Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Recenzje klatek...
Autor Wiadomość
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
  Wysłany: Nie Mar 04, 2007 18:51   Recenzje klatek...
   Zwierzątka: kot.


Dotychczas ocenione klatki:

STAŁE:
:lapa: Inter-Zoo Chinchila70
:lapa: Woliera z podstawą
:lapa: Ferplast Furet Tower
:lapa: klatka typu "królicza 100"
:lapa: Inter-Zoo Squirrel70
:lapa: Ferplast Jenny
:lapa: Ferplast Jenny KD
:lapa: klatka LOTNIA
:lapa: Savic Freddy 2
:lapa: Ferplast Furet XL
:lapa: Ferplast - Cincilla Super Chrom
:lapa: Ferplast Quadra
:lapa: IMAC Ferret Flat
:lapa: Critter 3
:lapa: klatka dla szczurów Tom
:lapa: Ferplast Furat oraz Ferplast Furat
:lapa: SAVIC Royal Double Suite 95
:lapa: Casita 80/Casita100/Casita120
:lapa: Chinchilla and Degu Cage by Thickets House
:lapa: Klatka Perfect dla gryzoni
:lapa: Toddy Roll 120
:lapa: Marchioro Tommy 102 T3
:lapa: Klatka dla szynszyla, wiewiórki (zoohandel24h)
:lapa: Alaska
:lapa: Pet Inn, model Alfi I
:lapa: Inter Zoo Frodo
:lapa: Inter Zoo Hugo
:lapa: Finca Melodia
:lapa: Critter Nation 161

TYMCZASOWE/DOBUDÓWKI:
:lapa: Inter-Zoo Viktor3
:lapa: klatka dla ptaków "NIMFA"
:lapa: Szynszyla 60
:lapa: Inter-Zoo Teddy Gigant II
:lapa: Klatka dla szynszyla/koszatniczki (zoohandel24h)


Jeśli macie jakieś nowe uwagi do już opisanych klatek, proszę o info do kogoś z moderacji najlepiej bezpośrednio do mnie - limomanka :)

Schemat wg jakiego są opisywane klatki wygląda następująco:

1. Zdjęcia (linki nie mogą być z Allegro, gdyż po jakimś czasie wygasną; najlepiej w formie linka do strony typu fotosik, lub zdjęcie w formie miniaturki).
2. Nazwa (jeśli klatka posiada).
3. Przeznaczenie (jedyna/tymczasowa, dla ilu szczurów)
4. Rozmiary klatki (w centymetrach) i odstęp między prętami.
5. Plusy klatki (najlepiej od myślników).
6. Minusy klatki (najlepiej od myślników).
7. Uwagi.
Ostatnio zmieniony przez oxxy Pon Sty 04, 2016 16:32, w całości zmieniany 21 razy  
 
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 19:38   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


1. Zdjęcia
zdjęcie ze strony producenta
2. Nazwa
Inter-Zoo Chinchila70
3. Klatka stała dla 2 szczurów.
4. Rozmiary klatki
długość - 71
wysokość - 63
szerokość - 40
odstęp 1,5cm
5. Plusy klatki:
- 1,5 cm odstępów między prętami pozwala mi na dowolne wtykanie kijków dość grubych żeby szczur przy pierwszym podejściu nie przegryzł
- łatwa do umycia
- lekka
6. Minusy klatki:
- ocynk jak ocynk...zrobił się brzydki po pewnym czasie
- w składzie drewniane półki, które zaczęły mi szybko śmierdzieć
7. Uwagi
Klatka ogólnie bardzo fajna i jestem z niej bardzo zadowolona, chociaż już teraz mogłaby być większa.
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 19:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 22:24   

