Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd pierwszego szczurka?
Autor Wiadomość
alouette 


Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gorzów/Paryż
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 19:06   Skąd pierwszego szczurka?

Jakiś czas temu postanowiłam kupić szczurka, ale żeby nie brać zwierzaka w ciemno nic o nim nie wiedząc zaczęłam przeczesywać Internet w poszukiwaniu różnych informacji na temat tych zwierząt. Dowiedziałam się wielu ciekawych i pouczających rzeczy (jak na przykład tego, że to zwierzaki stadne i najlepiej wziąć od razu parkę tej samej płci), jestem zadowolona, bo teorię już znam.
Ale mam jedno pytanie: to gdzie ja właściwie mam kupić szczura?
Wiem, że nie w sklepie zoologicznym i wiem, że nie od pseudohodowców.
Wiem też jednak, że żaden prawdziwy, zarejestrowany hodowca nie sprzeda nowicjuszowi swojego wychuchanego i ukochanego malucha, bo się po prostu będzie bał i ja to rozumiem i szanuję.
Wiem, że można wziąć szczurka z forum, ale nie wiem w jaki sposób to zrobić, nie wiem gdzie tutaj na forum znaleźć takie szczury, przeglądnęłam chyba wszystkie działy i tematy i cały czas nie mam pojęcia. Pomóżcie, bo uwielbiam te zwierzaki, jestem gotowa serce im oddać :)
 
     
Marca 



Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 222
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 19:19   Re: Skąd pierwszego szczurka?
   Zwierzątka: pies, 2x kot, gekon lamparci


alouette napisał/a:

Wiem też jednak, że żaden prawdziwy, zarejestrowany hodowca nie sprzeda nowicjuszowi swojego wychuchanego i ukochanego malucha, bo się po prostu będzie bał i ja to rozumiem i szanuję.

Nieprawda ;) Z tego co wiem wydanie szczurka nowicjuszowi przez hodowle jest jak najbardziej możliwe :)

Nawet dziś Azi, która przecież jest hodowcą napisała coś takiego:
Azi napisał/a:
Nigdy nikomu nie odmówiłam i nie odmówię dlatego, że to jego pierwszy szczur, dlatego, że nie miał nigdy szczurka z hodowli albo dlatego, że mieszka w małym mieście i nie ma dostępu do super-weta. Nigdy nie odmówię, bo karmi swoje szczury beznadziejna karmą, trzyma w za małej klatce, lub zawsze miał tylko jednego. Jeżeli ta osoba nie wiedziała, że tak nie należy robić - pomogę, wyedukuję.

Więc jak widać można się starać i z hodowli. Wystarczy zapisać się na dany miot, wypełnić ankietę/CV :)

Ja sama mam kundelki adoptowane z miotów wpadkowych :) Jeśli chcesz takie szczurki zajrzyj do działu "Oddam" i po prostu tam się zapytaj/napisz PW do założyciela tematu.
Jeśli wolisz rasowe- zapoznaj się z działem "Planowane mioty" i zapisz się na któryś :)
_________________
Charlie the Unicorn <3
1, 2, 3
psycho :jezor2:
http://en2.transformice.com/ gra z myszami w roli głównej. Może nie ambitna, ale wciągająca.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 19:22   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


alouette napisał/a:
Wiem też jednak, że żaden prawdziwy, zarejestrowany hodowca nie sprzeda nowicjuszowi swojego wychuchanego i ukochanego malucha, bo się po prostu będzie bał i ja to rozumiem i szanuję.


Nieprawda! Dobry hodowca chętnie sprzeda swoje malce po prostu w dobre ręce. Nie wymaga lat doświadczenia ani pokwitowań z kursów na temat szczurów. Doradzi Ci i podpowie, na co powinnaś się przyszykować. Hodowcy preferują znane osoby, bo z takimi jest bardziej płynny kontakt - obyte ze środowiskiem nie robią problemów, gdy konieczne są badania albo jakieś bardziej bolesne dla kogoś bez doświadczenia decyzje. Bycie właścicielem szczurka z rodowodem nakłada na osobę odpowiedzialną również obowiązki. Co nie oznacza, że posiadanie szczurków z adopcji się z tymi obowiązkami nie wiąże. Wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie.

Ja osobiście polecam Ci adopcję od kogoś z doświadczeniem, kto będzie się malcami interesował i w razie czego podpowie Ci, co zrobić, jeśli wydarzy się coś trudnego lub niespodziewanego.

http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=63

Nie ma znaczenia, że szczury nie są w Twoim mieście. Mogą przyjechać z kimś, kto akurat będzie jechał odpowiednią trasą albo pociągiem - tego się nie bój.

Poleciłabym Ci także forum Stowarzyszenia Przyjaciół Szczurów, ale ta organizacja ostatnio chyba zmieniła zasady funkcjonowania i żeby cokolwiek przeczytać, trzeba mieć konto na ich forum, co znacznie utrudnia proces adopcyjny.

