Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Humanitarne ubijanie gryzoni - fakty i mity (coś jak FAQ)
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 00:17   
   Zwierzątka: ogony


Mangusta napisał/a:
w mikrofali z tego co czytałam to dość nieciekawy efekt później jest.

Z ciekawości - a czemu? Czy to wynika ze sposobu, w jakim mięso się podgrzewa pod wpływem mikrofal?

A czy gryzonie usypiane chloroformem albo eterem mają wartość "spożywczą"?
Koleżanka kiedyś planowała uśpić ślepy miot szczurków, ale nie miała serca patrzeć, jak weterynarz zagłebia wielką igłę w małym ciałku oseska na żywca. Uśpiła je chloroformem - w planach miało to być uśpienie wstępne, utrata przytomności, po czym poszła do weta po ostateczne zastrzyki i... dowiedziała się, że uśpiła je na zawsze. Wystarczył jeden płatek kosmetyczny i 3 minuty...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 01:19   

nie wiem czy chloroform nie wydziela jakichś dodatkowych szkodliwych substancji ale jeśli szybko się ulatnia to myślę że to też byłoby warte wypróbowania, tylko czy chloroform jest dostępny ot tak w aptece bez recepty?

Nisia napisał/a:
Z ciekawości - a czemu? Czy to wynika ze sposobu, w jakim mięso się podgrzewa pod wpływem mikrofal?
no właśnie z tego co pamiętam z mięsa robi się papka :/ wolę sobie nie wyobrażać całego zwierzęcia podgrzewanego w ten sposób...
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 09:14   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mangusta, bardzo się cieszę, że założyłaś ten temat, co prawda ja to wszystko wiem z różnych źródeł, w tym od ciebie, ale na pewno dla wielu osób rozwieje się kilka mitów.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 12:45   

cieszę się że się cieszycie ;)

Wiadomo że nie każdy szuka, szczególnie jeśli boi się nawet fot węży a często informacje są przestarzałe bądź wzajemnie się wykluczają (szczególnie na forach). Ale nawet jakby się jakaś dyskusja trafiła to można podać moje wypowiedzi za argumenty bo to nie tylko moja opinia ale także większości osób z którymi pracowałam, to są lata wypracowanych sposobów i kombinacji żeby było ekonomicznie dla nas, humanitarnie dla gryzoni i smacznie i zdrowo dla węży.

Btw, dobra hodowla karmowa to taka, która karmi gryzonie zdrowo, nie dopuszcza do zbyt wielkiego chowu wsobnego i zachowuje wysoką higienę - zdrowe szczury to lepsza jakościowo karma czyli zysk dla obu stron. Także jeśli gdzieś widać syf, szczury są wychudzone czy zaświerzbione/zapchlone to na pewno coś jest nie tak i tutaj można już wkraczać z jakimiś akcjami mającymi na celu oświecenie delikwenta.

Jeśli trochę się pomyśli to można zakombinować tak by wszyscy mieli jak najlepiej, a węże naprawdę nie są takie straszne jakby się mogło wydawać, łagodność i uległość Garego czy Berty to jest coś po prostu niewyobrażalnego. Wiadomo, nigdy nie jest 100% miło i przyjemnie, są momenty gdzie człowiek klnie że wolałby rybki albo motylka na firance, ale czy tak nie jest w przypadku każdego zwierzęcia? Wszędzie czasami jest paskudnie i obrzydliwie :P
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 13:07   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Cytat:
A czy gryzonie usypiane chloroformem albo eterem mają wartość "spożywczą"?


Nie. Chloroform jest nefrotoksyczny.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 15:14   
   Zwierzątka: kot


szkoda tylko że nie wszyscy terraryści i "terraryści" maja do tego takie podejście...
_________________
mam kota.
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 15:33   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


A mam pytanie, może głupie. Da się skarmiać chomikami? Czy z gryzoni tylko myszy dla niedużego węża? Bo myśleliśmy z TŻ o zbożówce w przyszłości i zastanawiam się, jak miałoby to wyglądać.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Licho 
Foxy Lady



Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 16:09   

Czy skoro nie ma problemu z karmieniem mrożonym, martwym pokarmem, to można np. karmić udkiem z kurczaka??
_________________
Za TM: Eryk, Logan, Ritta, Lucy, Nina, Kaka, Flora, Dżuma, Fauna, Pepper, Sars, Tyfus
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 16:20   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Licho, wąż musi zjeść gryzonia z sierścią, wnętrznościami, kośćmi. Udko nie jest pełnowartościowym pokarmem.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 16:23   
   Zwierzątka: 3 nimfy


A zamrożony kurczak? Albo taki wężowy BARF y kurczaka?
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 16:26   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Layla napisał/a:
Licho, wąż musi zjeść gryzonia z sierścią, wnętrznościami, kośćmi. Udko nie jest pełnowartościowym pokarmem.
no kości i wnętrzności to rozumiem ale sierść?przecież to nie ma żadnych wartości odżywczych.. :shock:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 19:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


believe_86, wąż podobno musi trawić całe zwierzę, gdzieś to czytałam, ale niech Mangusta powie. Gdyby można było karmić kurczakiem, to większość właścicieli węży by to robiła, bo wygodne, idziesz do mięsnego i masz.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 19:51   

kurczakami się karmi, ale całymi z fermy (i to takiej zaufanej). sierść i pióra służą do poprawienia prawidłowego trawienia. To raz, dwa, że mięso w hipermarketach jest w większości przypadków nafaszerowane antybiotykami no i chyba już wypatroszone co nie? a w całych zwierzętach chodzi też o zawartość żołądka - jeśli gryzoń jest przed śmiercią porządnie nakarmiony, to wąż "zje" to razem z nim i tym samym dostarczy sobie więcej wartości odżywczych, których na samych filetach za nic by nie dostał. filety i udka mają dość niewielką wartość odżywczą, to by była taka monodieta.

greenfreak napisał/a:
Da się skarmiać chomikami? Czy z gryzoni tylko myszy dla niedużego węża? Bo myśleliśmy z TŻ o zbożówce w przyszłości i zastanawiam się, jak miałoby to wyglądać.
da się wszystkim co jest prawnie dozwolone ;) chomiki są polecane jako tzw "rozkarmiacze" ale mają trzy zasadnicze minusy: po pierwsze, mają grubą sierść więc trzeba kupować większe niż myszy, dwa, są drogie, a trzy, węże się od nich uzależniają, także jakby przypadkowo przyszło do zmieniania rodzaju karmówki np ze względów ekonomicznych to mógłby być niezły problem ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Iskrunia 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 20:13   
   Zwierzątka: 3 ogoniastych panów


Uzależniają??tzn??czyli jeśli karmi się jednym pokarmem to trzeba to stosować cały czas?nie można zmienić diety takiemu zwierzakowi??
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Sty 11, 2011 20:31   

nie, ponoć chomiki są bardzo smaczne i węże nie chcą jeść niczego innego. nie widziałam by robiły jakieś problemy przy zmianach na inną karmę (przy dużych dusicielach takich zmian potrafi być nawet 4, nie licząc wypadków losowych) jeśli były karmione szczurami czy myszami, ale chomiki to ponoć samobój ;) ile w tym prawdy to nie wiem, nie widziałam nikogo kto by hodował chomiki na karmę.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11