Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chore szczury a dluga podroz.
Autor Wiadomość
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
  Wysłany: Czw Lip 22, 2010 16:57   Chore szczury a dluga podroz.

Przepraszam, jesli zakladam nieodpowiedni temat. Podobnego nie znalazlam.
Przyznam sie bez bicia, ze zalezy mi na tym, aby moje pytanie zostalo zauwazone, bo bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi.

Moj Alvin choruje na pneumonie i ostatnio zaczelo mu sie pogarszac. Dostalam od weta antybiotyki. Kontynuujemy kuracje, ale przyznam, ze Alvin nie jest w dobrej formie... Oddycha bardzo ciezko i niewiele sie porusza. Zaczal odmawiac jedzenia i ciezko mi jest wmusic w niego leki. Dzisiaj jest troszeczke lepiej, ale wczoraj balam sie, ze nie dozyje rana...

W niedziele wrazam z UK do Polski i obawiam sie, jaki wplyw tak dluga podroz bedzie miala na chorego szczura... Martwie sie bardzo, ale czasu podrozy zmienic juz nie moge. Alvin nadal bedzie na lekach, postaram sie zrobic wszystko, zeby podroz minela bezproblemowo...
Moze ktos ma jakies rady, co robic w podobnej sytuacji?
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 17:07   

harpoonka, zostawić go tam nie możesz, prawda? Więc co innego Ci zostało?
Przede wszystkim coś do ochłody, mrożona woda w butelce? Przenośna lodóweczka z woreczkami z lodem? mokre szmatki dla zwilżenia powietrza?
bo to chyba teraz najważniejsze, w trakcie tej podróży może zdarzyć się wszystko, pewnie zdajesz sobie z tego sprawę :(
nie wiem co więcej mogę powiedzieć, jak wpadnie mi coś do głowy to napiszę.
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 17:06   

Shy_Lady, dzieki za rady. Teoretycznie moglabym zostawic Alvina tutaj - w Anglii jest kilka schronisk dla malych zwierzat. Nie zrobie tego jednak z jednego powodu - nie wierze, ze dla nich Alvin kwalifikowalby sie jako szczur, ktorego warto leczyc... Dlatego biore go ze soba.

Klima bedzie, wiec goraco nie bedzie problemem. Zastanawiam sie tylko, jak z podawaniem lekow. Bede musiala pokombinowac troche, zeby Alvin nie ominal dawki, jaka przypadnie na podroz.

Kurcze, nie czuje sie dobrze, ze swiadomoscia, ze biore chore zwierzatko w tak dluga podroz. :roll:
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 20:52   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


harpoonka, weź lek w formie płynnej i podawaj mu doustnie strzykawką (bez igły) - wtedy łatwiej podać odpowiednią dawkę. Na czas podróży dobrze mieć ze sobą np. torbę termiczną, aby w niej chować mrożoną wodę w butelkach lub lód. Jak zrobi się za gorąco, można do transportera włożyć małą butelkę z lodem. I dobrze mieć transporter na kolanach, aby cały czas obserwować chorutka... możesz też wziąć zapas furosemidu na wypadek, gdyby nagle zaczął się dusić.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12