Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniki polne, ślimaki i inne w puszkach - czy podawać?
Autor Wiadomość
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 14:20   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


Off-Topic:
a jakim preparatem odrobacza się szczury?
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 00:23   

Off-Topic:
takim, jaki akurat zaleci weterynarz. najpopularniejsza jest iwermektyna, ale odrobacza się też metronidazolem, fenbendazolem i innymi rzeczami w zależności od rodzaju pasożytów i wagi szczura...
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 01:10   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Off-Topic:
Nie spotkałam się ze szczepieniem szczurków, ale odrobaczanie to jak najbardziej normalny zabieg. ;) moi weci stosowali ivermektynę i metronidazol.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 14:02   

Słuchajcie jeszcze co do larw mola woskowego, o którym była mowa na 3 stronie. Mole są bardzo bardzo tłuste i nawet gadom podaje się je rzadko jako wyjątkowy przysmak więc szczurów tym bardziej nie można przekarmiac tymi robalami to po raz :)
Po drugie przed skarmieniem należy obciąc albo zmiażdżyc latwie główkę gdyż ma ona BARDZO SILNY APARAT GĘBOWY i jeśeli podamy całą larwę może się to skończyc mocnym ugryzieniem naszego ogonka. Gady połykają larwy w całości i czasami się zdarzało, że geks komuś padł bo go larwa mola pogryzła dotkliwie od środka :?
To tak informacyjnie tylko :)
 
     
prozac 



Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 10:26   
   Zwierzątka: Ogony


A drewnojady podajecie szczurkom ?

Moje jak był małe to uwielbiały na nie polowac ^^ na mączniki też, ale mącznik mniejszy i mniej zabawy, a później tylko cap! i zjadane był paskudztwa.

Świerszcze były zabardzo ruchliwe dla mojego staruszka leniwego ale Małe Czarne całkiem dobrze sobie radziło w roli polujacego drapieżnika, jakoś na pasikoniki na podwórku są obojętne, bardziej interesuje je zagrzebywanie się w trawie ;)

Teraz jak zobaczyłam te nicenie bleee....dobrze że nie były chętne na pasikonika....
_________________

 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 18:11   

jeśli w ogóle zdarzy wam się podanie szczurom dzikiej żywej karmówki, typu właśnie pasikoniki czy chrabąszcze to tak czy siak wskazane jest odrobaczenie gdzieś na późnej jesieni. Moje ciury uwielbiają wszelkiego rodzaju robactwo które się przypałęta, a mają z czego wybierać bo mam plagę karaluchów w domu.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 13:35   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


A ja robactwem przekonana nie jestem.Nie jestem obrzydliwa bo ryczę jak bóbr kiedy tż rozgniecie pająka aż mu przeszczepy spod buta wychodzą ale nie mam pewności czy nic im po tym nie będzie.Ja wiem-to przecież szczur.Ale mimo wszystko to nie jest dziko żyjący szczur,przyzwyczajony do czegoś takiego.Wystarczy mi,że mój ślepy pies do 4 nad ranem polował na muchę.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 02, 2010 14:46   

believe_86 napisał/a:
Ale mimo wszystko to nie jest dziko żyjący szczur
ale potrzeby pokarmowe ma dokładnie takie same.
believe_86 napisał/a:
przyzwyczajony do czegoś takiego
to tylko białko, jak każde inne. :) To tak gwoli ścisłości, bo przekonywać Cię nie zamierzam absolutnie. :)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 14:59   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Viss, przyznaję Ci rację ale mimo wszystko chyba można dostarczyć szczurkowi potrzebne białko w innej formie niż robale ;( :DD
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 03, 2010 00:01   

believe_86 napisał/a:
ale mimo wszystko chyba można dostarczyć szczurkowi potrzebne białko w innej formie niż robale
a wiesz jaką frajdę mają z takich robali ;) przekonywać też nie zamierzam i osobiście uważam takie zabawy za obrzydliwe, ale moje szczury miały naprawdę dużą radochę z jedzenia robali, ale fundowałam im ją zaledwie kilka razy (ze 3-4).
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Ryoko__ 
LOVE rudzielce i fuzzy:)



Dołączyła: 05 Wrz 2010
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 18:16   
   Zwierzątka: Kocham psy typu bull i ogonki :)


świerszczy jeszcze nie podawałam ale widziałam jak znajoma swojemu ogonkowi dała muchę złapaną w domu ale miała frajde ;) , a wcinała aż jej się uszka trzęsły hehe Muszę teraz na najbliższej giełdzie zakupić paczuszkę świerszczy dla moich głodomorów ;)
_________________
Ze mną: GiGi, Hachi, Chester, Gizmo, Diesel, Akira
Za TM: Dexter, Zuzia, Ako :(
Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi ^ ^
-wśród kwiatów - wiśnia, wśród ludzi - wojownik.
www.strazdlazwierzat.lodz.pl
 
     
Marca 



Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 222
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 18:41   
   Zwierzątka: pies, 2x kot, gekon lamparci


Much to bym nie radziła dawać... Ani wartości odżywczych nie ma... Zresztą muchy chodzą po tych wszystkich g*wnach. Nie radziłabym.
Spotkałam się też z teorią, że mucha może mieć w sobie jajka, które nie zostaną strawione. Wyklują się z nich larwy i zaczną zżerać od środka. Nie wiem ile w tym prawdy- mam nadzieję, że ktoś bardziej obeznany rozwieje wątpliwości. Lepiej przekaż znajomej...

Mam gekona, więc moje szczurki czasem okazjonalnie coś dostaną. Wcinają ze smakiem :D
_________________
Charlie the Unicorn <3
1, 2, 3
psycho :jezor2:
http://en2.transformice.com/ gra z myszami w roli głównej. Może nie ambitna, ale wciągająca.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 19:02   

no ja bym much nie podawała, zwłaszcza jeśli potem całujecie swoje szczury w pysiole... ><

z tymi jajami much to może być prawda, wprawdzie nie wiem jak silną mają osłonkę, która by je ewentualnie chroniła przed strawieniem, ale widziałam już zwierzaki żywcem jedzone od środka przez larwy much, więc...
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Mucha321 



Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 388
Skąd: Grodków / Stary Grodków
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 17:12   
   Zwierzątka: <:3 )~ x 4.. + RESZTA TOWARZYSTWA :)


Ja się ostatnio strachu najadłam, bo do pokoju wpadł wielki szerszeń. Jakimś cudem znalazł się w wolierce i użarł Onesia ale Sezam się rzucił do ratunku i zabił owada. Uciekł z nim do rury ale Go wywabiłam i zabrałam "smakołyk". Łee..

Nie wiedziałam, co zrobić. Zostawić? Zabrać? Wiem, że szczury to drapieżniki i żrą owady ale.. szerszeń? :|
_________________
Разом нас багато. Hас не подолати !!!


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 17:33   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Sądzę, że dobrze, że zabrałaś - szerszenie mają silny jad. Onesiowi nic nie jest?
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11