Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty wspomagające ścieranie zębów
Autor Wiadomość
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 21:11   

Do gryzienia ja piekłam własne bez cukrowe ciacha :lol1: Mąka, odrobina wody i do smaku banan taki z mielony albo musli. smaczne i twarde jak skała, zjadane w mgnieniu oka ;p
 
     
E-soll:DD 


Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 12:28   

A jeszcze jedno , słyszałam żę ktoś suszy chlebek i daje potem ogoniastym / To zdrowe ? Nie znalazłam tego pytania więc pytam ... ;/ .
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 12:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


E-soll:DD, zależy, jaki chleb wybierzesz. Im lepszej jakości, tym zdrowszy. Białe pieczywo niespecjalnie szczurom służy.

Taki ususzony chleb pomaga szczurom ścierać zęby.

Scaliłam Twoje pytanie z wątkiem. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
ziew 



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 591
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lip 31, 2013 19:20   
   Zwierzątka: 4 szczurze panienki


Z moich obserwacji wynika, że do ścierania ząbków szczury preferują (statystycznie):

1. kanapa (im droższa, ładniejsza i wygodniejsza, tym lepiej),
2. guziki od pilotów,
3. kable (nie muszą być nawet pod napięciem, chociaż takie dają lepszego "kopa"),
4. książki (najlepsze są z biblioteki, albo pożyczone od znajomych),
5. ubrania (wszystko, co ma się na sobie - dziabu-dziabu i dziurka),
6. ściana (płyta kartonowo-gipsowa jest najlepsza),
7. orzechy - włoskie i laskowe (lepsze są laskowe, bo włoskie lubią się rozlecieć na pół i po zabawie),
8. ołówki (w razie braku może być długopis, albo coś innego niejadalnego),
9. wszelkie ziarna w łupinach (nie wyłączając kokosa),
10. suche pieczywo,
..... długo, długo nic,
dużo. kostki z zoologa,
mnóstwo. to, o czym myślimy, że ściera im ząbki.

P.s. Niekoniecznie należy podawać w tej kolejności :)

P.s.II. Byłbym zapomniał o "Ważnych Dokumentach", np. "warunki zabudowy", albo coś...
_________________
Zielony, a pod spodem: Pluszaki i Zamszaki.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12519
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 08:14   
   Zwierzątka: szczury, pies


Czy ogoniastym można dać do gryzienia gałązki brzozy?
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 08:56   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


bolek, zgodnie z listą zamieszczoną w tym temacie możesz.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Megi_82 
Zeszczurowana


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 00:46   
   Zwierzątka: 6 szczurzych babeczek i 1 facecik


A ja się właśnie zastanawiam... eee... karma z twardymi elementami nie wystarczy? Bo szczerze, to jak żyję, nie dawałam niczego na "ścieranie"...?
 
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 02:26   
   Zwierzątka: 8 x M


Megi_82, odpowiednia dla szczurów karma i odpowiednie karmienie ogólnie powinno dla zdrowych szczurów wystarczyć, aby zęby się ścierały w prawidłowym tempie. Gryzienie gałązek, zabawek z drewienka itd. większości szczurom sprawia po prostu przyjemność i je zajmuje. :wink:
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 09:39   
   Zwierzątka: brak


Ja swoim daje surowe kosci do gryzienia :) Robie swoim kotom mieszanke barfowa i kosci, ktore mi zostaja (np. szponder wolowy, kosc z udzca indyka) daje do obgryzienia szczurom. Ladnie czyszcza z resztek miesa, doslownie jak mrowki :D A potem jeszcze dlugo gryza sama kosc ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 17:06   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Robię jak smeg - dla uzupełnienia składników odżywczych i dla szczurzej frajdy, czasem piekę też chłopcom kolby z dodatkami, których na surowo nie chcą jeść, a w kolbie bez problemu udaje się przemycić. Ale też uważam, że codziennie podawana sucha karma jest wystarczająca do ścierania zębów - stąd jej nazwa: karma podstawowa :wink:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
najeli 
Czerwony Kapturek



Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 373
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 08:56   

ja też tak robię! np. wygotowane kości z rosołu (bez przypraw/soli, robię rosół jako bazę do zup). uwielbiają to obczyszczać :D
_________________
Ze mną: Ethlin Zirrael Rattery, Iskra Zirrael Rattery
Za TM: Furia, Brawurka, Eklerka, Umbra i Ultramaryna of Anahata, Bójka, Chewbacca WWW, Gafa SunRat's
Nasz temat!
 
     
Magara 



Dołączyła: 15 Sie 2015
Posty: 10
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 18:18   
   Zwierzątka: 2 szczurki i 4 koty (+rybki)


Moja Magara uwielbia różnego rodzaju plastikowe butelki i pojemniki obgryzać, które sama znajduje, choć ma do dyspozycji gałązki z różnych drzew owocowych, no i wapienko :) Wygląda na to, że to co znajdzie sama jest lepsze od tego co ja jej daję :mrgreen:
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 17:24   
   Zwierzątka: pasiukowe


Dobre są gryzaczki z herbal pets. Skubane są tak twarde że połamać tego nie mogę :D
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 20:47   

ja - poza wspomnianym wapienkiem i kolbą (furorę robi brokułowa) no i "krążkami" lubię podać suszony ziarnisty chlebek albo bułeczkę. Nauczył mnie tego mój Ojciec, który nigdy nie dawał zwierzakom świeżego pieczywa, ale ususzone owszem. Nie mam pojęcia czy jest to zdrowe, ale moje kilka poprzednich stad i aktualne (odpukać) w dobrym zdrowiu dożywało sędziwego wieku :)
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 17:27   
   Zwierzątka: pasiukowe


Wapienko wymien na sepię. Wapno to syf ;) Kolba też..sama chemia, no chyba że robisz sama i wiesz co tam wrzucasz. Aktualnie sama rozmyślam czy by moim kolb nie zrobić, tylko nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Co do chlebków i ogólnie pieczywa, jest to zbędny zapychacz..

Generalnie jak dla mnie to i tak najlepszym ścieraczem są gałęzie.. My mamy gałąź jabłoni za łóżkiem i gryzą jak szalone :D
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12