Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gorączka lub spadek temperatury u szczurów
Autor Wiadomość
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:47   Gorączka lub spadek temperatury u szczurów

Nie moglam znależć tematu,może jest w jakiejś jednostce chorobowej,jeśli tak proszę mnie odesłać.Chodzi mi o gorączkę u szczura,objawy i czy oprócz antybiotyku można coś podawać na jej "zbicie" i jak właściwie sprawdzić czy to na pewno jest gorączka.Temat może nie jest dla mnie zbyt pilny,ale myślę o Mimi czasami ma takie bardzo ciepłe łapki i ogonek,zwłaszcza po jedzeniu.Odpowiedzi przeczytam pewnie dopiero we wtorek,bo dziś już mnie oczy bolą od komputera,a jutro jestem cały dzień w pracy.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Kwi 13, 2012 23:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 21:22   

Szczurza prawidłowa temperatura ciała może się wahać między 37,5 a 38 st.C (37 to też jeszcze nic złego).
Zbijać gorączki się w zasadzie nie powinno. Organizm specjalnie powyższa temperaturę aby walczyć z bakteriami/wirusami. Jeśli jednak temperatura jest za wysoka (nie wiem gdzie jest górna granica, niestety) można podać kroplę lub dwie środka przeciwbłowego dla dzieci, w płynie. Praktycznie wszystkie p/bólowe zawierają "zbijacze" temperatury. Nie robiłabym jednak tego sama.
Szczur chory może mieć problemy z utrzymaniem równomiernej temperatury ciała, jak po operacjach na przykład i mogło by mu to bardziej zaszkodzić, niż pomóc. :)

To, że Mimi po jedzeniu robi się cieplej jest jak najbardziej naturalne. Dostarcza paliwa organizmowi. ;)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 09:16   
   Zwierzątka: ogony


Ewa K, jeśli masz jakieś wątpliwości co do temperatury szczura, to kup termometr elektroniczny dla dzieci (taki, jakiego używają weterynarze) i wsadź w dupkę (w odbyt). Jesli temperatura będzie grubo powyżej 38,5 stopnia, znaczy, że jest podwyższona.
Pierwszą rzeczą jest schłodzenie. U mnie sprawdzały się woreczki do lodu już z lodem, owinięte szmatką.
Poza tym - gorączka jest zawsze objawem chorobowym. Tak więc - do weta.

W temacie o pierwszej pomocy podane jest dokładne dawkowanie ibuprofenu.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 09:26   

Nisia napisał/a:
i wsadź w dupkę (w odbyt)
tylko koniecznie z wazeliną! :]
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 09:28   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja się dobrze nie znam ale jak moje szczury chorują to raczej się wyziębiają. Utrata ciepła chyba częściej niż gorączka występuje u szczurów, tak mi się zdaje.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 10:01   
   Zwierzątka: ogony


Layla napisał/a:
Utrata ciepła chyba częściej niż gorączka występuje u szczurów, tak mi się zdaje.

Też to zauważyłam, ale gorączka też jest prawdopodobna.

Cytat:
tylko koniecznie z wazeliną!

Przyznam się bez bicia, nigdy tak nie robiłam :oops: Weterynarze też nie widziałam, aby specjalnie smarowali.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 10:08   

Nisia napisał/a:
Weterynarze też nie widziałam, aby specjalnie smarowali.
Ja nigdy sama nie mierzyłam, ale u weta zawsze smarują. Przy czym zawsze oznacza dwa razy. :)
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 20:42   

Dziękuję za te informacje,ale ta wiedza przyda się kolejnym użytkownikom,bo moja Mimi jest w kiepskim stanie,gdy będzie tak mizerna jak dziś,a prawie nie je to umówilam się na jutro do weterynarza,antybiotyk trzeba było odstawic,gdyż bardzo ją osłabił. :(
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 22:19   

Ewa K napisał/a:
antybiotyk trzeba było odstawic,gdyż bardzo ją osłabił. :(
może ten konkretny po prostu nie działa. Dajesz 2h po antybiotyku lakcid?
Raczej choroba osłabia, nie antybiotyk. Zasugeruj wetowi leki, które są podawane zwyczajowo w takich przypadkach.
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 30, 2007 13:33   

Wszystko już przepadło Mimi /mój maly skarb/ dziś była uśpiona o 9 40. ;(
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 18:29   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


oj... szkoda, że tak późno tu trafiłam... współczuję [']
niestety w takich przypadkach trzeba działać szybko i kontaktować się z dobrym lekarzem...
niestety ja wtedy takiego nie znałam i moja szczurka też nie przeżyła...

ale może komuś innemu to pomoże rozpoznać gorączkę:
1 Szczurek jest w dotyku dużo bardziej ciepły niż zwykle -w szczególności ogon i nos
2 Szczurek ma czerwony (a nie różowy) ogon i nosek (wyjątek ciemno ubarwione ogonki- chociaż też da się odróżnić inny kolor)
3 Szczurek dużo pije (około 200ml na dobę)
4 Szczurek rozpłaszcza się na zimnych powierzchniach, lub kładzie sie w nietypowych dla niego pozycjach
 
     
Artanis 



Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 21
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 22:41   Ciepłe stopy i ogon
   Zwierzątka: 2 szczurki ;* Kidrock i Czepak


Witam,
szukałam takiego tematu, ale niestety nie znalazłam, był podobny, ale o zimnych stopkach u szczurków.

Jesli moderatorzy zdecydują niech podepną pod cos innego..

A mianowicie, mój jeden ze szczurków ostatnimi czasy ma dziwnie ciepłe stopy i ogon.. do tego nieco "czerwonawe", ale nie sine uszka..
Nie wiem co o tym myśleć :( czy sie przejmować czy nie :(
Ogólnie w mieszkaniu mamy ciepło, a klatka jest dodatkowo umieszczona w takim miejscu, gdzie nawet przy otwartych drzwiach balkonowych nie ma tam powietrze dostępu, jednak, ostatnio mój mąż zostawił na cały dzień otwarte te drzwi i boje się, że się mogły przeziębić.
Jednak tylko jeden szczurek ma takie objawy :/
Dodam jeszcze, że dzis rano troche kichały oba, ale w południe już im przeszło..

Co o tym myśleć?
_________________
Nogi nogi setki nóg, tupią, tupią tup tup tup !!
Ostatnio zmieniony przez babyduck Pią Gru 12, 2008 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 12, 2008 09:43   

Artanis, myślę, że warto sie przejść do weta. Zarówno za zimne jak i za ciepłe końcówki moga oznaczać chorobę. Możliwe, że twój szczur ma gorączkę. Lepiej szybko działać, niż potem leczyc zapalenie płuc. :)
 
     
S 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 14:47   
   Zwierzątka: brak


Moja Amiga miała gorące stopy, uszy i ogonek w czasie udaru cieplnego. Po okładach z wilgotnej, chłodnej szmatki, przeszło jej.
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 12, 2008 15:30   

Moj ogonek mial goracy ogon jak byl chory na zapalenie pluc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 14