1. Zdjęcie
- zdjęcie przykładowe
2. Nazwa
Woliera z podstawą. Do zdobycia na Allegro lub serwisach typu olx.pl
3. Wg kalkulatora na 8 szczurów.
4. Wymiary
wysokość 146 (z nóżkami, faktyczna wysokość samej klatki to ok. 115 cm)
długość 72
szerokość 56
odstępy między prętami od 1,5 do 2,5cm - trzeba to sprawdzać
5. Plusy
Nóżki zaopatrzone są w kółka, toteż mimo rozmiarów można ją dowolnie przesuwać po pokoju
Otwierana góra - łatwy dostęp
Łatwy montaż
Estetyczna ;)
edit// bardzo ważne! ;)) wysuwana kuweta - idealna, kiedy chcemy tylko wymienić ściółkę.
6. Minusy
Rozmiar i waga spore
Drewniane półki, które łatwo zasikać
7. Uwagi:
Można zdobyć taką wolierę już od 150 zł, częściej ok. 200-400 zł
Ogólnie - jestem na tak ;))) Klatka wielka, dużo tańsza niż fretkowe o podobnych rozmiarach, a nawet i mniejsze. Mam dwie identyczne woliery i moje zwierzęta są przeszczęśliwe, ja zresztą też, bo wreszcie pozbyłam się z pokoju przedziwnych instalacji pozwiązywanych drutem, a zamiast nich mam estetyczne zgrabne klaciska. Owszem, dokładne mycie może nastręczać problemów, ale mimo wszystko warto. Wewnątrz mnóstwo miejsca do wspinania i różnistych ulepszeń, hamaków, domków, rur i dodatkowych półeczek. Polecam.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 19:48, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 22:28   
   Zwierzątka: szczury, brat


ZDJĘCIE


NAZWA
bez nazwy

PRZEZNACZENIE
wg kalkulatora na 3 szczury

ROZMIARY KLATKI
80/70/40
odstęp 1,1cm

PLUSY
odstępy między prętami 1,1 cm
lekka

MINUSY
małe drzwiczki
drewniane pólki

UWAGI
Klataka mnie kosztowała 110 zł. Co mi się wydaje nie aż tak dużo, choć zapłaciłam jeszcze 30 zł za przesyłke, bo brałam z Allegro.pl. Klatka jak dla mnie suuuper. Pomijając jej minusy ofkors :D dla mnie wymiary idealne, poniewaz mieści się akurat w miejscu nie zajętym, a który ze względu na wymiary pozostał by nie zajety <za owe masło maślane przepraszam, mam nadzieje że zrozumieliście sens wypowiedzi :D >no i to by było na tyle chyba... :drap:
_________________
whatever you do,. do it well.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 19:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 05, 2007 10:03   

Zdjęcie
zdjęcie ze strony producenta

Nazwa
Inter zoo - Viktor3

Przeznaczenie
Klatka tymczasowa/dla szczura samotnika/chorobówka.

Rozmiary
wysokość 42 cm
długość 59 cm
szerokość 36 cm
odstęp między prętami 1,2 cm

Plusy
+ Klatka jest idealna dla zwierzątka mniejszego lub żyjącego solo, pod warunkiem, że bardzo dużo biega. U mnie mieszka w niej Gucia, raz bo jest zakapiorem ;) , a dwa, bo po drugim zapaleniu mózgu ma przekrzywioną główkę i problemy z równowagą. Dlatego kupiłam jej klatkę niską.
+ Dla ogółu przede wszystkim jednak jest wspaniała na klatkę-chorobówkę.
+ Jest niska, ma dwie spore półki i jest dobrze pomyślana pod kątem wielkości, nie za wąska, nie za wysoka, za to długa.
+ Szybko i łatwo się ją myje.
+ Nie ma problemu z zaczepami od drzwiczek i kuwety.
+ Farba świetnie się trzyma, nie obłazi, trudno też ją zedrzeć (widzę po wysiłkach Guciacha).

Minusy
Właściwie nie ma. Jeśli wziąć pod uwagę przeznaczenie o jakim wspomniałam, wydaje mi się idealna.

