Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: EpKee
Pon Maj 10, 2010 12:25
Planowany miot V Emerald Moon - zmiana samca!
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 16:07   Planowany miot V Emerald Moon - zmiana samca!

Planowany jest miot "V" w hodowli Emerald Moon.
Miot będzie miał jeszcze status kontrolny, ale szczurki urodzone w tym miocie będą już miały prawo do rodowodów.
Krycie odbędzie się w połowie kwietnia br.

Rodzicami zostaną:

SAYURI SHINJU Emerald Moon & BLUE BIRD Iletis (imp. Czechy)
standard (Dc) russian dove agouti self // dumbo standard russian blue self


# #




Spodziewamy się:
uszy: 50% standard, 50% dumbo
sierść: standard
kolory: black, russian blue, russian dove; duża szansa na russian silver, russian silver agouti, russian dove agouti, russian blue agouti
znaczenia: self; szansa na downunder, irish, berkshire

***
Kilka słów o samych rodzicach i ich przodkach

SAYURI SHINJU (Best In Show Młodzieży, nominacja do championa)
To odważna i pełna radości samiczka. Lubi eksplorować nie ważne czy to biurko czy bluzka pod którą właśnie siedzi. Kocha zabawy z ręką :) Do tego wszystkiego jest bardzo urocza.

Jej tatą jest Siergiej - za kilka dni skończy 2 lata i 3 miesiące. Jest w dobrej formie i humorze. Siergiej pochodzi z miotu wpadkowego po matce z hodowli karmowej (Standard Dc, rex, black) i ojcu z niemieckiego sklepu zoologicznego (Dumbo, beige, blazed).
Znane są losy części rodzeństwa Siergieja, jak i rodziców. Nie było przypadków nowotworów, ani chorób mogących mieć podłoże genetyczne. Tata Siergieja umarł ze starości, a mama ma coś ok. 2 lat i 6 miesiecy.

Natomiast mamą Sayuri jest Lavender EM. Lavender to dorodna i zrównoważona samiczka. Zarówno mama jak i tata Lavender pochodzą z finlandzkich hodowli. Mają się dobrze i żyją w zdrowiu.

BLUE BIRD (II miejsce Najlepszy Samiec Sierść Standard )
Urodzony 11.11.2008 w Czechach. Blue to spokojny i opanowany chłopak. Zgrany ze stadem idealnie, nigdy nie jest skory do bójek, zawsze łagodzi wszelkie konflikty. Ludzi uwielbia, pcha się na ręce i każe się miziać. Jak każdy młody szczur jest także ciekawski, bieganie i zwiedzanie otoczenia jest super. Jest ładnie zbudowanym samcem o puchatej jak na standarda i błyszczącej sierści.
Pochodzi z długo żyjącej linii.

Link do wzoru CV hod. Emerald Moon oraz kilka zasad, z którymi należy się zapoznać przed rezerwacją malca. [TUTAJ]

Jeśli chodzi o inne zasady dotyczące miotu pozwolę sobie zacytować Nakashę :) z wprowadzeniem kilku własnym zmian.
Cytat:

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu. CV, w których ktoś napisze, że maluszek będzie sam lub będzie rozmnażany w ogóle nie będą rozpatrywane (!!). Wymóg wypełniania CV i potem rozmowy na GG lub przez tel. wynika stąd, że chcę znaleźć dla moich szczurzych wnuków jak najlepsze domki. :)

Szczur to żywe, czujące stworzenie, a nie zabawka!

