Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 15:56   
   Zwierzątka: ogony


helen.ch napisał/a:
doradźcie proszę, kupić?

Ja po moich tstanich doświadczeniach z odchudzaniem szczura: KOłOWROTEK! Ale taki dla szczura... przynajmniej 30 cm średnica, zabudowana bieżnia i boki (tylko otwory na wejście). Uwaga - podobno szczury lubią. A jak nie biegać, to idelane, żeby spać.
Tyle, że jak w PL tego nie widziałam....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 16:41   
   Zwierzątka: kot.


pamiętam męczarnie jak szukałam zabudowanego kołowrotka, dużego dla mojego kosza, który kołowrotek uwielbiał :roll:
W końcu sami zbudowaliśmy ;)
Mam go do dzisiaj, leży teraz bezużyteczny... :cry:
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 15:37   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Nisia napisał/a:
Ja po moich tstanich doświadczeniach z odchudzaniem szczura: KOłOWROTEK! Ale taki dla szczura... przynajmniej 30 cm średnica, zabudowana bieżnia i boki (tylko otwory na wejście). Uwaga - podobno szczury lubią. A jak nie biegać, to idelane, żeby spać.
Tyle, że jak w PL tego nie widziałam....


A jak to sie ma do poglądu, że szczurom w kołowrotku biegac nie wolno (dla zdrowia)?
Bo ja miałam kiedys samiczka kochającą kołowrotek, ale jej zabrałam, jak wyrosła za bardzo.
Takie duże kołowrotki często można dostać w AnnaZoo - sa tez wersje dla królików!
Myślicie, że szczur może w tym bezpiecznie biegać?

A wracając do klatek;
Czy ma ktos z Was furet XL?
Chciałabym dowiedzieć się, jaka taka klata jest w obsłudze (mycie!!! rozkładanie do mycia co kilka dni? Czy da radę?)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 16:21   
   Zwierzątka: ogony


PALATINA napisał/a:
A jak to sie ma do poglądu, że szczurom w kołowrotku biegac nie wolno (dla zdrowia)?

A dlaczego im nie wolno biegać? Ja tylko słyszałam, że nie wolno, bo zwykle te kołowrotki sa za małe oraz ogonek może ulec uszkodzeniu po zaczepieniu się między prętami.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 16:37   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Nisia napisał/a:
PALATINA napisał/a:
A jak to sie ma do poglądu, że szczurom w kołowrotku biegac nie wolno (dla zdrowia)?

A dlaczego im nie wolno biegać? Ja tylko słyszałam, że nie wolno, bo zwykle te kołowrotki sa za małe oraz ogonek może ulec uszkodzeniu po zaczepieniu się między prętami.


A ja czytałam, że nie wolno, bo to ma tragiczny wpływ na kręgosłup itd. Konkretów nie pamiętam, bo czytałam ze 2 lata temu, na pewnym forum. Nie wiem, czy te poglądy nie były oparte własnie na tym, że chomicze kołowrotki sa za malutkie dla szczura.

Juni, dzięki.
Zirrael chyba też ma, tak mi się własnie przypomniało.
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:05   Kołowrotek

Dobra tylko mnie nie bić od razu :wink: Tak się składa że w najbliższym czasie mogę mieć dużo mniej czasu dla moich śmierdzieli i się zastanawiam nad kupnem kołowrotka o takiego jak ten http://allegro.pl/item483...l_hit_2008.html
Nie ma szczebelków więc ogona czy łapki sobie nie złamią a laski bardzo aktywne są i w kołowrotku mogłyby się wybiegać jak nie będę miała czasu puścić je na wybieg. Co o tym myślicie. Czy taki kołowrotek byłby ok?
no albo coś takiego tylko jakoś nie wiem czy szczury by na tym biegały http://allegro.pl/item477...ego_pupila.html
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Paszczurkowa 
Zjadłabym Budyń *.*



Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 21
Skąd: Luboń k.Poznania
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:09   
   Zwierzątka: 2 Szczurki,Pies,Koń


Szczur nigdy nie będzie biegał w kołowrotku bo nie jest tak głupi jak chomik

bez obrazy właściciele chomików
_________________
Ze mną:
Anakin i Louk
Za TM:
Parszywek

