Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bliźniaki
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 17:23   Bliźniaki

Jakiś czas temu (po odejściu mojego Rysia - Capri of Zirrael zaraz po śmierci jego brata Calligo) zapytałam prof od rozrodu czy u zwierząt wielopłodowych (takich jak szczur, mysz, pies, kot, świnia itp. rodzące więcej niż jedno młode za każdym razem) istnieje możliwość bliźniąt jednojajowych.

Bliźnięta jednojajowe powstają w momencie, gdy jedna komórka jajowa zapłodniona przez jednego plemnika w trakcie podziałów rozdzieli się na dwie odrębne zygoty (zapłodnione komórki jajowe). Moje pytanie wynikało z faktu, że Capri i Calligo byli identyczni z wyglądu oraz to, że po śmierci Calligo, Capri odszedł nagle i niespodziewanie, a jak badania u ludzi dowodzą - bliźnięta jednojajowe łączy specyficzna więź, także w kwestii odczuwania silnych emocji, mimo iż bliźniaki nie są w danej chwili w jednym miejscu.

Odpowiedź profesora brzmiała - tak, jest to możliwe. Ciekawa jestem czy Wy spotkaliście się z takim zjawiskiem? Nie mam na myśli tylko szczurów, ale inne zwierzęta także. Czy ktoś z Was zna/znał zwierzęce rodzeństwa będące kserokopią? :)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 17:42   

Oli, bardzo ciekawy temat, też się kiedyś dowiadywałam, bo kiedyś, dawno temu mieliśmy boksery, rodzeństwo o identycznym wyglądzie, łącznie z rozkładem znaczeń i koloru sierści. Długo się na nie niestety nie napatrzyliśmy, bo ktoś je ukradł, ale półroczne obserwacje tylko potwierdzały identyczność fenotypu.
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 12:12   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Oli, tak, zdarzało się to w przypadku kotów :) Czasem gdy odratowujemy cały miot zdarza się, że 2 -3 kotki to swoje idealne kopie, z kształtem głowy, ułożeniem łatek, po prostu ksero :D

Co do szczurków: w przypadku selfów to ciężko to stwierdzić :D , bo wszystkie są niemal identyczne :D , ale ciekawe czy u łatków się takie zdarzały :) ?
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 11