Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szampony
Autor Wiadomość
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Gru 18, 2008 13:26   

Ja miałam tylko jednego szczura który lubił pływać:) ale nie ma jej ze mną od jakis 8 lat:(
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
_ogonek_ 
Ada :-)



Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Bielawa
Wysłany: Czw Gru 18, 2008 19:45   

mydło ma odczyn pH 9,0 - 10,0
skóra człowieka ma odczyn kwaśny
robiono badania na psach i psy zdrowe bez zmian skórnych mają pH wyższe niż ludzie, gdyż wynosi ono 7,395 pH,a u psów ze zmianami skórnymi to już 8,109.
wydaje mi się, że u szczurów to też będzie ok. 7 pH.
Osobiście uważam, że lepiej używać szamponu dla zwierząt niż dla ludzi, czy też szarego mydła lub jakiegokolwiek innego mydła.
_________________

Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów

Szczurze Adopcje - ogoniasta stronka na FB


tel. 790 241 451
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Gru 19, 2008 10:26   

ale czy kąpiesz szczura codziennie by to miało jakiś wpływ?? moje są kąpane jak już trzeba... nie lubię ingerwoac w ich nature... one same się czyszcza... ale raz na jakiś czas (nie cześciej niż raz na pół roku) maja(miały) obowiązkową kąpiel...
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 19, 2008 12:22   

Off-Topic:
Chyba wsadzę im miskę z wodą do klatki by się przyzwyczajały ; )
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 19, 2008 12:57   

Off-Topic:
Cietrzew, to jest bardzo fajny sposób, ja tak robiłam, plus udostępniałam brodzik prysznica z mała ilościa wody i bardzo to polubiły. Teraz mi do wanny włażą. :D
 
     
_ogonek_ 
Ada :-)



Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Bielawa
Wysłany: Pią Gru 19, 2008 19:56   

Shy_Lady, ja kąpie szczura raz na rok... :shock: on panicznie boi się wody, nawet smakołyki nie pomagają...

Viss, a jeśli wyleje tą wodę?
_________________

Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów

Szczurze Adopcje - ogoniasta stronka na FB


tel. 790 241 451
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 19, 2008 20:11   

AdaK napisał/a:
Viss, a jeśli wyleje tą wodę?
to będzie błoto i będziesz miała więcej sprzątania. :D

Ja nie piszę, że częste kąpanie szczura jest dobre, uważam wręcz przeciwnie. Ale co innego dać im wybór pluskania się, brodzenia w wodzie, przyzwyczajania do wody, a co innego szorowanie mydłem/szamponem.
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Sob Gru 20, 2008 14:25   

Kupiłam jakis czas temu szapmon dla szczeniąt, i raz czy dwa wyprałam w nim ogony, ale zapach miał tak okropny ze go wywaliłam.Jak ja go nie mogłam zniesc to co dopiero mychy.

Teraz kąpałam je w szamponie dla dzieci, takim zwykłym bambino czy jakos tak, i się dobrze spisał. Babki delikatnie i ładnie po nim pachniały siersc miały mięciutką i błyszczącą.
 
 
     
_ogonek_ 
Ada :-)



Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Bielawa
Wysłany: Sob Gru 20, 2008 20:15   

Viss, a jak często kąpiesz swoje ogony?
_________________

Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów

Szczurze Adopcje - ogoniasta stronka na FB


tel. 790 241 451
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 20, 2008 20:19   

Tylko wtedy kiedy muszę (leczniczo/wysmarowały się czymś itp). Natomiast latem mają bardzo częste pół-kąpiele, z własnej woli, w kuwecie. :)
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 12:34   

AdaK, Ja Minę nauczyłam w wannie... Moja mama mówiła że jestem głupia ale ja ją brałam na ramie i ro wanny... przyznaje że wchodziłam ubrana do wanny a woda była przystosowana dla szczura a nie dla mnie ( bo ja wolę gorąca wodę) i To myślę pomogło... bo wiedziała że w razie zagrożenia czy też kiedy jej się nie chciało wchodziła mi na ramię a następnie schodziła na dół...
co do szamponów ostatnio używałam mydełka Dove (zwykłego białego, nie zapachowego) i jestem zadowolona:)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 09, 2009 10:56   

Moje chlopaki jak slysza tylko odglos wody to w nogi od razu :P heh W zimie wcale ich nie kapie, a w lecie jak sie usmaruja czyms.. Uzywam nizoralu :)
 
     
irmina85 



Dołączyła: 04 Sty 2009
Posty: 41
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 11:24   
   Zwierzątka: Sasza, Milka, Misza


moje też panicznie boją się wody, ale Hella raz ufajdała sobie całą nogę w swoim bobku i mycie było niezbędne :P ale obyło się bez żadnych szamponów :)
_________________
za TM
Śnieżka (09.2005r. - 12.2007r.)
Hella (1.11.2008r. - 21.10.2010r.)
Inka (5.10.2010r. - 24.01.2012r.)
Łatka (1.11.2008r. - 1.05.2012r.)
Delicja
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 11:33   

U mnie jeśli mamy do czynienia z kupą na nodze wystarczy nawilżona szmatka :)
ja zimą kąpie jeśłi już muszę ale mam gruby koc pod którym zawsze śpią do wyschnięcia^^
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 09, 2009 12:15   

Shy_Lady napisał/a:
ja zimą kąpie jeśłi już muszę ale mam gruby koc pod którym zawsze śpią do wyschnięcia^^



Moje chlopaki cala zime teraz kichaja i ciagle sa na vibovicie i scano, wiec w zimie jak sie ubrudza to mokra szmatka tylko. Ostatnio kopali w ziemi to ogony pod kranem umylam, a pysie zwilzonym papierem i ok :D W lecie jak nie trzeba to tez ich nie kapie... Kiedys Stary mial problemy z samczym lupiezem to go kapalam co jakis czas, ale mu przeszlo, a rudzielec jest kastrowany, wiec ma skore i siersc jak pupcia niemowlecia heh Poza tym strasznie sam dba o higiene :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.33 sekundy. Zapytań do SQL: 12