana jest ściółka lniana polskiego producenta opisywana przeze mnie w tym poście.
100% pewności nie mam, że to wina ściółki, ale myślę, że skoro to drugi taki przypadek (wcześniej u bel, z tym, że bel stawiała na uczulenie) to warto na to zwrócić uwagę.
Proszę osoby, które używają tej ściółki o obserwację ogonów i ew. informacje.
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 13:47   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


a ja używam ostatnio tej http://www.zooplus.pl/sho...ni/siano/190563 i jestem bardzo zadowolona. jak na razie jedyny minus to fakt, że wszędzie dookoła klatki się rozsypuje.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 01:30   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Dzisiaj pierwszy raz nasypałam chłopcom tej lnianej sciolki. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Mam nadzieje, ze nie dostana od niej robalkow zadnych :roll:
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 14:10   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja od miesiąca używam lnianej z animalii. U szczurów jest ok. Nic mi się nie rozsypuje, bo mam wysokie kuwety w klatkach.
Ale dwa razy dałam świniom, bo mi się żwirek skończył i czekałam na kuriera z nową porcją.
Wrzuciłam lnianą pod matę łazienkową (w klatce świniom czasem kładę), żeby ich nic nie kuło.
Ech.. Nie sprawdziła się zupełnie. Po 2 dniach smród jak w oborze zmieszanej z publiczną toaletą.
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 21:03   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


No wlasnie widzialam na animalii negatywna opinie o tej sciolce jak ktos ja dal chyba dla swinki albo krolika.
Po 1 dniu uzywania stwierdzam, ze nic nie jest rozsypane za klatke :mrgreen:
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 21:05   

ja po tylu sprzątaniach stwierdziłam, że jest jej znacznie mniej niż trocin poza klatką i według mnie łatwiej się ją sprząta, nawet miotłą.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 21:12   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Oli napisał/a:
ja po tylu sprzątaniach stwierdziłam, że jest jej znacznie mniej niż trocin poza klatką i według mnie łatwiej się ją sprząta, nawet miotłą.

Całkowicie się z tym zgodzę. Osobiście uwielbiam tą ściółkę i widzę, że moje szczury również. Buszują, tarzają się w niej i przerzucają z miejsca na miejsce. Mojej alergiczce też lepiej żyje się na tej ściółce - strupki są mniejsze i o wiele szybciej się goją. Także ja zdecydowanie polecam :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 23:05   

Mnie nadal zadziwia, że ściółka się tak nie rozsypuje jak trociny. Jestem w niej zakochana i to pod każdym względem. Póki co nie znalazłam ani jednego minusa. :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11