Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Merdanie ogonem - oznaka pobudzenia, złości, irytacji
Autor Wiadomość
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 19:52   

Łasica też czasami merda - z rozkoszy, podczas głaskania. Rozpłaszcza się, a ogonem wywija jak wąż, albo jaki robal - na wszystkie strony :lol:
Troszkę to strasznie wygląda, ale jestem pewna, że nie odczuwa przy tym jakiegoś dyskomfortu, ani nie jest to oznaka poddania się, tylko czysta przyjemność.
_________________
Fundacja TARA - Schronisko dla Koni.
http://www.fundacjatara.info/
 
     
Fifulcia_:* 


Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 20:20   
   Zwierzątka: Szczurka i Pieska ( FiFulka i Rumiś ) :*


Według mnie szczury nie mogą merdać ogonami.
Łapią równowagę skręcając ogonem. :)
Mója FiFi tak akurat nie umie i nie robi. :)
:mysza:
_________________
Fifulcia_:*
Pozdrawia.
 
     
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 20:31   

Fifulcia_:*, to obejrzyj sobie filmik, który wrzucił Trykulec (2 posty wcześniej). Zobaczysz jak szczur merda :D
_________________
Fundacja TARA - Schronisko dla Koni.
http://www.fundacjatara.info/
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 16:02   

Ja tylko dwa razy widzialam szczura jak 'machal' ogonem (jak merdanie to do konca nie wygladalo). Pierwszy raz Gapcio merdal, jak probowalam przedstawic Herkulesa mojej grupce i kiedy wzbudzil on ogolna panike mojego stadka. Takze Gapcio merdal ze strachu mozna powiedziec.
Drugi raz niedawno, kiedy przynioslam do domu czarna mala kluske. Przerazony byl niesamowicie, wrecz spanikowany. Caly sie trzasl i bardzo mocno machal ogonem! Dodam, ze szczurek zabrany byl ze zlych warunkow i strasznie bal sie czlowieka...
Wydaje mi sie, ze to nie jest jakies specjalnie 'popularne' zachowanie szczurkow ;P
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
 
 
     
Ossesmayer 



Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 26
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 19:06   

wygląda to fantastycznie, ale na pewno oznacza to samo co merdanie ogonem u psa?
pierwszy raz widziałam coś takiego
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 19:09   
   Zwierzątka: 3 nimfy


U psa merdanie ogonem jest powszechnie uznanym objawem radości, choć naprawde oznacza, ze pies nie czuje się przy nas do końca pewnie, bo uważa nas za kogoś wyższego w hierarchi.
Moje szczury tłuką tak ogonem tylko gdy sa wściekłe na coś.
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Anomalia 
Atom Heart Mother



Dołączyła: 23 Maj 2010
Posty: 797
Skąd: Piła
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 10:51   
   Zwierzątka: szczury


Niewiem, czy to to samo, ale Quick stanął na środku łóźka i zaczął obijać ogonem o kanape. Nie na lewo, prawo, tylko góra, dół. To to samo?
_________________
Floyd (Quill of Anahata Rattery) [*], myszoskoczek Speedy [*], chomik Kubuś [*]
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 00:17   
   Zwierzątka: małe stadko


Sysa napisał/a:

Moje szczury tłuką tak ogonem tylko gdy sa wściekłe na coś.

Przypuszczam,że tak jest,bo mój Aarwin :
wywija ogonem-gdy zdenerwuje się na jakiegoś szczura/rzycę i podchodzę do niego aby go złapać
bije ogonem fukając przy tym oraz rzucając się do przodu do tego czasem podskakując gdy chce zaatakować bądź atakuje innego szczura/rzycę przez kraty klatki.Czasem gdy go goniłam po łóżku np gdy kiedyś bił się z bratem ,także potrząsał ogonem ale myślę,że to już był objaw frustracji i tego,że przerwałam mu coś,co chciał zrobić,przy czym był zdenerwowany ;)
Generalnie uważam,że trzęsienie czy bicie ogonem to objaw nerwów,frustracji,nie radzenia sobie z problemem/ami.
 