Uwagi
Klatka, którą polecam jest mała, ale świetna do zadań specjalnych.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 19:55, w całości zmieniany 9 razy  
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 15:32   

1. Zdjęcie
klik!

2. Nazwa
Ferplast Furet Tower

3. Przeznaczenie
Stała klatka dla naprawdę dużego stada (nawet 17 szczurów)

4. Rozmiary klatki
161x80x75
Odstęp między prętami 1,4cm


5. Plusy klatki
- rozmiar :mrgreen:
- brak drewnianych elementów
- duze półeczki, tzw. tarasy
- przezroczyste rury (świetnie się obserwuje te rozpłaszczone łapki od spodu :mrgreen: )
- kółeczka (bez trudu można ją przestawić, obrócić, itp)
- wysoka kuweta
- duże drzwiczki


6. Minusy klatki
- drzwiczki tylko z jednej strony na każdym poziomie (są jeszcze w dachu, ale jednak wolałabym więcej)
- ciężka w czyszczeniu
- GMR dopada -__-


7. Uwagi
Była warta swojej ceny - ogony są wniebowzięte :mrgreen:
Dostępna w cenie od 779 do ok. 1000 zł.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Cze 10, 2014 12:50, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 15:48   
   Zwierzątka: kot.


1.Zdjęcie:

2.Nazwa:
Bez nazwy - klatka typu "królicza 100"
3.Przeznaczenie:
Stała klatka dla 4 ogonków.
4.Rozmiary klatki:
Wysokość - 46cm.
Szerokość - 52cm.
Długość - 100cm.
Odstęp między prętami - 7mm.
5. Plusy klatki:
- całkiem wygodny dostęp do środka
- wysoka kuweta (18cm)
- mały odstęp prętów, dzięki czemu nie ma problemu gdy są w klatce małe szczury
- kuweta posiada "podstawki" dzięki którym klatka nie stoi bezpośrednio na ziemi
- zabezpieczenia przeciwko wpadaniem drzwiczek do środka
6. Minusy klatki:
- górne drzwiczki, przynajmniej u mnie otwierały się do przodu, tak że dziura była zakryta drzwiczkami i utrudniało to trochę manewrowanie w środku (niedawno to naprawiłam)
- trudno jest znaleźć jakiś stolik czy coś innego na czym klatka mogłaby stać, który nie byłby istnym monstrum
- drewniane półki i schodki
- klatka ma dosyć giętki dach
- do minusów dodałabym też, że jest za niska. Zajmuje bardzo dużo miejsca na podłodze/stole/szafce, a szczury nie mogą się powspinać.
7. Uwagi:
Ogólnie jestem z klatki bardzo zadowolona, czyści się ją łatwo, jest wygodna i widzę, że szczury są bardzo zadowolone. Jestem na tak ;)
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Maj 01, 2014 08:03, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 20:58   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


1. Zdjęcie ze strony producenta

2. Interzoo Wiewiórka 70 ocynk / Squirrel 70 ocynk

3. Przeznaczenie
- dla 2/3 szczurów (zależnie od płci i wyposażenia)
- główna jedyna klatka
- do połączenia w parę obok lub na sobie

4. wymiary:
71 x 40 x 63 cm według producenta
69 x 40 x 12 kuweta + 66 klatka [wys.] zmierzone przeze mnie
odstępy między prętami: osiowo 11mm, otwór 10mm

5. Plusy klatki

+ kratka nad kuwetą [dla mnie niezbędne wyposażenie klatki]
+ wysoka - maluchy mogą się wspinać
+ płytka - nie zawala całego pokoju
+ maksimum wielkości do łatwego przenoszenia i czyszczenia
+ ocynkowana [nie złazi farba]
+ solidne wykonanie
+ po półtora roku użytkowania wygląda prawie jak nowa
+ gęste pręty = maluchy nie wylezą
+ łatwo zamontować koszyki, rury i inne sprzęty
+ łatwa do modyfikowania np dorobienia dodatkowych drzwiczek
+ solidne metalowe zaczepy do kuwety

6. Minusy klatki

- tylko 2 pary drzwiczek [u góry i na froncie]
- małe drzwiczki 12,5 x 12,5cm
- trochę ciężka przez gęste i grube pręty
- brak uchwytów do podnoszenia [dorobiłem]

