Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyste zwierzęta? Nauka korzystania z kuwety
Autor Wiadomość
Chyna
[Usunięty]

  Wysłany: Pon Sty 15, 2007 22:41   Czyste zwierzęta? Nauka korzystania z kuwety

Pytanie proste...

Czy Wasze szczury robią siku i kupę w miejscu, gdzie przebywają i śpią albo polegują? (domek, hamak, miejsce w pokoju itd.).

Moje cztery opaki nagminnie. Dziś wydostałam tak śmierdzący hamak z klatki, że stwierdziłam, że zamiast prać - wyrzucę go.

I nie, to nie było po miesiącu użytkowania ani nawet po 2 tygodniach. Ja wiem... z 3-4 dni.

Czy tym zwierzętom siedzenie i leżenie we własnych siuśkach naprawdę nie przeszkadza (powiadam, jeśli chodzi o bycie poza klatką robią to w jednym miejscu [na, powiedzmy, 2 metry sześcienne im możliwego!]) i lubią tam być? W tym smrodku?

A mówi się, że to tak czyste zwierzęta.... W sensie, że się myją (bo widzę, jak się myją i czyszczą świetnie), ale nie w sensie spania na własnych kupach?

Niech mnie ktoś uświadomi, proszę.
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Kwi 03, 2012 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 22:59   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Nie - nie robią, mają jeden kąt kuwety gdzie załatwiają swoje potrzeby i już. Chwilowe siusianie Yavy poza klatką wrociło do normy i już tego nie robi.

Nie uczyłam ich w żaden sposób - ot, same wiedzą :D
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 00:11   
   Zwierzątka: kotka Puma


Kupki - do kuwety tylko i wyłącznie. Siku - jak wyjdą ze śpiwora to... down to the bottom sikiem prostym. Dlatego na kratach u mnie leżą szmaty, żeby siuśki nie leciały poza klatkę i żeby klatka nie zaśmiardywała za szybko. Dodatkowo Oczko sika pod siebie w śpiworze. Skrętka nigdy, ale niestety musi spać ze śmierdzielem, więc żółte są obydwie :roll:
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 08:28   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Kupki - kuweta, reszta - gdzie popadnie :evil: Na początku myślałam, że tak nie będzie, bo wydawało mi się, że wszystko jest dużo mniej obsikane, niż gdy były Mela z Felą. Jednak im maluchy robią się większe i starsze, tym większe mają lejki :roll: Teraz już nie mam wątpliwości, co śmierdzi w klatce najbardziej - legowiska, oczywiście :wink:
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 08:51   
   Zwierzątka: Zoo


U mnie na szczęście towarzystwo naumiane, aby swoje potrzeby załatwiać w narożnej kuwecie 8)
Czasem tylko zdarzą się jakieś kupy w hamaku, a jak mają gorszy humor, to potrafią zaszczać cały, na szczęście nie robią tego za często :)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 10:45   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


moje samiczki też sikały pod siebie w hamaku, dopiero jak podrosły :(
ale nie zauważyłam nigdy, żeby były żółte od siusiek, za to samiec był.

Beza kupka w jednym miejscu :)
przedtem zdarzało jej się kupkać na półce z miskami, ale ostatnio zrzuciłam wszystkie kupki do kuwety w kącik, półkę przetarłam szmatką, miski położyłam w kątach i już nie kupka przy jedzeniu :)
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 10:46   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


Cóż, Fuf lubiał spać w własnych siuśkach. Szaś też lubi, ale jego produktów ubocznych przemiany materii w klatce po prostu nie czuć :shock: Za to na mnie - śmierdzą, jak najbardziej :? Na kupkach Cień nigdy nie śpi - zbyt czysty na to. Fuf owszem, czasem spał - ale on był stary i nie zawsze chciało mu się złazić żeby załatwiać potrzeby. Żaden nigdy nie kupkał poza klatką, za to obaj sikali. Cóż, w końcu to samcole :P
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 11:46   
   Zwierzątka: ogony


Moje dziewczęta zawsze leją pod siebie, kiedy spią. Ale ja się pocieszam, że dzieki temu maja miękkie, dobrze wypielęgnowane futerko :P
Natomiast chłopczyk - nigdy nie leje pod siebie, ale za to jest regularnie obsikiwany przez panny. Błe. Jak on się tak daje.

