Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wapno - spożycie normalne i nadmierne
Autor Wiadomość
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Śro Gru 31, 2008 21:12   
   Zwierzątka: brak


U mnie wystarczy, że ja lub córka coś zjemy. Jak szczurki nas obwąchają to któraś ze szczurzyc próbuje nowej potrawy, a po pewnym czasie reszta.
Chyba tworzymy jedno stado.
 
     
mysza-77 
W żałobie [']



Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 29
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 00:42   
   Zwierzątka: 1 dziewczynka


Moja jedna szczura trochę choruje bierze antybiotyk a przy tym dużym powodzeniem nagle zaczeło cieszyć sie wapienko :/ Po przeczytaniu niektórych postów powinnam sie podłamać gdybym zaczeła uogólniać...nie do końca wiadomo co męczy moją szczurę ale mam nadzieje że nie sa to pierwsze oznaki zapalenia mózgu :/ bo wedle informacji wtedy to wapienko cieszyło sie dużym zainteresowaniem ..:(
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 12:35   

Moje raz zjadły prawie całe wapno w 1 dzień :/ wyjechałam na 3 dni, a rodzice tylko zapomnieli o szczurach :cry: na szczęście miały pełna miskę i 2 nowe kolby to nie było tak źle, ale całe zniknęło więc chyba i tak zabrakło im jedzenia na 3 dzień :/ bo wieczorem po moim powrocie nie odchodziły od miski długi czas, teraz jak wybywam z domu to dzwonię codziennie bo już mam schiza o moje pierdołki :shock:

błędy poprawione.
Ostatnio zmieniony przez H. Nie Sty 04, 2009 12:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 17:31   

A u mnie wapienka (prezent do przesyłki) nadgryziona tylko kilka razy :)
_________________
Jej Tłustość
 
 
     
pin3ska 



Dołączyła: 28 Maj 2008
Posty: 63
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 18:45   
   Zwierzątka: szczurki


U mnie wapienka idą, ale umiarkowanie. Wapienko Nestor idzie w jedną noc, bo miękkie i szczury je gryzą, bo fajnie odpada ;D Najbardziej ulubione jest wapienko z vitakraftu z glonami. Poszło całe w kilka dni. Teraz przymierzam sie do jakiegos mocno hurtowego zakupu wapna z Vitakraftu :)
 
 
     
Loreley 
Drugie imię: Amalthea



Dołączyła: 28 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Dąbcze/Wrocław
Wysłany: Śro Sty 07, 2009 20:45   
   Zwierzątka: Pies i kocia gromada


Mam pytanko... Jak często zmieniać szczurkowi wapienko? U mnie już wisi jakiś czas, lekko nadgryzione, i nie wiem czy kupić nowe czy zostawić :] Ostatnio mój chłopak wziął sobie chomika. W związku z tym chciałam się zorientować czy chomiki też potrzebują wapienka. W tym wypadku chodzi o syryjską samiczkę :)
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 08:59   
   Zwierzątka: brak


Na wapnie jest podany termin ważności i tak długo może wisieć w klatce, chyba że wcześniej zostanie zjedzone.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 09:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Polecam wapienną kostkę Trixie dla szczurów z algami i marchwią. Jest bardzo duża i kosztuje 7 zł, ale warto. Nie lubiłam wapienek, gdyż był to sam aromat, , barwnik i gips. W tym wapienku algi i marchew są naprawdę :D Poza tym nie jest ono barwione, jedynie zielone algi i marchewka dają kolor. Szczurzyce i Vader się rzuciły na to :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 14:02   

Layla napisał/a:
Polecam wapienną kostkę Trixie dla szczurów z algami i marchwią.

Ja także polecam. Moje szyszaki po prostu ją uwielbiają. Chrupią ją codziennie (zawsze jak chcę iść już spać :) )
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 23:16   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


A czy po kuracjach antybiotykowych czy po operacji, ktoś zauważył czy wapno jest podgryzane. bo u mnie precka zaczyna podgryzac.
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
 
 
     
Julita 
Szczuromaniaczka :P


Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 144
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 19:24   
   Zwierzątka: szczurki: Sho i Tau


mój nie bardzo wapno jadł kupiłam raz i długo, długo wiśało podgryzane raz na tydzień.ale widocznie nie było mu potrzebne, jednak na w szelki wypadek warto je mieć w klatce. Kiedy szczurkowi czegoś brakuje w tedy stara się to uzupelnić (jak wszystkie zwierzaki) :roll:
_________________
http://forum.szczury.biz/...p=536367#536367
Ze mną: Sho, Tau
Za tm :Spaikie, Fem
 
     
Adeline 
vel NIVI



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 553
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 14:43   
   Zwierzątka: pies, koty, szczurki.


A u mnie wapno jak wisiało, tak wisi. Nie tknięte oczywiście.
_________________
Za TM: Farin, Pacek, Yossarian, Major Major, Don Ciastko [*]
Ze mną: *Victor, Sampel, Saaki, Pianka, Maia, Pipi :wavexxs:
*NASZ BAZAREK - Kombucha, Grzybek Tybetański, Kryształy Japońskie - dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia.
*Youtube.
*Adelinowe Lowe na fotoblogu.
 
 
     
prozac 



Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 15:26   
   Zwierzątka: Ogony


U mnie wisi takie dosyc spore zwykłe wapienko i podgryzają od czasu do czasu, tak własnie podejsc poskubac. Jak ogonki były młodsze to szło wapienko jedno za drugim. Miałam własnie z marchwią i jakies tam z witaminami i wydaje mi sie że był dużo atrakcyjniejsze dla szczurasków bo zawsze gmerały w nim i obgryzały żeby sie dostac do kolorowych kawałków ;)
 
     
asia030984 



Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 1828
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 15:32   
   Zwierzątka: labradorek Fifka :) i agama brodata, pytony królewskie i kolonia mrówek


moja szczuraska wapna nie podgryzała, służyło jej bardziej za podpórkę :)
zabaczę jak teraz będę miała maluchy, ale lepiej je mieć :)
_________________
za tm: Whisky [*], Jamalka SunRat's [*], Kelmaa Abraxas [*], Kalyani Abraxas [*]
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 17:26   

Lotya napisał/a:
Layla napisał/a:
Polecam wapienną kostkę Trixie dla szczurów z algami i marchwią.

Ja także polecam. Moje szyszaki po prostu ją uwielbiają. Chrupią ją codziennie (zawsze jak chcę iść już spać :) )


O, o, o !! Dokładnie :) Nasze pannice ją uwielbiają :) Codziennie raz jedna raz druga sobie je podgryza :)
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13