Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kula dla gryzoni, runner
Autor Wiadomość
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 23:23   Kula dla gryzoni, runner

Kupiłam go kilka dni temu średnica 25 cm. I powiem wam ze jestem pozytywnie zaskoczona;D Kupilam go bo moje beszczelne łyse włazi mi do pościeli i wygryza piękne gniazdo.
Gadzinka na poczatku stanela jak wryta potem powoli powoli do przodu. Az doturlała sie do wielkiego zakazanego pokoju rodziców. Jako ze byla w kuli rodzice nie mieli nic przeciwko. Lysa zaczela zwiedzac pokój niczym Indiana Jones i mimo ze nie mogla wcisnac ssie do zakamarków i tak byla szczesliwa, ba nie chciala wyjść z tej kuli... Dodam ze ku mojemu zaskoczeniu zwierze sie w niej nie stresowalo (Gadzka w chwilach stresu robie wielkie smierdzace kaka).
Jak bedzie cieplo to kula jest fajnym pomyslem zeby Gadzka pojechala wreszcie ze mna na dzialke i zeby mogla reszcie sie z klatki wyrwac (oczywiscie pod czujnym okiem panci). Przy okazji sprawdze szelki :brewka:
Ostatnio zmieniony przez smeg Czw Lut 06, 2014 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 23:33   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


sylwikk napisał/a:
Jak bedzie cieplo to kula jest fajnym pomyslem zeby Gadzka pojechala wreszcie ze mna na dzialke

Tylko uważaj, w takiej plastikowej kuli musi być jak w saunie. Ja bym nie zostawiała zwierza w takiej kuli na słońcu.
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 23:37   

czy ta kula jest ażurowa choć trochę ?
bo według mnie zamknięcie szczura w plastikowej bańce jest koszmarkiem
to zwierz badający teren, odkrywający świat węchem, dotykiem
a kula to takie lizania loda przez szybkę
dla ludzkiej wygody, by nie pogryzł i nie trzeba było go pilnować zanadto :roll:
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 00:17   

LunacyFringe napisał/a:
sylwikk napisał/a:
Jak bedzie cieplo to kula jest fajnym pomyslem zeby Gadzka pojechala wreszcie ze mna na dzialke

Tylko uważaj, w takiej plastikowej kuli musi być jak w saunie. Ja bym nie zostawiała zwierza w takiej kuli na słońcu.


spokojnie u mnie na dzialce praktycznie wszedzie jest cien poza tym, wiem jak byłoby ciepło lysa czułaby sie jak w szklarni.

no przyznam sie bez bicia jest to dla mnie wygodne, jaak szczur mi biega po lozku lub biurku ok ale powiem szczerze ze na podłoge boje sie ja puscic dla jej bezpieczenstwa i dla bezpieczeństwa mojej ciagle wymienianej poscieli. Juz nie mówiac o wyjsciu ze szczurkiem na dwór jak siedzi na ramieniu jest fajnie, ale wiem ze ona tez chcialaby sobie pobrykac po trawie. Smycz jest fajna ale nie do konca bezpieczna, z mojej poprzedniej łysa potrafiła sie uwolnic ww kilka sekund i dawaj zwiedzac teren.
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 00:23   

Generalnie czytałam bardzo negatywne opinie na temat takich runnerów i chyba raczej się pod nimi podpiszę prędzej niż skłonię ku niemu.. Ale tak do końca to nie wiem.. Czytałam, że zwierzęta zamknięte w takiej kuli przezywają spory stres i to, że w niej biegają to dlatego, że starają się wydostac z nich. Tak jak sama napisałaś poznają świat dzięki węchowi a w tej kuli są jak totalnie odcięte od świata.. Sama nie wiem :|
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 00:42   

Raz próbowałam włożyć szczura do takiego runnera i więcej nie będę tego robić - za duży stres dla szczura
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 06:34   

Ja mam runnera i powiem że sprawuje się świetnie, jestem z niego zadowolona w 100% moje panny i chłopcy mojej siostry też :)
służy Nam jako dodatkowe gniazdko w klatce ;) po rozłożeniu na pół nadaje się świetnie dla szczura lubiącego spać samotnie ;)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 09:12   

shy lady genialny pomysł:) faktycznie fajne gniazdko mozna zrobic:) tylko teraz dylemat czy dla dziewczynek czy chłopców;)
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 09:29   

sylwikk, po jednej połówce dla każdego stada ;) ja właśnie tak zrobiłam :) moje panny są małe i chłopcy siostry też :) więc każdy ma swoją połówkę :D
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 12:00   

aa wiesz ja chciala takie szpanerskie gniazo kule wylozyc polarkiem od srodka i tylko wyjscie zostawic;)
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 12:07   

też tak mi się zdawało ze właśnie tak będziesz chciała to zrobić ;)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12