Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty firm Bunny, Tima Rattima i JR Farm - temat ogólny
Autor Wiadomość
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 10:45   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


O dzięki Oli :D chyba się skuszę.
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 14:38   

Przejrzałam temat, ale nie znalazłam, żeby ktoś to kupił, więc ponawiam pytanie. Polecacie, nie polecacie?
Reggie Rat
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 18:07   Kostki z gliny - dodatek do diety?
   Zwierzątka: ogony


Zaintrygowały mnie w Planecie Zoo kostki z gliny JR Farm Stone. Kupiłam, zwłaszcza, że mi szczury ściany obgryzają.

Kostka taka to przede wszystkim naturalna glinka, z zatopionym w niej łamanym owsem, topinamburem, ziołami i spiruliną.

A kupiłam ze względu na tę glinę... już tłumaczę czemu. Może ktoś nie wie, może chciałby się dowiedzieć...

Szczury, jak wiemy, nie wymiotują. Wynika to z działania mięśni przełyku u wlotu do żołądka. Działają zupełnie odwrotnie jak u nas - skurcz przepony powoduje ich skurcz i zamknięcie wlotu do żołądka.
Jednocześnie szczury mają inne metody walki z toksycznym pokarmem. Pierwszą "barierą" jest węch - szczury zapach każdej karmy mogą rozdzielić na zapachy jej składników (taki chromatograf gazowy :P ). Owszem, może się zdarzyć, że szczurek zje coś trującego. Wtedy może się zdarzyć biegunka i... coś, czego ludzie nie mają.
Pica. Szczurek zaczyna jeść rzeczy pozornie niejadalne: ziemię, karton, piasek... Celem tego jest rozrzedzenie w żołądku substancji toksycznej oraz związanie jej w formie niegroźnej dla organizmu. Najbardziej efektywnie wiąże glina i dlatego dzikie szczury ponoć najchętniej jedzą glinę, gdy brzuszek boli.
Co ciekawe - podobno badania wykazały, że pierwotnie szczury potrafiły wymiotować, ale w toku ewolucji okazało się, że zapach, pica i biegunki są na tyle wystarczające, że odruch wymiotny zanikł.

Kierując się powyższym postanowiłam kupić tę kostkę. Nie jest najtańsza, ale ogromna. Dałam do klatki panien, bo Iskierka teraz antybiotyki bierze...

Link do produktu w Planecie Zoo: http://www.planeta-zoo.pl...00g-p-5201.html
Link do artykułu o reakcji szczurów w razie zjedzenia czegoś trującego: http://www.ratbehavior.org/vomit.htm
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 19:42   

Czytałam o tym jedzeniu gliny i wydaje mi się, że te kostki mogą być ciekawym rozwiązaniem. Ciekawa jestem czy będą to jadły? Może taka gliniana kostka przy jakichś niestrawnościach itp. pomoże?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
ogonowa 



Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 17:13   
   Zwierzątka: szczury, pies


Moje dostały próbkę JR Farm Wall-coś ,wyrzuciłam opakowanie.. Smakowało strasznie! Wszystko wyjadły, co do ziarenka. Osobiście polecam. Mam zamiar w marcu zamawiać z zooplusa ,byłby ktoś chętny z Wrocławia/Opola?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 21:55   

Off-Topic:
ogonowa, daj zarobić pani Kasi. ;) http://www.planeta-zoo.pl...109&sort=1a
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lut 04, 2009 20:54   

Potrzebuję wielkiego wora karmy i zastanawiam się nad Timą. Wiem, że helen i Devona ją polecają, ktoś jeszcze ją może miał? :)
 
     
Gość

Wysłany: Śro Lut 04, 2009 20:59   

o wlasnie, ja tez planuje ja kupic.
Wiec przylaczam sie do pytania Ren.
 
     
babli 



Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 366
Skąd: M.Podh.
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 21:04   
   Zwierzątka: 8 wszędobylskich kobiet


Ja już kończę Timmę ;) Teraz trzeba nowe coś zamówić. W każdym bądź razie, timma zawsze znika ekspresowo, i w 100% . Karmę mieszam z ziołami, i innymi dodatkami :)
 
 
     
pin3ska 



Dołączyła: 28 Maj 2008
Posty: 63
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 23:19   
   Zwierzątka: szczurki


Ja sie chyba za miesiąc tez skusze na Time, bo moje potwory wlasnie zaczynaja ostatni pojemnik mojej wlasnej mieszanki, a chce im dac jakąś odmiane teraz :)
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 15:38   
   Zwierzątka: ......


katasza napisał/a:
o wlasnie, ja tez planuje ja kupic.
Wiec przylaczam sie do pytania Ren.
Ty to przyjedź i sobie weź ode mnie na spróbowanie :D ... karma nadal u nas znika do końca. NIe nudzi się, pełen luksus dla mnie.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
irmina85 



Dołączyła: 04 Sty 2009
Posty: 41
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 12:02   
   Zwierzątka: Sasza, Milka, Misza


w prawdzie w linku nie ma już produktu...
ale na półce w pokoju mam rzeźbę wykonaną z gliny, nie wiem jaki jest skład tej gliny i jak się on ma do takiej w kostce z zoologicznego
ostatnio dziewczyny buszując po półce dorwały się do tej rzeźby, ale jako że nie byłam pewna czy to im nie zaszkodzi to je od niej odganiałam ;>
_________________
za TM
Śnieżka (09.2005r. - 12.2007r.)
Hella (1.11.2008r. - 21.10.2010r.)
Inka (5.10.2010r. - 24.01.2012r.)
Łatka (1.11.2008r. - 1.05.2012r.)
Delicja
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 12:58   
   Zwierzątka: ogony


irmina85, widocznie się skończyło
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Łosoś 



Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 570
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 23:00   

Nasze dziewczyny rzuciły sie na tą glinkę jak szalone! Smakowała wysmienicie, co było dziwne bo wapienek ani nic w tym stylu baby nie ruszają. Była juz z płatkami kwiatów, teraz kupiłam warzywną i zobaczymy czy też będzie taki entuzjazm.
_________________
ZPINOM, skarbiemój
 
 
     
Katsumi 



Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 43
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 12:55   
   Zwierzątka: myszoskoczki, pies, kot, królik i szczurasy


zamówiłam timę, zobaczymy, co powiedzą szczurki jak przyjadą :) mam nadzieję, że obędzie się bez wybrzydzania, w razie czego może skoki zjedzą aby się nie zmarnowało :lol1: i dodatkowo parę produktów JR farm do podzielenia między skoki i szczurki; jak przyjdzie paczka i dzieciaki spróbują, to zdam relację :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12