Z kupkaniem... Na starosc zaczeły stawiać klocki nawet na półkach w klatce (wcześniej nigdy im się to nie zdarzało). Za to poza klatką - zawsze gubiły bobki (efekt moich złych metod wychowawczych).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Lazanka 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 164
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 13:53   
   Zwierzątka: synek i kudlate suczydlo ;)


Hmm... Kropka kupki robila tylko na sciolce, nigdy (odkad przestala byc zastrachanym smarkaczem) poza klatka. Za to lala do gniazda notorycznie, mokro bylo zawsze mimo regularnej wymiany chusteczek co finalnie zaowocowalo odebraniem domku - ale poza klatka jedynei znaczyla (kropelkowala).
Kluska kupek tez nie zostawiala byle gdzie (chyba ze sie wytraszyla bo troszke tchurz z niej byl :P ) - poza klatka nie sikala - do hamaka tez szybko nauczyla sie nie sikac :) Za to lala po pietrach i sciankach klatki bo jaks sie wygramolila z hamaka to sikala na najblizsza pulke.
Aktualne dziewczyny Podobnie jak Kluska - hamaki suche, polka kolo hamakow wiecznie sasikana (dlatego ja przykrywam codziennie zmienianymi szmatkami). Kupki w klatce robia tylko na dole w sciolce (kazda w innym rogu). Niestety poza klatka jak sa na kupke nie wracaja do klatki - znalazly sobie miejesce do tego i chyba juz ich nie oducze - choc w sumie i tak lepiej bo robia w jedno miejsce a nie roznosza po calym pokoju :P
_________________
-= Lazanka =-


W :serducho: : Kropcia, Klusia, Pestuś, Mysia, Dmisia i DeeDee oraz psiak Junior
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 16, 2007 15:03   

Ja nigdy nie uczyłam szczura żeby się załatwiała w jednym miejscu, tak jak nigdy jej nie włozyłam do wanny w celu oswajania. Po prostu mam genialnego szczura. Kupki zostawiała czasem w rękawie czy kieszeni ze strachu jak dopiero ją oswajałam ale teraz poza klatką albo nie robi albo ja nie widzę... Siku oczywiście - nałogowo ;)
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 18:40   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


moje szczury wracają prawie zawsze do klatki za potrzebą (niestety ale uwidziały sobie, że ich miejsce na sikanie jest też na rogu mojego lóżka i jak mają tam bliżej to nie fatygują się do klatki:/ ). a w klatce jak chcą sikać, a są na górnych pięterkach to sikają z nich na dół :P (w większości przypadków), ale jak ich ściśnie to idą na dół :P
_________________

 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 20:57   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Moje towarzystwo kupka z jeden kąt klatki, a siuśka.... :roll:
To zależy, co się rozumie pod tym pojęciem. Siuśki w celu opróżnienia pęcherza w rogach klatki i w domku (niestety). Znaczenie terenu kropelkami - WSZĘDZIE!
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 17, 2007 12:47   

Zabawne, bo jak im sprzątam klatkę to w rogach jest nagromadzona ilość kupek...

Ale do hamaka równo idzie... :evil:

I ja nie wiem, co z tym robić. Ostatnio dostały nowy hamak - z torby plastykowej, wymieniam ręczniki...
 
     
Gość

Wysłany: Śro Sty 17, 2007 13:56   

Mozesz to glupie, ale one nie udusza sie w tej torbie?

Chyna, mysle ze mozna sprobowac nauczyc je robic do kuwety wkladajac tam zasikanae szmatki, ale kuweta musi stac blisko hamaka.
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 15:34   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


Moje podsikują pod siebie na hamaku.
Kupki robią po całej ściółce w klatce... Nie fatygują się do kątów :roll:
Ale najgorsza jest półeczka obok hamaka, zrobiona z takiego jakby plastikowego, czerwoneg pudełeczka. Namiętnie tam sikają i kupkają, z czego później robi się śmierdząca maź :roll: No i uwielbiają na tym siedziec. Na szczęście śpią w hamaczku lub rurze...

A poza klatką kupkają prawie wszędzie, z znaczeniem tak samo. Sikać im się tam nie zdarzyło, jak na razie (tfu-tfu).
Jak śpią/ chodzą/ siedzą pod bluzą, wstaję to sypią sie ze mnie kupki :roll:
Chciałabym ich nauczyć że nie wolno, ale chyba nic z tego nie wyjdzie... -.-'
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12