7. Uwagi

Wybraliśmy naszą pierwszą Wiewiórkę ponieważ była to jedyna klatka na rynku z kratką nad kuwetą. Drugą zakupiliśmy już nie tylko z tego powodu ale też ponieważ pierwsza się świetnie spisuje i poza niedoborem drzwiczek niczego im nie da się zarzucić. Kratka nad kuwetą powoduje że maluchy nie łażą we własnych odchodach i nie rozsypują trocin czy ściółki. Kuwetę wykładamy dosłownie 6 listkami ręczników papierowych a sprzątanie polega na zwinięciu w cygaro i przemyciu wodą z domestosem - 5 minut roboty a nic nie śmierdzi. Rozwiązanie z dwoma połączonymi klatkami zamiast jednej dużej woliery także ma wiele plusów: w razie potrzeby można klatki rozsunąć, zamknąć drzwiczki i możemy trzymać dwa stada. Dodatkowo klatki można połączyć w poziomie zestawiając obok siebie lub w pionie ustawiając na sobie w zależności jak nam bardziej pasuje. Klatki są na tyle małe że można bez problemu i większego wysiłku wstawić do wanny i całą umyć z wolierą raczej takie wyczyny nie przejdą.

Recenzja użytkownika ratpal (09-08-2008):

1.Zdjątko:

Zdjęcie ze strony sklepu

2.Nazwa:
"Super klatka dla szczurka"

3.Przeznaczenie
3-4 szczurki (zależnie od wyposażenia)

4.Rozmiary:

* wysokość 80 cm
* długość 70 cm
* szerokość 40 cm

Odstępy między prętami - 1 cm.

5.Plusy klatki:

-solidne wykonanie klatki
-duża przestrzeń za małą cenę (w sklepie klatka takich rozmiarów-koszt ok. 3 razy większy)
-cztery drewniane półeczki + trzy drabinki również drewniane (można kombinować jak się chce-posiadając wiertarkę i odrobinę inwencji twórczej można stworzyć wille z basenem :-P )
-klateczka jest ocynkowana, więc po jakimś czasie molestowania ząbkami pupilków nie wygląda jak krowie z gardła

6.Minusy:

-brak uchwytów u góry klatki (do przenoszenia z pełnym osprzętem potrzeba dwóch osób lub jednej rosłej :mrgreen: - my przymontowaliśmy uchwyty ze starej klatki i po problemie )
-są tylko dwa wejścia: z przodu i u góry.. przydałoby sie jeszcze jedno z boku, ale jak ktoś ma sprytne rączki to spokojnie sobie poradzi
-kratki nie wchodzą w dół kuwety co zachęca niektóre szczurki do przegryzania jej

7.Biorąc po uwagę cenę, wielkość i funkcjonalność oraz "mało-szkodliwe-minusy" jest to genialna klatucha (jesteśmy z niej bardzo zadowoleni :tummykiss: Szczurasek też)

Polecamy :)

I recenzja użytkowniczki Nisia (23-11-2012):

Recenzja po 7 latach użytkowania Nabyłam taką klatkę w 2005 (producent to Inter-Zoo, w moim sklepie nazywała się "Wiewiórka-70", w cenie była podobnej). Mieszkały w niej 2-5 ogonków (klatka w pewnym momencie dostała jednopiętrową nadstawkę).

Plusy:
1) Konstrukcja metalowa jest solidnie wykonana, żadne pręty się nie odrywają, nie niszczą w wyniku obgryzania przez szczurki. Jedynie takie 2 cienkie pręty które mocują boczne ścianki do sufitu klatki dość szybko "puszczają", zwłaszcza, jeśli na suficie coś stoi (na przykład nadstawka). Ale to są takie dodatkowe pręty, nie są bardzo potrzebne do utrzymania konstrukcji klatki.
2) Pręty, o ile się o nie dba (regularnie czyści), nie śniedzieją, nie ciemnieją, nie zachodzą niczym. U mnie tylko w miejscach łączenia prętów trochę zaszło, ale dlatego, że ciężko jest mi tam szorować gąbką.
3) Drzwiczki nie otwierają się "same", chyba, że szczurek jest bardzo zdeterminowany (takiego nie miałam).
4) Klatka ze względu na swoje rozmiary i brak dopasowanych na stałe urządzeń jest bardzo ustawna i można ją urządzić pod potrzeby zwierząt różnych gatunków, także ptaszków. Łatwo ją też można wpasować w umeblowanie pokoju.

