Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwunastodniowe młode próbują jeść z miski samicy
Autor Wiadomość
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 19:57   Dwunastodniowe młode próbują jeść z miski samicy

Zaledwie wczoraj młode otworzyły oczka a dzisiaj gdy dawałam samiczce twarożek z ogórkiem kilkoro młodych wprost wepchało się jej do miski. Profilaktycznie miskę ustawiłam na półeczce.
Pozwolić im jeść to co dorosła samica?

(szukałam szukałam, ale niestety nie znalazłam)
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Kwi 08, 2012 20:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 19:58   

karraska, profilaktycznie możesz ją zdjąć :) a maluszkom życzyć smacznego, teraz już będą coraz częściej stołowały się z mamusią :)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Śro Paź 13, 2010 20:00   

Dziękuję, bo się martwiłam!!
Jeszcze jestem laikiem w tych sprawach i dlatego nie chciałabym zaszkodzić.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 09:23   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


karraska, z reguły zaczynają jeść trochę później, niekiedy tuż po otwarciu oczu, a niekiedy jeszcze później. Ale w sumie im wcześniej zaczną tym łatwiej będzie samicy je wykarmić :D
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 09:36   

U mnie jeszcze ślepe się pchały do suchej karmy, jeszcze się potrafiły o nią pobić :P .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 11:36   

Ogólnie to zanim jeszcze ślepka otworzyły już się myły, chodziły po klatce.
To jeszcze mam jedno pytanie! Czy mam zastosować jakąś dietę? Dawać im coś specjalnego? Samica dostaje troszkę więcej twarożków itp. oprócz tego warzywa i owoce.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 11:42   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Maluchy zjadają niewyobrażalne ilości suchej karmy i zazwyczaj jedzą wszystko, zadbaj, żeby było dobrej jakości i najlepiej kup dużo. Możesz też dawać im trochę serka czy gerberka, i warzywa i owoce. Generalnie raczej tak jak dorosłe szczury.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 11:59   

karraska napisał/a:
Czy mam zastosować jakąś dietę? Dawać im coś specjalnego?
Niekoniecznie coś specjalnego, ale ja zauważyłam, że maluchy lubią raczej drobną suchą karmę, więc karmiłam mieszanką typu musli dla dorosłych szczurów (zbankrutowałabym na karmie dla szczurzych juniorków, bo rzeczywiście malce pochłaniają ogromne ilości), najchętniej jadły Timę Rattimę, a że można ją kupić w "woreczkach" 15-kilogramowych, więc cena też jest wtedy bardzo przystępna :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
mal 



Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: z kątowni
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 13:37   
   Zwierzątka: szczurkowa ,kropeczka ,krystynka


dawaj im to co matka je one i tak sobie wybiorą to co chcą zjeść :wink: moje na początku więcej zjadały tego "mokrego żarcia ",potem dorwały się do tego suchego :wink: nabiał musi być koniecznie ,moje chętnie piły mleczko i jadły danio,ale twarożkiem też nie pogardziły :wink:
_________________

 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 15:15   

Devona, oj taki woreczek przyda mi się, przy mojej obecnej bandzie. (zapisać nazwę karmy) :wink:

Chyba już wszystko wiem... Dodam jeszcze, że na razie nie będę dokarmiać ich mlekiem dla kociąt (naczytałam się o nim szukając odpowiedzi na moje pytania). Matka karmi ich co jakiś czas i wydają mi się dokarmione.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 22:53   

mal napisał/a:
nabiał musi być koniecznie ,moje chętnie piły mleczko i jadły danio,ale twarożkiem też nie pogardziły
Nie zgodzę się z tym, że musi być nabiał. Mamusia karmiąca na pewno powinna dostawać sporo białka, niekoniecznie w postaci nabiału. Mleko krowie nie jest zalecane w przypadku szczurów, a serki danio to sama chemia. Twaróg w ograniczonych ilościach jak najbardziej (okazjonalnie można podać żółty ser), z takimi produktami ogólnie trzeba uważać, bo często zawierają dużo soli.

Karraska, oprócz porządniej suchej karmy najkorzystniej będzie podawać malcom zdrowe rzeczy - świeże warzywa i owoce, bogatoresztkowe produkty zbożowe (brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron, kasza gryczana - oczywiście gotowane ;) ), może być też drób czy trochę jajek.
karraska napisał/a:
Dodam jeszcze, że na razie nie będę dokarmiać ich mlekiem dla kociąt (naczytałam się o nim szukając odpowiedzi na moje pytania). Matka karmi ich co jakiś czas i wydają mi się dokarmione.
Ja bym na Twoim miejscu kupiła mleko dla kociąt lub mleko modyfikowane dla niemowląt, bo świetnie nadaje się do robienia kaszek, kleików i ryżu na mleku (tym dokarmiałam mamuśkę :) , a później samców po odłączeniu ich od matki). Maluchom powinna wystarczyć mleko matki plus pełnowartościowa dieta i teraz nie potrzebują "dokarmiania", ale to ma długi termin ważności, więc spokojnie może zaczekać na właściwy moment :] .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 06:34   

Wszystkie moje szczurki dostają warzywa i owoce oraz np. wątróbkę czy kurczaczka. Na kaszę i ryż zwrócę większą uwagę :)

Jednak zainwestuję w mleko :wink: Maluchy tak szybko się rozwijają a nie chciałabym by byli niedokarmieni jak ich "kuzyni".
Devona, tak jak napisałaś, poleżeć zawsze może a nie wiadomo kiedy się przyda.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
mal 



Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 60
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 08:55   
   Zwierzątka: szczurkowa ,kropeczka ,krystynka


Devona, u mnie matka dostawała nabiał oczywiście ,że nie tylko :wink: a maluchy nieco później to co matka dostawała i oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać :) ale akurat moim to bardzo smakowało i smakuje i wymień mi proszę coś co dziś nie ma chemii lub nie jest przetworzone :wink: dziś jest to po prosty niemożliwe by chemia nie robiła swoje a inna sprawa jest ile tej chemii jest w produktach ,odżywkach ,paszach itp :wink:

karraska, skoro maluchy zaczynają jeść pokarm stały to tylko świadczy ,że do czegoś "dorosły" i to jest kwestia czasu kiedy nie będą juz ssać matki :wink:
_________________

 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 15, 2016 06:31   

To ja tu dopiszę moje pytanie, chyba będzie pasowało.

Kiedy należy przestawić małego szczurka z diety bardziej białkowej na zwykłą szczurzą (małe mają 1 miesiąc, matka już nie karmi).

Ile czasu odkarmiać samicę po ciąży i odchowaniu przez nią młodych i czym? Poza oczywiście dobrą karmą, owocami i warzywami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12