Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poidła
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 14:43   Poidła

no właśnie... jakie polecacie?
ja mam dwa, jedno małe "Imac", poza tym że z mojej własnej głupoty się trochę podtopiło to spełnia dobrze swoją funkcję. ostatnio w moim ulubionym zoologiku zauważyłam git super okazję - LITROWE :shock: poidło "Living World". długo się nie zastanawiałam bo akurat jechalam do Katowic, dodatkowo jako żem stała klientka to dostałam je jeszcze taniej niż po tej przecenie (było ostatnie z dostawy). no i...

kompletna porażka :x nie wiem, może nie umiem tego obsługiwać. poidło na zmianę zapycha się lub cieknie. wygląda tak profesjonalnie... ale to chyba dlatego że sam zbiornik jest z miękkiego tworzywa które wraz z ciśnieniem "zasysa" się do środka...

dobrze że na wszelki wypadek zamocowałam dwa pełne poidła, jak wróciłam to mniejsze było puste ale dziewczyny nie były spragnione... duże - zapchało się oczywiście już po kilku minutach...
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 15:01   
   Zwierzątka: kot


ja mam to cacko. niby pije, ale mam wrazenie że czasem się zacina, tak więc za każdym razem kiedy Femi zechce się pić obserwuje bąbelki...:P
_________________
mam kota.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 21, 2007 15:04   

Poidła... są dwa rodzaje, które u mnie działają. Imac (też mi sie stopiło... trochę) i jeszcze Ferplast, 150 ml.
I nie kupuje tych dużych, bo zwierzęta powinny mieć świeżą wodę codziennie, więc jeśli nie ma 10 w 1 klatce, to starczają te mniejsze.
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 15:08   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Ja mam poidełko trixie 50ml i bezimenne 100ml...moim trzem pannom zdecydowanie starczają :) a i są dobre bo nie ciekną, nie zacinają się i wszystko jest tak jak być powinno.
Miałam przez jakiś czas poidełko które było strasznym śmieciem :/ po chyba 2 miesiącach używania kulka zardzewiala a od samego początku nie dokręcało się i ciekło bokiem :/
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 21, 2007 15:12   

Hagena tez sa dobre, maja ten dziubek metalowy cieńszy i łatwiej do klatki wchodzi.
 
     
sechmet 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 15:18   
   Zwierzątka: szczury, psy, jaszczurki


ja mam poidła ferplastu, dwa 150ml i jedno większe, 600ml chyba (właśnie na dużą ilość szczurów). nie zacinają się i nie kapią

(usunęłam niedziałający link - limomanka)
_________________
szczur za szczurem...
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Maj 01, 2014 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 15:39   

właśnie mi też starcza małe, niestety jak wyjeżdżam na 3-4 dni to muszę wstawiać coś większego na wszelki wypadek...

Viss napisał/a:
Imac (też mi sie stopiło... trochę)
się wrzątkiem wyparzało cu? :hyhy:
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 17:11   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


My używamy tylko jednego rodzaju poidełek chyba Ferplastu ale nie wiem dokładnie bo nie opisali na samym poidełku a w necie jakoś nie mogę tego znaleźć. Ogólnie są po dwa na klatkę na wszelki wypadek jakby się zacięło. Zauważyłem, że nowe poidełka potrafią się zapowietrzać i nie działać trzeba wtedy je troche potyrpać i nie nalewać wody do pełna. Na każdą z klatek 70x40x80 na 3 szczury mamy po poidełku 150 i 300 ml w transporterkach używamy wersji 75ml. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt że wszystkie poidełka różnią się jedynie wielkością butelki a dozownik jest taki sam więc przy myciu 8 poidełek na raz nie trzeba tracić czasu na dopasowywanie butelek. Dochodzi jeszcze kwestja zboczenia estetycznego... :wo:

Raz przez krótki czas mieliśmy jedno poidełko firmy bunny z cienkim dziubkiem. Było straszne bo nie miało silikonowej uszczelki wewnątrz rurki tak że sąsiedzi słyszeli jak maluchy piły wodę, dodatkowo przeciekało, chyba nawet tygodnia nie wytrzymałem i wywaliłem to :cenzura:

Ogólnie poidełka pojemności 150ml wydają mi się optymalne przy ilości 1 poidełka na 2 szczury. W tych 300ml rzadko kiedy woda jest wypijana do połowy jak już trzeba zmieniać. I oczywiście minimum 2 poidełka na klatkę jako zabezpieczenie.
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 17:25   
   Zwierzątka: szczury, brat


Ja mam nazwyklejsze poidło z zoologa za 3 zł i do tej pory ani mi się nie zacinałao ani nie miałam z nim większego problemu...
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
szczu*milka 
wszystko na odwrót ^_^



Dołączyła: 07 Gru 2006
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Podgrodzie
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 18:07   
   Zwierzątka: Albi ^_^


ja mam i jestem bardzo zadowolona z poidła trixie; tanie,praktyczne i co najważniejsze trwałe i nie psuje się. Jako że mam tylko jednego szczurka wystarczy 50ml.
_________________
*Kami*,*Wacek* za TM
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 18:24   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


ja mam 100ml poidełko o jakże intrygującej nazwie bibo :lol:
pojemnik i zakrętka są plastikowe, a rurka z kulką są metalowe. Poidło po 3 latach użytkowania nie rdzewieje, wytrzymuje wysokie temperatury przy myciu i co najważniejsze nie cieknie :) trzeba tylko nalać do pełna tzn do dolnej części szyjki buteleczki.
Ostatnio zmieniony przez wanna Śro Lut 21, 2007 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 21, 2007 18:25   

wanna, Biba! :D Ja mam bibę, chyba Sachma też ma. Nie wiem jaka pojemność ;]
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 18:28   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


jaj mam oba poidełka bez silikonowej uszczelki i bardzo lubie dźwięk kiedy szczury piją z nich wodę :)
wiem jestem stuknieta :P
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
Ostatnio zmieniony przez kasia_123 Śro Lut 21, 2007 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 18:28   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


może i biba... nazwa mi się starła :) jedyny minus...
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 19:29   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Obie klatki zaopatrzone są w poidła z silikonowymi uszczelkami. Pierwsze zostało kupione przypadkowo i natychmiast się w nim zakochałam, bo wreszcie nie było słychać kulki :D Jedno jest 150 ml, drugie 300 i fakt faktem to 300 nie jest do konca wypijane przed wymianą, ale nie szkodzi.

Zapasowe są stosowane, tylko, gdy szczury muszą zostac na dłużej same (na przykład na noc). I wtedy dostają dodatkowe kulkowe, bez uszczelki :twisted:

Póki co z poidłami nie miałam problemu, wyłączając napad Yavy i Nessy, którym odechciało się przez pewien czas męczyć z kulką, no ale to minęło i nie było winą poidła ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13