Minusy:
1) Brak nóżek.
2) Materiał kuwety po ok. 5-6 latach użytkowania (i cotygodniowego szorowania) zaczyna pękać.
3) Nie jest składana! Ze względu na swoje rozmiaru jest trudna do transportu.

Reasumując, jest to świetna klatka na lata. Po kilku latach wymaga tylko wymiany kuwety (na szczęście można takie kuwety znaleźć na allegro). Poza tym wygląda prawie jak nowa.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Maj 01, 2014 07:53, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
     
Chimera 


Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 16:22   

1.moja klatka: zdjecie producenta:

2. Nazwa:
Jenny, Ferplast

3. Przeznaczenie:
Klatka nada się na stałe dla 5 szczurów.

4. Wymiary:
szerokość: 80
głębokość: 50
wysokość: 79,5
( to oczywiście mierzone w najbardziej wystających częśsciach kuwety, podane przez producenta, jeśli chodzi o wymiary użytkowe: 78,5 x 49 x 79)
Odległość między prętami: 1 cm

5. Plusy:
- wymiary, jest naprawde duza i mozna urzadzic ja na wiele sposobow, ma dobre proporcje, nie zagraca pokoju, mimo, ze jest to bardzo duza klatka
- male odstepy miedzy prętami (1cm), co jest rzadkoscia przy klatkach takich rozmiarow (klatka jest pomyslana specjalnie dla szczurow, co tez jest rzadkoscia)
- duze, wygodne drzwiczki na dachu klatki
- wyposazenie w cenie klatki: dwie plastykowe polki (nie trzeba martwic sie o zasikiwanie jak w przypadku drewnianych), schodki (wyjelam), rury, takie jak na zdjeciu producenta, dwie miski i duze poidlo (ktore u mnie akurat cieklo i nie korzystam)
- wysoka jakosc, ladne wykonczenie, wizualnie bez zarzutu (przynajmniej na poczatku...)

6. Minusy:
- brak duzych drzwi od frontu, te malutkie sa niewystarczajace, przez co dolna czesc klatki jest trudno dostepna, trzeba niezle sie nagimnastykowac, zeby sprzatnac dol, co zwkle robie 1-2 razy dziennie - a wiec duzy minus
- nie jest to tez wymarzona klatka to mycia, ale cos za cos, albo duza, albo latwa do sprzatania, ta nie miesci sie w wannie, opieram ja na brzegach, przez co raz, ze rysuje wanne, a dwa, ze cala lazienka plywa ;)
- prety ciemnieją, mam ja troche ponad pol roku, a juz zaczyna robic sie nieladna. Powinna miec powlekane prety, skoro nie potrafia dobrze zabezpieczyc (jest chromowana), tego oczekiwalabym po takiej cenie
- nie wiem po co w wielu klatkach, takze i w tej, na bocznych scianach robia pionowe prety, moje szczury maja problem zeby sie po nich wspinac, poza tym to utrudnia mocowanie roznych rzeczy, bo zaczepy zjezdzaja w dol, nie mozna tez dowolnie ustawic w klatce deseczek, bo nie wloze miedzy pinowe prety poziomej deski :< nie mozna tez zawiesic tam metalowej miski... niby pierdoly, ale denerwuja.
- cena

7. Uwagi:
No wlasnie... chyba za taka cene klatka powinna byc idealna :) powinna miec wygodny dostep do srodka i prety nie powinny ciemniec (myslalam ze marka ferplast to zagwarantuje) Z drugiej strony trudno znalezc na rynku polskim klatke podobnych rozmiarow z tak malym rozstawem pretow. Dla mnie to bylo wazne nie tyle ze wzgledu na uciekajace szczury, co na kota, ktory moglby wlozyc przez prety lape i zrobic krzywde jakiemus szczurkowi. Pod tym wzgledem ta klatka nie miala konkurencji
Ogolnie klatka spelnia moje oczekiwania i jestem z niej zadowolona. Gdybym jednak miala drugi raz wybierac, wzielabym taka klatke, jak ma Ratata za lepsze relacje ceny do produktu (ale 1,5 cm miedzy pretami spedzaloby mi sen z oczu ;) ), niestety wtedy nie znalazlam takiej klatki.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Maj 01, 2014 08:19, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 17:18   

