Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Dyskusja] Jak podawać pokarm - w misce czy bez niej?
Autor Wiadomość
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 16:16   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


Ha! Jest jeden nieoczekiwany plus takiego karmienia.
Dzisiaj wszystkie chłopaki grzecznie zeszły na dół, szperać w ściółce i po raz pierwszy zupełnie na spokojnie mogłam sprzątnąć półki! ! ! :mrgreen:
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 17:23   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Oli napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=sP8pOarn0NA

Te, młode, ładnie to tak sypać Świderkowi ściółką w oczy? No? Nie zadzieraj z ciotką, bo jeszcze przylezie i Cię wymizia! :>
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 17:47   

Off-Topic:
Pyl napisał/a:
Te, młode, ładnie to tak sypać Świderkowi ściółką w oczy? No? Nie zadzieraj z ciotką, bo jeszcze przylezie i Cię wymizia! :>
ciekawa byłam czy to zauważysz :lol: ale Gambit to bardzo fajny wujek, którego można wykorzystać jako podpórkę do poidła albo jako podusię, przynajmniej Krasnalek tak uważa ^^
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 18:17   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Oli napisał/a:
ciekawa byłam czy to zauważysz :lol: ale Gambit to bardzo fajny wujek, którego można wykorzystać jako podpórkę do poidła albo jako podusię, przynajmniej Krasnalek tak uważa

Co miałam nie zauważyć... Krzywdę Świderka-cholerka zawsze zobaczę :>
Wuj to wuj, na coś się przynajmniej przydaje :P Podusia może być, podpórka też, ale żeby tak go w mordę... sypać? Muszę mu włożyć nieco zasad do główki, skoro Pańcia tego nie pilnuje :P
I... I co ten Cholerek taki okrągły??? :?

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 23:26   

Ja od dawna łączę oba sposoby, jakoś tak w praniu wyszło. Wieczorem dostają do michy, rano to co zostaje wyrzucam w ściółkę.
Miska jest dla mnie wyznacznikiem ilości, zarówno świeżej porcji, jak i tego co zostaje do rana. Kwestia informacji czy karmy nie jest za mało/za dużo.
Ze ściółki wszystko znika, ale prawdę powiedziawszy ja nigdy nie dosypywałam karmy jeśli w misce jeszcze coś było, więc u mnie to bez różnicy.

Natomiast sposób na ściółkę ma dla mnie jedną zasadniczą zaletę - zjadają warzywa i owoce, których normalnie by nie zjadły, a powinny (niejadki warzywno-owocowe mam).

A, jeszcze jedno - nie polecam tej metody do ściółek kiepsko odpylonych lub rozpadających się pelet żwirku. Zdarza się, ze po takim grzebaniu za jedzeniem słychać częste kichanie.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 00:07   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Viss napisał/a:
A, jeszcze jedno - nie polecam tej metody do ściółek kiepsko odpylonych lub rozpadających się pelet żwirku. Zdarza się, ze po takim grzebaniu za jedzeniem słychać częste kichanie.

Racja w 100%, dzięki, że to dodałaś.
Zdrowo-rozsądkowo grzebanie w ściółce ma sens wtedy, gdy są to ściółki "zdatne" do przekopywania (np. dobre trociny, len, konopie, siano itp.), nie pylą i nie zaklejają pyszczków czy nosków.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 00:14   

Pyl napisał/a:
Zdrowo-rozsądkowo grzebanie w ściółce ma sens wtedy, gdy są to ściółki "zdatne" do przekopywania
każda ściółka, na której trzymane są szczury powinna taka być, bo nasi pupile i bez jedzenia w ściółce lubią w niej kopać, grzebać, przekopywać i robić "porządek" ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 00:35   

Bardzo fajna do przekopywania jest ściółka farmerska jr farma - mam ją w podwieszanej kuwecie u góry klatki i tam sypię im różne przysmaki.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 00:38   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Niamey, myślałam o niej :) Tylko jak policzyłam ile mnie wyniesie wypełnienie 3 klatek (dwa plusy + królikówka 120) to się załamałam. Ty masz tylko w narożnej kuwecie? Muszę to przemyśleć.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 01:09   

Pyl, ja mam taką prostokątną kuwetę od jednoszczurówki zawieszoną na łańcuszkach na górze klatki, ale myślę, że duża narożna też by się nadała. Moje szczury lubią tam spać i gmerać :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 08:53   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja mam żwirek, ale nikt tam nosem nie ryje, bo sobie łapkami wygarniają ;)

Ktoś wcześniej pisał o tym, że to niehigieniczne, ale to bzdura - nasze szczury to nie my, śpią w sikach, liżą siki kumpli, obsikują się wzajemnie, robią kupy do hamaków (co niektóre) i ogólnie robią masę takich rzeczy. Więc jedzenie ze ściółki to akurat pikuś ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 09:20   

Oli napisał/a:

każda ściółka, na której trzymane są szczury powinna taka być, bo nasi pupile i bez jedzenia w ściółce lubią w niej kopać, grzebać, przekopywać i robić "porządek" ;)
tyle w kwestii teorii. W praktyce róznie niestety bywa z niepylnością ;) Zwłaszcza jeśli żwirek się zbryla i rozpada, a resztka trocin z worka jest zazwyczaj mocno zapylona. Po prostu uczulam, bo problem zatkanych nosów, nawet dość głęboko, przerabiałam i wiem, że to utrudnia im czasem życie.

Choć całe lata byłam fanką trocin, to nieporównywalnie lepszą, także pod względem pylenia jest ściółka lniana. :)
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 14:29   
   Zwierzątka: ;(


Mam taki pomysł A może by tak wysypać karmę na półkę poprostu??
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 14:34   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


aneczka1-13, ale wtedy nie ma tej frajdy przekopywania, zdobywania pokarmu, walki o byt ;)
No i łatwiej zasikać karmę na półce, niż w ściółce, która jednak siuśki wchłonie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 15:18   

aneczka1-13 napisał/a:
A może by tak wysypać karmę na półkę poprostu??
moi bardzo w karmie przebierają i zapewne wszystko by fruwało wkoło i poza klatkę (tak było jak miska była zamontowana na półce)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11