 
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:11   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Sorgen, kołowrotki to dość bardziej skomplikowana sprawa. U moich myszy doszlo do zwyrodnienia/skrzywienia kręgosłupa i 2 chodzą z ogonem do góry. Zdecydowanie kołowrotek, nawet ten o odpowiednich rozmiarach nie jest dobrym rozwiązaniem. Pozatym wątpię by bieganie w mijescu zadowoliło szczura ;)
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:12   

Szczury są za inteligentne na kołowrotek, poza tym nie widziałam jeszcze na tyle dużego, żeby mógł w nim biegać normalnej wielkości dorosły osobnik bez uszkodzenia kręgosłupa.

Wydaje mi się, że lepsze (bo zdrowsze dla ogoniastych) będzie takie poziome koło-bieżnia, tylko nie wiem, czy szczury by sie tym zainteresowały.

[ Dodano: Wto Lis 18, 2008 18:13 ]
I tak jak wspomniała Fauka - bieganie w miejscu to nie ta sama frajda co bieganie po pokoju ;)
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:16   

To ja widziałam w takim razie kilka razy jakieś skrajnie debilne szczury bo w kołowrotku biegały :P Kołowrotek nie byłby na stałe w klatce, gdybym nie mogła siedzieć ze szczurami i ich pilnować na wybiegu wkładałabym im kołowrotek.
Miałam i myszy i myszoskoczki, miały kołowrotki na stałe i nigdy nie było problemu z ogonem lub kręgosłupem (nie twierdzę że to niemożliwe jest taki problem) więc tak sobie myślę że np. raz na 2 dni nic by im się nie stało przez te pare godzin dostępu do karuzeli, bo chyba by przez bite kilka godzin nie biegały w niej. Kurcze nie chcę ich skazywać na brak ruchu a wiem że to nastąpi w najbliższym czasie :/
Off-Topic:
Ale lepiej biegać w miejscu niż być zamkniętym w klatce cały czas bez możliwości biegania :wink:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:32   

Wydaje mi się, że szczury szybko się tam znudzą. Im bardziej niż na ruchu zależy na możliwości odkrywania.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Lis 18, 2008 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:52   

Dziewczyny ale ja się Was nie pytam czy jest sens kupować tylko się pytam czy taki może być, albo jakiś inny, ewentualnie jakaś alternatywa kołowrotka do zamontowania w klatce. Na Wasze oko jaka powinna być minimalna średnica takiego kołowrotka? Ja go chcę kupić bo nie widzę innego wyjścia z sytuacji, no chyba że mnie któraś z Was odwiedzać codziennie będzie żeby szczury 3 godziny na wybiegu pilnować :wink: Bo tyle właśnie mniej więcej dziennie biegały i nie chcę żeby mi się zapasły jak świnki. Żeby moje śmierdziele się w klatce nie nudziły dostają różne "zabawki" albo muszą się namęczyć trochę żeby się do przysmaków dobrać, do tego często im zmieniam wystrój klaty. Nie wiem co więcej mogę zrobić.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Lis 18, 2008 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 18:58   

Kołowrotek musi być na tyle duzy, żeby zwierzę stojąc na dole nie musiało wyginać kręgosłupa.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:04   

Łoo matko tyle to i ja wiem :? Ale kołowrotek będzie zamawiany przez neta, niby jak mam sprawdzić czy jest ok? Czy 28cm średnicy Waszym zdaniem będzie wystarczający? Zastanawiam się też nad zrobieniem kołowrotka z wiadra obciętego bo coś takiego widziałam u jeży. Przepraszam za marudzenie ale zależy mi na tym ze jak już coś chcę kupić to żeby kupić karuzelę najlepszą dla szczurów.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 19:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Na filmach na jutubie niejakiej Jorats szczury biegają w bezpiecznym kołowrotku. Szczury Velli także mają kołowrotki. Nie histeryzujcie, zagraniczne szczury mają kołowrotki i nie słychać, żeby masowo robiły sobie krzywdę. Ten kołowrotek, który Sorgen chce kupić, bywa na filmikach Jorats.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 13