Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściółka dla koni
Autor Wiadomość
lepakkomies 
uszate&skrzydlate



Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 173
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Sob Cze 05, 2010 16:16   Ściółka dla koni
   Zwierzątka: Obecnie nie mam żadnego


Nie znalazłam podobnego tematu, w razie czego proszę o skasowanie tego.

Zakładam nowy temat, bo jest raczej dość niecodzienny, a chyba nikt jeszcze nie pisał nigdzie o takiej ściółce.

Ściółka lniana
firmy EcoFlax
:arrow: sklep Nutri Parade - niżej szerszy opis ściółki.

firmy Leinen Stroh
:arrow: sklep Muehldorfer

Ściółka torfowa
:arrow: Rsprodukter (są tam dokładne opisy zarówno samej ściółki torfowej, jak i torfowo-wiórowej oraz papierowej).
_________________
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 05, 2010 16:34   

lepakkomies napisał/a:
:arrow: sklep Nutri Parade - niżej szerszy opis ściółki.
jest wyraźnie napisane, że:
Cytat:
Uwaga! Podsciolke sprzedajemy wylacznie na euro-paletach- paleta miesci 18 sztuk( 20kg workow ). Cena 1 worka to cena wraz z transportem!
to trochę dużo.
 
     
lepakkomies 
uszate&skrzydlate



Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 173
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 16:45   
   Zwierzątka: Obecnie nie mam żadnego


Viss napisał/a:
lepakkomies napisał/a:
:arrow: sklep Nutri Parade - niżej szerszy opis ściółki.
jest wyraźnie napisane, że:
Cytat:
Uwaga! Podsciolke sprzedajemy wylacznie na euro-paletach- paleta miesci 18 sztuk( 20kg workow ). Cena 1 worka to cena wraz z transportem!
to trochę dużo.

Zadaje się, że sprzedają też po jednym worku - jako próbka.
_________________
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 05, 2010 16:47   

A gdzie to wyczytałaś? :)
 
     
lepakkomies 
uszate&skrzydlate



Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 173
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 17:40   
   Zwierzątka: Obecnie nie mam żadnego


Viss napisał/a:
A gdzie to wyczytałaś? :)

Wnioskuję tak, bo na stronie jest podana cena jednego worka, z opcją ilości - a nie sądzę, żeby cena 38 zł dotyczyła jednej palety 18 worków :roll:
A jest wyraźnie napisane:
Cytat:
Uwaga! Podsciolke sprzedajemy wylacznie na euro-paletach- paleta miesci 18 sztuk( 20kg workow ). Cena 1 worka to cena wraz z transportem!

A więc wydaje mi się, że motyw jest taki: Cena 38zł dotyczy 1 worka, a jeśli chce się kupić całą paletę, trzeba wpisać ilość worków, która jej odpowiada czyli 18 sztuk (worków).

Ale co ja będę...Właśnie wysłałam do nich o to pytanie - zobaczę co odpiszą i czy mylę się w moich przypuszczeniach :)
_________________
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 18:35   

Napisz, napisz bo zaciekawiły mnie te ściółki :)
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 18:49   

moja koleżanka z Bielska sprowadza końskie trociny. Teraz nie pamiętam dokładnie za ile ale dużo tego i za 43zł. Mogę dopytać.
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 18:49   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


ooo mnie też :)
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 05, 2010 20:18   

Ciekawa jestem co ci odpiszą.
Choć nie wiem po co mieli by pisać, że sprzedają tylko na paletach, przecież nie będą wieźć 1 worka na niej.
 
     
apsik 



Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 222
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 20:49   
   Zwierzątka: 2 szczurki Coco i Gabcia [*], koń Erol


Od dłuższego czasu kupuję trotki dla koni. To jest taka mega duża paka, starcza na prawie rok. Mam 3 szuraki i świnkę morską. Wiadomo, że na świnkę więcej mi schodzi. Trociny są super, odpylone i odgrzybione. Za taką paczkę płacę ok 45-46zł. Mam szczęście bo mam sprzedawcę blisko siebie i robi wyjątek i sprzedaje mi po opakowaniu a nie palecie ;-) . Ale ja w końskim światku przebywam, więc mam sprawę ułątwiona. W każdym bądź razie, jeśli ktoś z Was uzywa do kuwety trocin, to polecam. Tanio i mega wydajnie.
Ja mam te
http://animalia.pl/produk...y_dla_koni.html
Ale widzę, że na sztuki są sprzedawane
http://animalia.pl/produk..._-_trociny.html
Moja koleżanka kupowała je dla konia i też są bardzo dobre
 
     
lepakkomies 
uszate&skrzydlate



Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 173
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 21:13   
   Zwierzątka: Obecnie nie mam żadnego


Na wstępie proszę o wybaczenie, że dopiero teraz odpisuję, ale niestety były sprawy, które uniemożliwiały mi nawet przebywanie na forum...
Ale w między czasie udało mi się skontaktować z tymi sprzedawcami...