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą. :)

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot. :D

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce kończą 14 dni i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej przeze mnie kolejności ;) również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.
_________________

Ostatnio zmieniony przez L. Nie Kwi 18, 2010 22:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
maria89 
maery z dyftongiem



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 21, 2010 20:38   

CV wysłane :wink:
_________________

 
     
sandra280586 



Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 13:36   

http://vrzucacz.chill-lab...3_675261599.jpg urzekła mnie ta fotka :serducho:
tak dyskretnie zapytam, ile będzie kosztowała jedna kluseczka? :mrgreen:
_________________
Przyjaciel, to ktoś kto Nas otacza, to serce które kocha, to stworzenie jak Ty, czy ja, to dar zesłany od Boga, jest przy Nas, kiedy inni odchodzą, nie patrzy na wady, patrzy na serce.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 14:03   

Off-Topic:
mniej więcej od 60 do 80 zł. nie jestem teraz w stanie określić konkretnej sumy.


postaram się na dniach zrobić jakieś zdjęcia :mrgreen: bo Sayuri rośnie jak na drożdżach.
krycie odbędzie się trochę po wystawie w Katowicach. chce ją jeszcze przed ciążą wystawić do oceny :wink:
_________________

 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 14:19   

brzmi apetycznie ;)
będą cuuuuudne maluszki :mrgreen:
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
sandra280586 



Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 17:05   

Sayuri Gwiazda 8)
_________________
Przyjaciel, to ktoś kto Nas otacza, to serce które kocha, to stworzenie jak Ty, czy ja, to dar zesłany od Boga, jest przy Nas, kiedy inni odchodzą, nie patrzy na wady, patrzy na serce.
 
 
     
maria89 
maery z dyftongiem



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 13:25   

sandra280586 napisał/a:
http://vrzucacz.chill-label.info/src/pics/eL/eL_eL_20090425_1240692383_675261599.jpg urzekła mnie ta fotka :serducho:


mnie też, od razu ;)
_________________

 
     
sandra280586 



Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Poznań
  Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:24   

marai89 widzę, że czaimy się na to samo? :P A ja bym wogóle chciała wiedzieć, czy się na cokolwiek załapię, bo wysłałam cv i nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi...
_________________
Przyjaciel, to ktoś kto Nas otacza, to serce które kocha, to stworzenie jak Ty, czy ja, to dar zesłany od Boga, jest przy Nas, kiedy inni odchodzą, nie patrzy na wady, patrzy na serce.
 
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:34   

Standard, standard, russian blue agouti :serducho: Dlaczego nie mogę się póki co doszczurzyć...
 
 
     
maria89 
maery z dyftongiem



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 18:20   

sandra280586 napisał/a:
marai89 widzę, że czaimy się na to samo? :P


:-P
_________________

 
     
sandra280586 



Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 17:18   

Przepraszam bardzo, czy mogłabym prosić o jakieś potwierdzenie na maila w związku z moimi dwoma wiadomościami, które wysłałam? bo powoli zaczynam się zastanawiać, czy one wogóle doszły... :?
_________________
Przyjaciel, to ktoś kto Nas otacza, to serce które kocha, to stworzenie jak Ty, czy ja, to dar zesłany od Boga, jest przy Nas, kiedy inni odchodzą, nie patrzy na wady, patrzy na serce.
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 17:22   

Off-Topic:
sandra280586, spokojnie jutro jest wystawa, L. jest właśnie w drodze na śląsk (to jest 10godzin podroży), szkoła i niebłagalnie zbliżający się jej koniec też dają popalić :)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
sandra280586 



Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 54
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 17:36   

No troszkę się zaniepokoiłam, bo pierwszą wiadomość wysłałam już tydzień temu, potem kolejną i nic... Nie wiem wogóle, czy sie na cokolwiek załapię, czy nie :? Gdybym napisała te maile wczoraj albo dzisiaj, to ok... stąd mój niepokój ... no ale teraz już wiem mniej więcej co i jak, będę jeszcze czekać, nie mam innego wyjścia :/ dziekuję Shy_Lady :]
_________________
Przyjaciel, to ktoś kto Nas otacza, to serce które kocha, to stworzenie jak Ty, czy ja, to dar zesłany od Boga, jest przy Nas, kiedy inni odchodzą, nie patrzy na wady, patrzy na serce.
 
 
     
maria89 
maery z dyftongiem



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 10:29   

Czekamy na info o Sayuri i Bangu :?:
_________________

 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:26   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Ale wy jesteście niecierpliwe dziewczyny, dałybyście odsapnąć :-P
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12