Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ensure - kompletna dieta.
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 02, 2010 15:03   Ensure - kompletna dieta.
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Bardzo polecam w stanach niewydolnosci pokarmowej, przy starych szczurkach mających problemy z jedzeniem, czy jako uzupełnienie diety.

Środek bardzo podobny do Nutri-Drinka, ale ma jedna, wielką zaletę - jest w proszku - rozpuszcza się w wodzie. Puszka kosztuje 33 zł, przydatność do spozycia 3 tygodnie od otwarcia puszki. Do nabycia w aptece.

U mnie leci na tym Baletka i jestem zaskoczona - przestała krwawić z dróg rodnych, nie jest odwodniona, jest dożywniona, zaczeła być żywsza i w ogóle jej kondycja się ogromnie poprawiła.

Polecam
Cytat:
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Kompletna, zbilansowana dieta do podawania doustnego. Skład: maltodekstryna, sacharoza, olej kukurydziany, kazeinian wapnia (białko mleka), SKŁADNIKI MINERALNE (cytrynian potasu, siarczan magnezu, chlorek sodu, wodorofosforan potasu, chlorek potasu, wodorofosforan sodu, cytrynian sodu, fosforan wapnia, siarczan żelaza, siarczan cynku, siarczan manganu, siarczan miedzi, chlorek chromu, molibdenian sodu, jodek potasu, selenin sodu), izolowane białko sojowe, substancja smakowo-zapachowa, WITAMINY (chlorek choliny, askorbinian sodu, witamina E, palmitynian askorbylu, mieszanina tokoferoli (soja), octan witaminy A, niacynamid, pantotenian wapnia, chlorowodorek pirydoksyny, witamina D3, chlorowodorek tiaminy, ryboflawina, β-karoten, kwas foliowy, witamina K1, biotyna, witamina B12).


http://www.abbott.pl/pdf2...-dowyslania.pdf <- link do pełnej ulotki
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 02, 2010 15:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Azi, jeśli dobrze rozumiem, to Ensure tak jak Nutri-drink zawiera białko mleka krowiego, czyli istnieje ryzyko przebiałczenia szczurka.

W ramach "konkurencji" mogę polecić Sinlac - polecany przez dr Wojtyś. Można nim karmić szczury długookresowo (zawiera tylko białka roślinne), też jest w proszku, jest dostępny w dużych sklepach spożywczych, kosztuje coś kole 25-30 zł.
Odhodowałam ostatnio na nim szczura niejadka (7 miesięczny szczur ważący 135g, obecnie "aż" 215g) karmiąc go niemal wyłącznie Sinlakiem przez ok. 2 miesiące (z Nutri-drinków i serków musiałam zrezygnować ze względu właśnie na białka zwierzęce).
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 02, 2010 18:36   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Cytat:
kazeinian wapnia (białko mleka)
o ile to białko mleka krowiego, to tak, zawiera.
Ensure zostało mi polecone przez moją wetkę. Baletka jest na nim od tygodnia i nie widzę żadnych efektów ubocznych. Ba, strupki, które miała wcześniej - znikły.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 02, 2010 18:50   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Azi napisał/a:
Ensure zostało mi polecone przez moją wetkę.

Ja nie neguję tego, może być super - przynajmniej na krótką metę, nie wiem jak na dłużej. Osobiście tylko raz miałam u siebie w stadzie efekty przebiałczenia (w końcu nie każdy szczur jest tak samo wrażliwy na białko zwierzęce), ale lepiej to napisać, bo takie ryzyko istnieje.
A nie każdy wet zna Sinlac, bo nie każdy wet ma alergiczne dziecko :wink:

Możesz przy okazji podpytać wetkę.
Chętnie się dowiem czegoś więcej, bo z drugiej strony po 2 miesiącach na jednej karmie to każdy szczur stanie się niejadkiem, więc dla mnie Ensure jako krótkoterminowa alternatywa dla Sinlacu jest jak najbardziej OK. Jak wrócę do domu to porównam skład.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 00:14   
   Zwierzątka: ogony


Sinlac ma jednak pewien minus. Brak białka zwierzęcego. Z tego powodu kupy mogą być trochę rozluźnione i nie tak bardzo ciemnobrązowe. Ale wystarczy suplementować Sinlac mięskiem ;)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 00:18   

Nisia, szczury są wszystkożerne i brak białka zwierzęcego w ich diecie tak bardzo na nie nie wpływa. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 07:23   

Zwłaszcza, ze w naturze szczury jedzą rzadko białko zwierzęce. Kradną jajka ptaków, mysie oseski i jedzą kilka robaczków, ale to nie jest składnik codziennej diety.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lis 15, 2010 08:55   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


pytałam o Sinlac wetki.

Strugała przyzna, że jest też ok, ale jest przeznaczony bardziej dla dzieci - młodych organizmów, jest w nim znacznie więcej wapnia, za to mniej innych składników. Więc ona poleca Sinlac dla młodych, ale dla staruszków Ensure.

Trzeci tydzień na Ensure Baletki - brak strupków, czy innych oznak przebiałczenia. Baletka odżyła, znów gryzie twarde.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11