Na zadane pytanie czy wysyłane są próbki danej ściółki? Czy można kupić 1 worek zamiast całej palety 18 worków? oraz czy ściółka lniana nadaje się również dla gryzoni, takich jak szczur?
Padły następujące odpowiedzi: (mam nadzieję, że nie dostanie mi się za dokładne ich zacytowanie - nie chciałam kombinować i przekładać ich na własne słowa, wydaję mi się że tak po prostu będzie wiarygodniej)

Odnośnie ściółki lnianej firmy EcoFlax od sprzedawcy :arrow: Nutri Parade

dnia: 15 czerwca 2010 7:53
Cytat:
Witam
Niestety nie wysylamy probek tej sciolki.
Podloze to jest tak skomponowane,aby mialo sluzyc koniom. Jest to sciolka odpylona w hermetycznych workach,dlatego swietnie sprawdza sie u alergicznych koni. Poniewaz sa to gabarytowe worki,nie sadze aby nadawala sie ona dla gryzoni. Nigdy tego nie praktykowalismy :) Najmniejsza istota,kozystajaca ze sciolki,byl kucyk falabella :)
Sprzedajemy jedynie palety,gdyz zadna inna ilosc nie ma sensu. Bowiem na poscielenie boksu,trzeba zuzyc przynajmniej 4 baliki. Jednak dla bardzo upartych osob,jestem w stanie zapakowac balik i wyslac kurierem. Wysylka jednak wyniesie prawdopodobnie wiecej,niz sam koszt sciolki.
Pozdrawiam serdecznie!

W razie pytan,chetnie udziele dalszych odpowiedzi.

K.Krawczyk


Jednakże przypomniało mi się, że tą samą ściółkę czyli firmy EcoFlax, nie tak dawno (jakieś 2-3 miesiące wstecz) sprzedawał ten Allegrowicz :arrow: NOWINA-W - nie wiem czy sprzedaje ją również teraz (jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę się o to zapytać), ale w tamtym czasie udzielił mi następującej odpowiedzi:

dnia: 02 marca 2010 06:50
Cytat:
Niestety nie wysyłamy próbek minimalnie można zamówić balot.
Jak najbardziej nadaje się dla gryzoni jest to naturalna ściółka i nawet w przypadku zjadania nie szkodzi i ulega strawieniu.
Pozdrawiam.


Odnośnie ściółki lnianej firmy Leinen Stroh od sprzedawcy :arrow: Muehldorfer

dnia: 8 czerwca 2010 15:26
Cytat:
Witam,

Niestety nie mamy możliwości wysłania próbki ściółek, bo takowe są niedostępne.
Można kupić pojedynczy worek.
Nigdy nie mieliśmy okazji stosować ściółek przy hodowli gryzoni, ale osobiście nie widzę żadnych przeciwwskazań. Są to ściółki, które zostały dopuszczone do użytku dla koni z różnego rodzaju alergiami i chorobami układu oddechowego, więc są na pewno czyste, odpylone i nie zawierają żadnych dodatkowych zanieczyszczeń czy alergenów.

pozdrawiam
Joanna Lodzińska


------------------------------------------------------------------------

Odnośnie ściółki torfowej firmy :arrow: RSprodukter

dnia: 1 marca 2010 8:53
Cytat:
Witam serdecznie w zalaczniku przesylam cennik naszych produktów. nie ma problemu mozemy wyslac probke. uwazam ze sciolka torfowa nadaje sie rowniez dla gryzoni chciaz musicie Panstwo zobaczyc probke zeby ocenic czy spelni panstwa wymagania. pozdrawiam Kamila Grzeszczak

Cennik był w załączniku, nie wiem tylko czy mam prawo go tu wklejać więc się wstrzymam.

