Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkłady higieniczne, podpaski i inne zamiast ściółki
Autor Wiadomość
Olga 
One way ticket



Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 09:41   Podkłady higieniczne, podpaski i inne zamiast ściółki

*przepraszam za brak PL znakow

Nie wiedzialm gdzie to podczepic, wiec jak to sie nie nadaje na nowy temat prosze wyrzucic :]

Wapdlam na ten pomysl przy moim swietej pamieci Rysiu.
Rysiu byl duzym samcem i jak wiekszosc samcow nie za bardzo dbal o higiene w klatce.
Sikanie na polki i do hamaku zamiast w trociny bylo na porzadku dziennym. W konsekwencji Rysiu chodzil po wlasnych siuskach, spal na nich itp... :? Kladlam na polki papier toaletowy, szmaty nawet probowalam sypac troche trocin...efekt zawsze ten sam! Jeszcze wiekszy syf i rozrzucone skrawki papeiru po podlodze :(
Pewnego dnia kupilam podpaski, jakies tam wielkie buly typu Bella super extara :] Tanie i wydajne :mrgreen: i przykleilam je na polkach i w hamaku. Powiem wam, ze u mnie sprawdzilo sie to swietnie!!
Swietnie wchlaniaja siuski i inne samcze smrodki. Nie tak prosto bylo mu je zerwac bo klej calkiem niezle trzyma. Oczywiscie trzeba je wymieniac conajmiej co 2/3 dzien, ale to i tak lepiej niz myc codziennie cala klatke(siuski sciekaja po pretach itp...BLE!FUJ OCHYDA!SMIERDZI!)
Teraz mam dwa male gucie, ktore ucze juz od poczatku, ze podpaski sa elemetem ich klatki, ktorego sie nie zjada :lol:

Nie wiem czy ktos skorzysta z tego pomyslu bo estetycznie to moze nie wyglada, ale moge zapewnic, ze dziala swietnie!!!! :mrgreen:
Pozdrowiam!!!!
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Kwi 14, 2013 16:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Gość

Wysłany: Pon Sie 17, 2009 11:47   

Faktycznie, moga swietnie sie sprawdzac, ale balabym sie, ze je pogryza, szczegolnie takie male. Wiekszosc podpasek ma wsrodku jakies zele, zapach itp.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 11:50   

katasza napisał/a:
Wiekszosc podpasek ma wsrodku jakies zele, zapach itp.
Szczerze powiedziawszy znam tylko dwa rodzaje podpasek, które mają coś zapachowego w środku, więc na pewno nie większość. Poza tym zazwyczaj ma to coś wspólnego z rumiankiem, więc trujące raczej nie jest. W grubych podpaskach Belli nie ma żadnych dodatków. Lecę do sklepu kupić te "buły", bo teraz wpadłam na pomysł, że świetnie sprawdzą się u moich rekonwalescentów, którzy ligninę i jednorazowe pieluszki dla niemowląt spychają w jeden róg i w tym śpią, a załatwiają się na pustą kuwetę i śmierdzi :? . A tak przykleję podpaski do kuwety i może w końcu wykładanie czegokolwiek będzie miało sens. Dzięki Olga za inspirację :] .
Ostatnio zmieniony przez Devona Pon Sie 17, 2009 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 11:51   

omg,padłam :lol:
a co goście na to?:DD
_________________

 
     
Olga 
One way ticket



Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: Pon Sie 17, 2009 12:47   

Devona, Cieszę się że pomysł Ci się spodobał :mrgreen:
Chyba to opatentuje!!! :P

Moja siostra też sprawdziła ten pomysł na swoich szczurzycach, które jak wiemy mają tendencje to zbierania wszystko w kupe i budowania z tego gniazd, również bardzo to chwali! :lol:

Własnie wróciłam ze sklepu i kupiłam Bella perfecta orange (bez skrzydełek) hahaha sama się śmieje jak to piszę!!! ;P
Są cieniutkie, bezzapachowe i małe nawet nie zauważyly, że po nich łażą...CZYLI DZIAŁA!!! :lol: Już zaliczyły pierwsze siusiu i ślicznie się wchłoneło :mrgreen:

L. Co do estetyki :] to jak się kupi takie cienkie bez skrzydełek i w miare dokładnie sie je przyklei, jedno obok drugiego, to nie widać że to padpachy :P Pozatym nawet jak sie przyklei w jakims rogu to leprze to niz żółta kałuża ściekająca powoli po kratach na stół ;P Nawet w kuwecie można poprzyklejać w rogach i przysypac trocinami (nie wiem jak wasze robale, ale moje nawet jak się już zdecydują na siusiu albo kupke w kuwecie to i tak rozkopują trociny i robią na plastik...no i śmierdzi!!!

pozdro!!! ;P Ja + 2* :sirwwt: :sirwwt:
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 12:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Sądząc z imponujących siknięć moich panów, schodziłoby tego mnóstwo w skali miesiąca, więc wolę przecierać półki po prostu. Z kolei samiczki zrobiłyby z tego gniazdo.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Muflee 
kocham szczury oUo



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 10 Lip 2009
Posty: 27
Skąd: Kielno
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 13:46   
   Zwierzątka: kotka Pusia Punia Majster


Pomysł dobry, nie powiem ;p Ale myślę że moje szczuraski by to nadgryzały, i do domu skrawki nosiły. A i tyle kasy na tyle podpasek nie mam za bardzo xD No i co by ludzie powiedzieli jakby wchodzili do domu a tam klatka z podpaskami na półkach :lol: Nie żebym się przejmowała ale trochę dziwnie by było :P
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 13:55   

Ale lenie jesteście :P łatwiej przetrzeć półki szmatką nawet dwa razy dziennie niż tak się mordować z różnymi udziwnieniami i wygibasami. Ja jak mam rekonwalescentów to używam zamiast trocin (wiadomo, po operacji szczur nie może być na trocinach) podkładów higienicznych seni. :) Pisałam o nich w temacie o opiece nad szczurem po zabiegu.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 17, 2009 20:56   

Moje aż tak nie sikają na półki i hamaki. W połowie tygodnia i tak zmieniam hamaki i pólki starczy przetrzeć co drugi dzień, czasem codziennie.
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 20:58   

Ja laskOM przecieram codziennie :)
a klatkę myję w wannie raz w tygodniu.

[ Komentarz dodany przez: Layla: Wto Sie 18, 2009 08:47 ]
Komu? czemu? laskom
Kim? czym? laską

No musiałam, sorry :]
_________________

Ostatnio zmieniony przez Layla Wto Sie 18, 2009 07:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 21:59   

L. napisał/a:
a klatkę myję w wannie raz w tygodniu.
też myję klatkę całą raz w tygodniu, a półki przecieram tylko okazjonalnie, bo u mnie panowie na szczęście nie sikają na nie jakoś specjalnie, a kupa na półce to już w ogóle wielkie święto. :lol:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 22:17   

Oli napisał/a:
Ja jak mam rekonwalescentów to używam zamiast trocin (wiadomo, po operacji szczur nie może być na trocinach) podkładów higienicznych seni.
Tylko, że ich nie można przykleić. Testuję podpaski u rekonwalescentów, jak do jutra nie odkleją, to w odpowiednim temacie o tym napiszę i nawet wkleję zdjęcia :D .
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 22:19   

Devona napisał/a:
Tylko, że ich nie można przykleić.
No i to mnie najbardziej zniechęca do stosowania podpasek - moi chłopcy by tego pewnie spróbowali, a nie chciałabym jakoś by jedli klej. :?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 07:45   

Oli, ale jeśli nie odkleją, to nie zjedzą. Podpaski jak na razie u mnie nadal przyklejone do kuwety :mrgreen: , będę mogła zmienić ligninę na wierzchu, bo oczywiście poszarpali ją i w nocy stłoczyli w jednym kącie, robiąc sobie gniazdko do spania, ale przynajmniej nie ma takiego odoru ;) .
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 07:48   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Devona napisał/a:
Oli, ale jeśli nie odkleją, to nie zjedzą
Chyba żartujesz Dev :] Moje by od razu zaczęły gryźć, do tego nie trzeba odklejania. Ja wolę jednak przecierać, rekonwalescenci są u mnie na często zmienianej ligninie i już.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13