Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]
Autor Wiadomość
sophiya 
zaszczurzony odpoczynek



Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 22:57   [URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]
   Zwierzątka: <:3 )~


Mam 2 szczurki, jedna z nich zaczęła się dziwnie rano zachowywać - myć ospale pyszczek, zastygać w ruchu, "szyć" w powietrzu łapkami, mrużyć oczy i chodzić z wygiętym grzbietem. I porfiryna w obfitych ilościach. Mam wrażenie, że ma problem z pogryzieniem pokarmu, ale nie jestem pewna czy to kwestia ospałości, czy bólu. Poleciałam od razu do Oazy, ale pani wet nie mogła nic poradzić, bo się szczurzyna ożywiła w nowym miejscu. Uszy, oczy, pyszczek są w porządku. Dostałyśmy lek na zmniejszenie ewentualnego obrzęku - podejrzewamy upadek z wysokości, a mycie pyszczka jest rzekomo reakcją na stres.
Ale nie jestem tego wcale pewna, niepokoi mnie jej ospałość. Teraz wyszła wreszcie z klatki, ożywiła się trochę.

Nagrałam filmik, może ktoś miał podobną sytuację, albo ma pomysł co jest przyczyną.

http://www.youtube.com/watch?v=xa5IOpEWOEs

objawy zaczynają się w 00:30
_________________

 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 23:31   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


POdobne, ale bardziej nasilone ruchy w powietrzu sa objawami neurologicznymi i świadczą o zaburzeniach równowagi.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 05, 2009 08:27   

sophiya, idź lepiej do dr Jałonickiej-Rzepki, do Animy (kilka przystanków za Oazą), bo w Oazie to nie wiem czy te nowe wetki coś potrafią. :roll: Poza tym, bez względu na to czy się szczur zachowywał inaczej czy nie, powinno się zbadać odruchy i motorykę, dziwne, ze nikt tego nie zrobił.
 
     
sophiya 
zaszczurzony odpoczynek



Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 17:34   
   Zwierzątka: <:3 )~


Viss, za Twoją i susurementu radą odwiedziłam dr. Jałonicką i co się okazało? Della ma nadłamane ząbki górne i zaropiałe dziąsła. W poniedziałek idziemy na zabieg usunięcia ząbali. Zdjęcie rentgenowskie pokaże jak wysoko są złamane - od tego zależy, czy wycinamy z korzeniem.
Dostała zastrzyk, jutro dostanie drugi.

Dziękuję :)
_________________

 
 
     
gonia31 


Dołączyła: 09 Gru 2009
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 09, 2009 10:10   
   Zwierzątka: szczurek GWIAZDECZKA I PYSIA


Mam dwa szczurki ( samiczki ), dzieciaki puściły je razem a te się pogryzły, jednej zrobiła się ranka, a następnie wyszedł z tego ropniak który był leczony antybiotykami które nie przyniosły efektów i weterynarz zatwierdził że trzeba to wyciąć, więc wycięliśmy.Ranka zagoiła się idealnie bez żadnych komplikacji, ale szczurek zaczął się dziwnie zachowywać nie może zbytnio równowagi utrzymać przewraca się często i chodzi jakoś tak dziwnie wykrzywiona na prawą stronę. Byliśmy u weterynarza,powiedział że to wygląda na infekcje ucha środkowego i podaje jej antybiotyk . Ale z tego co wyczytałam to szczurki inaczej zachowują się jak mają infekcje ucha.



Jak ktoś coś wie to proszę o jakieś informacje, radę a może trzeba weterynaża zmienić
 
 
     
Licho 
Foxy Lady



Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 08:46   

Wszystko zależy od tego jaki antybiotyk szczurak dostała. Często jest tak, że antybiotyk ma bardzo szerokie spektrum działania i na wiele różnych schorzeń.
_________________
Za TM: Eryk, Logan, Ritta, Lucy, Nina, Kaka, Flora, Dżuma, Fauna, Pepper, Sars, Tyfus
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12