1. http://www.fotosik.pl/sho...12db6b169a3da51
2. Bez nazwy
3. tymczasówka dla młodych szczurków, np. przed dołączeniem do stada
4. wysokość 75 cm
długość 52,5 cm
szerokość 32,5 cm
odległość między prętami 1,4 cm
5. Plusy +
~Małe odstępy między prętami.
~Wysoka.
~Całkiem dobry dostęp do wszystkich obszarów w klatce(dzięki trzem drzwiczkom).

6. Minusy -
~Za wąska(szerokość jest zaledwie minimalna).
~Za krótka(dla mnie dość ważna jest też wielkość kuwety prócz wysokości).
~Wysuwana kuweta(mam tylko więcej do wycierania, bo i tak nie korzystam z tego 'wysuwania').

7. Ogólnie klatka taka sobie, głównie nie podoba mi się jej przymała kuweta. Ale w sumie może być, jednak nie jest to ideał.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 15:47   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


1.
2. klatka dla ptaków "NIMFA" ocynkowana
3. 3 szczury młode - klatka tymczasowa
4. 85 x 60 x 35
odstęp między prętami 1,1 cm
5.
+ duże możliwości wykorzystania powierzchni
+ wysoka, a nie szeroka - lepiej znaleźć miejsce
+ małe odstępy między prętami
+ dobry stosunek cena/jakość
+ wysoka kuweta
6.
- duża - ciężko jednej osobie zdejmować i wstawiać na szafkę
- miękki drut - trzeba się odzwyczaić łapać za pręty, przy przenoszeniu uwaga - chybotliwa

7. Uwagi:
uważam, że to był z mojej strony bardzo dobry zakup. Klatka ma wysoką kuwetę, co skutecznie uniemożliwia moim diabłom wyrzucanie ściółki poza klatkę. Nawet wysuwane dno nie stanowi problemu (tego bałam się najbardziej), a także karmniczki będące w zestawie są bardzo dobre na karmniczki dla szczurów.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 14, 2008 10:52   

1. Zdjęcie ze strony producenta

2. Szynszyla 60 - malowana

3. Dwa młode szczury - klatka tymczasowa/dostawka

4. Wymiary: 59x36x55 cm

Odstęp: 1,5 cm

5. Plusy klatki:
- malowana, bardzo porządnie, nigdzie farba się nie odłupuje, bardzo łatwo myć, nie czernieje jak ocynkowana
- gruby drut, dzięki czemu klatka jest bardzo stabilna, mocna konstrukcja, nie chwieje się, szczebelki nie odłamują się, nie zmienia kształtu
- odstęp między prętami akurat
- dla moich dwóch samic jest idealna, można ją zagospodarować w dowolny sposób, jest rozkładowa ;)
- duże drzwiczki na froncie i u góry klatki

6. Minusy klatki:
- ciężko ją dostać

7. Uwagi.
Ja jestem z niej baaardzo zadowolona. Długo szukałam klatki docelowej dla dwóch pań i ta jest zakupem idealnym. Ani razu nie pożałowałam jej kupna, nie sprawiła mi też żadnych problemów w czasie użytkowania.
Mam ją od września 2007 i jest w stanie idealnym. :)

recenzja użytkowniczki sliwkowapanna (17-07-2014):

Osobiście mam dwie takie klatki złączone w jedno:

1. Zdjęcie ze strony producenta

2. Szynszyla 60 - malowana

3. klatka tymczasowa lub dobudówka

4. Wymiary: 59x36x55 cm

Odstęp: 1,5 cm

5. Plusy klatki:
- nie czernieje jak ocynkowana
- nic się z nią nie dzieje, poza tym, że boczna ścianka trochę się odczepiła, ale to na jednym rogu, a klatka jest odkupiona od dziewczyny, która wcześniej miała w niej koszatniczki
- zdecydowanym plusem są duże drzwiczki przednie oraz górne-można w ten sposób dobrze połączyć dwie klatki i szczurki nie muszą się przeciskać

6. Minusy klatki:
- bardzo ciężko jest mi przypiąć klatkę do kuwety, a wyginałam już zaczepy żeby było lepiej

7. Uwagi.
Jedna klatka za 20zł, druga za 50zł. Obie używane, idealne za taką cenę. Nic się z nimi nie dzieje, szczurki drzwiczek nie otworzyły, jak dla mnie idealna, chociaż ciężko nieść do mycia, bo nie mają żadnych "rączek", ale w duecie naprawdę fajna klatka:)
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Lip 17, 2014 11:54, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
alraune 
szczurza mama:)


Dołączyła: 11 Mar 2008
Posty: 7
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 17:34   
   Zwierzątka: 15 słodkich ciurków


1. zdjęcie producenta (art-met)


2. klatka LOTNIA

3. Klatka stała dla 5 lub 6 szczurów (zależnie od wyposażenia, płci itd.)

4. wymiary:
długość 100cm
szerokość 53cm
wysokość 85cm
wysokość kuwety 15cm
odstęp między drutami 11mm
drzwi górne 22/22cm
drzwi przednie (4) i boczne (2x1) 12/10cm

5. zalety:
- klatka jest dzielona na pół
- składana (można zapakować do auta i wyjechać z ogonkami na wakacje :) )
- wysoka kuweta (nic się nie wysypuje)
- rozmiary (pozwala na dowolną adaptację- można z niej zrobić prawdziwy pałac!)
- druty ocynkowe

6. wady:
- miękki drut (w połączeniu ze zdejmowanym dachem= klatka u góry trochę się rozchodzi- ja wstawiłam półki w charakterze rozpórek, w ten sposób zlikwidowałam "dziury ucieczkowe")
- mycie przy tych rozmiarach jest trochę problematyczne (ale dla chcącego nic trudnego :mrgreen: )
- dziury na ptasie karmniki (karmniki są w zestawie- zamontowałam, i całkiem dobrze się spisują- pomimo małych rozmiarów moje dzieci nie mają problemów z częstowaniem się, i nawet nie umieją ich zdemontować- czego się obawiałam z początku)
- zajmuje sporo miejsca
- o wszelkie "szczurze" wyposażenie trzeba zadbać samemu
- generuje syndrom GMR

7. uwagi:
nie wiem, na ile ogonków wg kalkulatora (którego link mi nie działa) jest ta klatka, ale u mnie mieszka w niej 9 panienek; bardziej nocuje, niż mieszka, ale myślę, że nawet przy rzadszym wypuszczaniu z klatki byłyby zadowolone. ja w każdym razie jestem- uważam zakup tej klatki za jeden z moich lepszych pomysłów- przy tych gabarytach można ją naprawdę ciekawie urządzić, tak, żeby noski miały prawdziwy plac zabaw. do tego cena (210zł+15zł przesyłka) wydaje mi się naprawdę atrakcyjna za klatkę o takich wymiarach.
Obecnie dostępna w sklepie zdrowyzwierzak.pl w cenie 249 zł.
_________________
to była miłość od pierwszego wejrzenia.. piętnaścioro dzieci, i jeszcze nie skończyłam patrzeć^^
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 18:48   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


1. Zdjęcia:



...i przerobiona przeze mnie z dołączona szynszyl 70
http://www.fotosik.pl/pok...6420d1c8f3.html