 
     
katarzynka999 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 50
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 16:36   
   Zwierzątka: szczur


moj Stinkuch tez medra ogonem :P i wydaje mi sie ze to normalne choc wczesniej nie moglam sobie tego wyobrazic i bylam ciekawa jak to wyglada :) a wyglada zabawnie hehe :-P merda jak go glaszcze albo jak stoi na dwoch lapkach o cos oparty :)

[ Dodano: Pią Sie 27, 2010 17:37 ]
i napewno nie robi tego z nerwow :)
_________________

 
 
     
Anomalia 
Atom Heart Mother



Dołączyła: 23 Maj 2010
Posty: 797
Skąd: Piła
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 11:08   
   Zwierzątka: szczury


Kilka dni temu zauważyłam takie wywijanie ogonem u Quick'a. Razem z Quillem biegali po pokoju, ale po pewnym czasie wsadziłam je do klatki, ponieważ chciałam się ze spokojem pouczyć. Ja patrzę, a tu Quick oparty łapkami o pręty z miną jakby chciał mnie zabić (że go wsadziłam spowrotem), zaczął wywijać tym ogonem jak żmija. :lol:
Teraz jestem pewna na 100%, że to poprostu zachowanie gdy szczur się denerwuje. :]
_________________
Floyd (Quill of Anahata Rattery) [*], myszoskoczek Speedy [*], chomik Kubuś [*]
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 21:03   

A ja zauważyłam już kilka razu bicie ogonem u Qli ale nie robiła tego w jakiejś określonej sytuacji. Biegała sobie po łóżku i nagle zatrzymała się i przez kilka sekund wiła ogonem jak wąż. A wcale nie była ani zła an i sfrustrowana.. :|
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 21:06   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Może zaniepokoił ją jakiś zapach albo dźwięk?
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 22:37   

Zastanawiam się bo to już chyba 3 raz jak to widziałam.. Biegały sobie obydwie po łóżku jak co dzień, przepychały się i bawiły w "dymanego" :] aż tu nagle bęc. By może był to zapach lub dźwięk.
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
mrófka 



Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 1837
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 23:18   
   Zwierzątka: Kiki pan kot i 10 x <:3)~


Jeśli chodzi o wywijanie ogonem jak u żmii, to zauważyłam to u mojej Lavendy podczas ostatniego łączenia. Ponieważ jest bezapelacyjną alfą w stadzie, do którego dołączył już dorosły i dorodny gabarytowo kastrat (którego chyba z tych powodów się obawiała podczas dominacji) wpadła we wściekłość. Podskakiwała i fukała ze złości, a jej ogon wyglądał jak u zezłoszczonego lub podekscytowanego kota. Zupełnie jakby żył własnym życiem :lol:
_________________
Ze mną: Magnolia, Fantazja, Grimma, Jadzia, Opal i Oksydroma, Adela SunRat's, Bethy of Caramelka i Iczka Kunia Iryczka <3
Za tęczą: Rudi, Tynia, Fiśka, Kropka ( ? 08.09-23.01.10) [*], Lola (? - 15.10.10) [*], Fela (? - 04.11.10) [*], Primera of Anahata (28.01.10 - 25.03.11) [*],
Ifryt (? - 18.02.12) [*], Quentipha EM (16.02.10 - 30.04.12)[*], Sotera of Anahata (07.04.10 - 16.05.12) [*], Lavenda ( 19.02.10 - 23.07.12 ) [*], Lucynka ( 05.10 - 19.08.12 ) [*], Euforia ( 19.04.10 - 02.10.12
[*]




"Czasem bywa, że jeszcze przed śniadaniem wierzę w sześć absolutnie niemożliwych rzeczy"
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 16:53   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


U moich szczurów furia = szarża na delikwenta poprzedzona co najwyżej głośnym prychnięciem, żadnego bicia ogonem nie ma :P
Jedynie u Hexe zauważyłam merdanie końcówką ogonka. Robi tak czasami kiedy np. leży obok mnie i ją drapię lekko po głowie. Myślę, że to raczej z zadowolenia, bo jeśli Hexe nie życzy sobie dotykania, to po prostu odchodzi.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12