O szczury rodowodowe najlepiej pytać na forum hodowców: http://shsr.szczury.biz/index.php

Każda hodowla ma swój dział, a w nim spis planowanych miotów.
Możesz też napisać tu: http://shsr.szczury.biz/v...faaf73a1e3bb4e1

Powodzenia i nie bój się pytać.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 19:22   

alouette, a pytałaś hodowcy czy da Ci malucha? Bo chociażby dziś Azi z hodowli Happy Feet pisała, że nigdy nie odmawia nowym osobom czy ludziom, kórzy wcześniej kupowali szczury w zoologu, o ile taka osoba wykazuje chęć nauki i poszerzania wiedzy. Tak więc nie wiem skąd stwierdzenie, że hodowcy nie dają szczurów nowicjuszom, bo jest tu sporo osób, które przygodę z forum zacząły właśnie od kupna szczurków rodowodowych.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 19:27   

alouette napisał/a:
żaden prawdziwy, zarejestrowany hodowca nie sprzeda nowicjuszowi swojego wychuchanego i ukochanego malucha

Jeśli masz minimum wiedzy, nie będziesz trzymać szczura samotnie ani rozmnażać go oraz wykazujesz chęć poszerzania wiedzy o szczurach - to masz większe szanse na rodowodowego szczurka niż niejedna osoba z forum. Wystarczy spróbować.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 19:29   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


alouette, nawet jak nie byłam zarejestrowana jeszcze na tym forum chciałam szczurka i hodowca jak najbardziej chciał mi go sprzedać,niestety z przyczyn niezależnych ode mnie musiałam wtedy odmówić.Jak się zarejestrowałam na forum chwilę po tym dostałam moją Lillkę:) Także uwierz i nowicjusze mają szansę na ukochanego szczura u hodowcy :) .A tu możesz adoptować ogonka : http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=63
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
alouette 


Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gorzów/Paryż
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 21:17   

Po prostu w jakimś temacie na forum któryś z hodowców napisał, że "zielonemu" szczurka nie odda, więc pomyślałam, że generalnie wszyscy mają takie podejście.
Dziękuję wam za rady, na pewno będę się zastanawiać. Mam jeszcze czas, szczurka mogę wziąć dopiero w wakacje, bo teraz nie mieszkam w Pl, więc przez ten okres będę obserwować forum i wtedy zadecyduję :)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 21:21   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


alouette, na szczęście hodowców jest 'kilku' i nie mają jednego stanowiska wobec wszystkiego - można sobie wybrać hodowlę również pod kątem kontaktu hodowcy->domki.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
alouette 


Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gorzów/Paryż
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 22:09   

Wiem, że trzeba się zapisywać na mioty z dużym wyprzedzeniem. Ale chyba jednak na sercu bardziej leżą mi szczurki z forum do uratowania, więc myślę, że będę szukać właśnie w taki sposób. A później może wezmę hodowlanego. Zresztą nie wiem, bo skoro mówicie, że to że jestem nowicjuszem dla niektórych nie ma wpływu, to chyba wypełnię CV i będę czekać na decyzję
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 22:26   

alouette, zawsze możesz i zaadoptować szczurka i kupić rasiaka :) często się udaje wyszukać maluchy w podobnym wieku.
_________________

 
     
alouette 


Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gorzów/Paryż
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 22:46   

W sumie to jest chyba najlepszy pomysł :) Żeby je wychowywać od małego razem i razem oswajać. Kurcze, już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła w końcu mieć szczurasy w domu :)
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 12:57   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


alouette, pewnie adoptuj,a potem np weź z hodowli,lub odwrotnie,sama tak robiłam :) .W hodowli troszkę się czeka,więc CV powinnaś wysłać wcześniej,z adopcją jest szybciej,bo wiadomo,że potrzebują domków przeważnie jak najszybciej.Tylko,że pamiętaj jak będziesz adoptować,lub brać z hodowli musisz od razu wziąć dwa,bo nikt nie wyda jednego szczurka,który będzie samotny :)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 17:09   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Ja tez nigdy nie odmówiłam komuś tylko dlatego, że to jego pierwszy szczur - o ile osoba ta była rozsądna i wykazywała chęć poszerzania wiedzy o szczurach. ;)

A adopcja 2 szczurków i potem ewentualnie szukanie sobie rasowego jest bardzo sensownym wyjściem. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
alouette 


Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Gorzów/Paryż
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 17:56   

Zacznę chyba od adopcji, w wakacje, a później jak zacznę studia to zainteresuję się hodowlą.
 
     
Zgredziaa 



Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: Kłodzko
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 19:28   Nie chcę kupować szczurka, ale nie mam gdzie adoptować
   Zwierzątka: psy, kota, szczurka, konia


Ostatnio dostałam samiczkę szczura, a że wiem, że szczurki muszą być minimum dwa postanowiłam drugiego adoptować. Szukałam o wszystkich znajomych, znajomych znajomych, forach, fanpage na facebook'u ale nic. Mieszkam ok 80km od Wrocławia (Okolice Kłodzka) i tylko tutaj mogę zaadoptować, ale niestety nie ma żadnych adopcji. (Do Wrocławia jechać nie będę, bo rodzice przecież nie pojadą mi 80km po szczura bo stwierdzą, że mogą mi kupić w zoologicznym a ja wiem, że tam nigdy nie kupię zwierzaka) Nie chcę Zgredzię (tak ma na imię szczurek) skazywać na samotność, ale nie chcę też kupować z zoologicznym. Co powinnam zrobić?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11