[ Dodano: Pon Cze 28, 2010 22:46 ]
apsik napisał/a:
Od dłuższego czasu kupuję trotki dla koni. To jest taka mega duża paka, starcza na prawie rok. Mam 3 szuraki i świnkę morską. Wiadomo, że na świnkę więcej mi schodzi. Trociny są super, odpylone i odgrzybione. Za taką paczkę płacę ok 45-46zł. Mam szczęście bo mam sprzedawcę blisko siebie i robi wyjątek i sprzedaje mi po opakowaniu a nie palecie ;-) . Ale ja w końskim światku przebywam, więc mam sprawę ułątwiona. W każdym bądź razie, jeśli ktoś z Was uzywa do kuwety trocin, to polecam. Tanio i mega wydajnie.
Ja mam te
http://animalia.pl/produk...y_dla_koni.html
Ale widzę, że na sztuki są sprzedawane
http://animalia.pl/produk..._-_trociny.html
Moja koleżanka kupowała je dla konia i też są bardzo dobre

Jest jedno "ale" - wg tego co jest tu napisane :arrow: Trociny cedrowe i sonsnowe - dlaczego nie?
sosna (jak i cedr) jest szkodliwa, a ściółka, którą polecasz jest z nieobrobionego drewna sosnowego :roll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez lepakkomies Wto Sie 31, 2010 19:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
apsik 



Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 222
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 07:57   
   Zwierzątka: 2 szczurki Coco i Gabcia [*], koń Erol


lepakkomies, wiem z czego są zrobione trotki których używam, ale pokaż mi co nie jest zrobione z sosny? Nawet Pinio. W zoologach u mnie generalnie nie ma wyboru. A jak szukałam w internecie czegoś innego w dużej ilości, to nie było albo źle szukałam. Moje dziewuszki schodzą do kuwety tylko za potrzebą, nie leżą w trocinach. Mam pewność, że trociny są odpylone, są suche. Trzymam otwarty worek w piwnicy więc zapach jeśli był jakiś to wietrzeje. W klatce na górnej półeczce mam zamontowany plastykowy pojemnik, który robi również za kuwetkę i jest wyłożony drewnianym Pinio. Wolę takie trociny niż te z zoologa. Te końskie bardzo dobrze chłoną i tak nie śmierdzi. Najgorszy smród z klatki to hamaki-niestety.
Ale rozpatruję zakup z allegro większej ilości drewnianego podłoża, o którym była mowa w innym wątku, bo mój TŻ narzeka na rozsypane trociny.
Końskie trociny kupilam z myślą o śwince morskiej a szczury przy okazji.
Jeśli jesteś zainteresowana, to mogę wysłać Ci próbkę tych trocin końskich i sama ocenisz.
 
     
lepakkomies 
uszate&skrzydlate



Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 173
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 16:19   
   Zwierzątka: Obecnie nie mam żadnego


apsik, spokojnie ^^ Ja tylko przytoczyłam to, co sama przeczytałam - nie jest to żadne widzi mi się.
Strona traktuje tylko o trocinach - o żwirku nic nie ma. Zresztą co do trocin sosnowych jest wyraźnie napisane w pierwszym akapicie, że:
Cytat:
Sosna wydziela podobne substancje lotne co cedr, jednak ryzyko wystąpienia choroby układu oddechowego nie jest już tak duże, jak w przypadku trocin cedrowych. Autorka tekstu sugeruje, że wysuszone (pozbawione zatem groźnych substancji lotnych) trociny sosnowe są nieszkodliwe. Nie mniej jednak warto zastanowić się nad użyciem innej podściółki dla naszych milusińskich. Proponowane zastępniki to: granulat, żwirek, którego podstawą często jest siano, papier.


A takie trociny dla konia, jak mniemam, są po prostu poddawane lepszemu procesowi produkcji (oczyszczone, odpylone itp), przez co na pewno są dużo lepsze od tych zwykłych w zoologach, a ich szkodliwość jest prawdopodobnie w tym wypadku ograniczona do maksymalnego minimum, może nawet do zera.

Jakkolwiek, to chyba nie to samo co ściółka lniana, o którą się tu głównie rozchodzi :roll:
_________________
 
 
     
apsik 



Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 222
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 21:12   
   Zwierzątka: 2 szczurki Coco i Gabcia [*], koń Erol


Ależ ja jestem spokojna. Sorki jeśli moze nie ten ton, ale w pracy nerwówa ;-) . Pewnie kliknę jutro na allegro granulat drewniany "norka", który jest wymieniany w innym wątku.
 
     
Allo 



Dołączyła: 06 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 20:06   
   Zwierzątka: Chomik syryjski


Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany ściółką lnianą, to zapraszam tutaj: http://www.forum.e-chomik...php?f=12&t=8741

- Zbieram chętnych na zbiorowe zamówienie palety 21 worków ściółki lnianej Jopack Horse Bedding, ze sklepu animalia.pl :)
_________________

http://adopcje.e-chomik.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11