2. Nazwa: Savic Freddy 2

3. Przeznaczenie: stała klatka dla 4-5 ogonków (przy odpowiednim wyposażeniu)

4. Rozmiary klatki: 80x50x63 cm

Odstęp między prętami: 1 cm

5. Plusy klatki:

- bardzo stabilna, nic się nie trzęsie
- pręty się nie wyginają, nie wyłamują
- małe odstępy między prętami, doskonała dla maluchów
- duże drzwiczki od frontu, wygodnie można manewrować w środku
- rewelacyjne zamknięcie drzwiczek! żaden szczur nie otworzy
- wysoka kuweta, nic się nie wysypuje
- kuweta z dobrej jakości plastiku, trochę elastyczny (nie łamie się!)
- wygodny rozmiar, bo jest spora, a jednocześnie idealnie wpasowuje się w wannę i łatwo ją myć
- dobrej jakości farba na prętach (po prawie 2 latach użytkowania trzyma się jak na nowej)
- plastikowe uchwyty w suficie bardzo ułatwiają noszenie klatki. Są odczepiane, więc ich rozstaw mozna sobie dopasawać wedle uznania
- posiada wyjmowana kratke na połowie kuwety, wg mnie bardzo wygodną - stanowiącą półpiętro

6. Minusy klatki:

- brak drzwiczek w suficie (ja musiałam wyciąć dziurę chcąc połaczyć 2 klatki)!
- w wersji z półką z prętów minusem jest to, że nie mozna zmienić położenia tej półki. Jest przymocowana na stałe (ale druga wersja klatki ma półkę plastikową i tego problemu nie ma)
- cena
- trudno dostępna


7. Uwagi:

Mam ta klatkę od 2 lat. Jestem z niej bardzo zadowolona! Klatka prawie nie nosi cech zużycia. Jest wygodna do mycia. Na pewno nie zamieniłabym jej na żadna inną! :lol1:
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Kwi 29, 2014 20:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 22:54   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


1. Zdjęcie ze strony producenta

2. Inter-Zoo Teddy Gigant II

3. Przeznaczenie: Klatka tymczasowa. Klatka dla młodych szczurów. Dostawka.

4. Rozmiary zmierzone przeze mnie:
dł. 57cm, głębokość 36cm, wys. kuweta 10cm+klatka 44cm = 54cm
Odstęp między prętami: 1,1cm

5. Plusy klatki:
+mały odstęp między prętami
+lekka, a jednocześnie stabilna
+drzwiczki co prawda małe (12,5x12,5) ale są 3 sztuki (2xfront i 1x sufit), co daje dobry dostęp do wszystkich zakamarków
+posiada uchwyty, co ułatwia przenoszenie

6. Minusy klatki:
-klatka jest malowana i farba odpryskuje (a mam ją niecałe dwa miesiące)

7. Poza tym minusem, który wymieniłam, jestem z niej zadowolona. Chociaż teraz wydała mi się troszkę za mała i zamówiłam większą. :wink:

recenzja użytkowniczki sliwkowapanna (17-07-2014):
Moja druga klatka w domu rodzinnym:
1. Zdjęcie ze strony producenta

2. Inter-Zoo Teddy Gigant II

3. Przeznaczenie: Klatka tymczasowa, na krótkie pobyty w domu rodzinnym

4. Rozmiary klatki: 57x36x54
Odstęp między prętami: 1,1

5. Plusy klatki:
+mały odstęp między prętami
+lekka, a jednocześnie stabilna
+posiada uchwyty, co ułatwia przenoszenie

6. Minusy klatki:
-klatka jest malowana i farba odpryskuje
-małe drzwiczki, które są dziwnie jak dla mnie ulokowane, strasznie niewygodnie, półki mogą być zamontowane tylko tak jak chce producent, inaczej ciężko cokolwiek zrobić

7. Jako tymczas, albo jak u mnie do domu rodzinnego czy gdzie tam często dość jeździmy-jak znalazł:) 4 szczurki mają gdzie przez weekend czy święta pohasać i gdzie się wyspać:) Osobiście dostałam ją za darmo na gumtree, bo normalnie kosztuje 140zł. Dla 2 szczurków jest ok za tą kwotę, bo półki do zestawu są fajne, aczkolwiek ja miałam 2
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Lip 17, 2014 11:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.39 sekundy. Zapytań do SQL: 27