Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Porody w odstępie kilku tygodni
Autor Wiadomość
martuś8805 


Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: oświęcim
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:48   Porody w odstępie kilku tygodni
   Zwierzątka: parka szczurków


mam pytanie,kupiłam dwie samiczki,okazało się że mam parke,samca oczywiście wykastrowałam jak się tylko zorientowałam,ale samiczka była już w ciąży..młode miały 4 tygodnie jak pojawiło się 7 następnych i skąd??!! weterynarz twierdzi że szczury są na tyle inteligentne że samica może urodzić część młodych,tyle ile jest w stanie wykarmić a reszte przenosić do czasu aż pierwszych nie będzie musiała już karmić..dodał że u domowych szczurów bardzo rzadko się to zdarza ale jednak.. faktycznie tak się to nałożyło,młode zrobiły się samodzielne to przyszły na świat następne..i one były już dziwne,jakby przenoszone a po dwóch dobach padły. słuszał ktoś o czymś takim?? dodam że byłam u innego weterynarza potwierdzić czy mój Artur jest faktycznie wykastrowany.
_________________
Martuś
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Mar 25, 2012 18:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:53   

martuś8805, po jakim czasie od kastracji samiec został połączony z samicą? Po jakimś czasie od kastracji samczyk może zapłodnić samicę.
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:56   
   Zwierzątka: kot


martuś8805, w poprzednim temacie napisałaś że twoj samiec otworzył sobie klatke i wszedł do samicy... :/
_________________
mam kota.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:57   

Od pierwszego porodu do drugiego upłynęło akurat tyle, że to najprawdopodobniej druga ciąża - szczurka może zajść w ciążę zaraz po tym jak urodzi młode. Jeśli samiec miał wtedy do niej dostęp, choćby nawet przez chwilę i nawet jeśli to było kilka dni po kastracji, to po prostu zapłodnił ją jeszcze raz.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 16:58   

a ja bym się przeszła na usg i zrobila rtg, cz czegoś nie ma tam w brzuchu.
bo zaraz się okaże, że samiczka Ci odeszła, bo jej macica gniła.
_________________

 
     
martuś8805 


Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 13
Skąd: oświęcim
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 17:08   mój błąd..przepraszam
   Zwierzątka: parka szczurków


tak bo otworzył klatkę samicy,źle to sformułowałam,nie chcialam już pisać od początku jak to było bo chodziło mi tylko o to czy możliwe jest to co mowił weterynarz..przepraszam za to.

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 18:11 ]
na usg w takim razie wezmę ją jak najszybciej..a czy teraz jaj jest 5 tygodni po kastracji to może ją zapłodnić??
_________________
Martuś
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 18:08   

martuś8805, mnie mówiono że po 2 tygodniach nie ma już możliwości zapłodnienia. Mam kilku kastratów i łączyłam ich z samicami po minimum 3 tygodniach i nie było nigdy żadnej niespodzianki...
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 20:34   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Trochę odkopię....

Cytat:
weterynarz twierdzi że szczury są na tyle inteligentne że samica może urodzić część młodych,tyle ile jest w stanie wykarmić a reszte przenosić do czasu aż pierwszych nie będzie musiała już karmić.


To jest totalna bzdura
. :shock: Lepiej jak najszybciej zmień weterynarza...

Samiczki mają tuż po porodzie rujkę poporodową i wtedy mogą zajść w ciążę. Taka ciąża trwa zazwyczaj nieco dłużej, niż przepisowe 21 - 24 dni (podobno nawet do 30 dni). Prawdopodobnie samiec zapłodnił samiczkę tuż po jej pierwszym porodzie.

Samce są po kastracji płodne nawet i ponad 2 tygodnie, chociaż ja łączyłam kilka lat temu moje kastraty 10 dni po zabiegu i ciąż nie było. Ale nigdy nie wiadomo, bo płodność samca może się utrzymać ponad 14 dni.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12