Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szampony
Autor Wiadomość
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 15:16   
   Zwierzątka: Zoo


Nasi panowie to jednak straszni syfiarze, niektórym w dodatku dokucza łojotok, więc wypróbowałam już chyba wszystkie możliwe patenty kąpielowe.
Wszelkie mydełka łącznie z szarym odrzuciłam od razu - nie trzeba nam aż takiego wysuszenia.
Na brud i problemy skórne:
Płyny do. hig. intymnej - Ziaja i AA całkiem niezłe, jednak problem łojotoku pozostał.
Nizoral - niezły, ale pieni się dziwnie, dopłukać go nie mogłam.
Szampon dezodorujący dla psów Hilton - łagodzi łojotok, dobrze zmywa żółte plamy z sierści, nie wysusza i nie wywołuje świądu - zdecydowanie najlepszy, jaki mieliśmy. Trzeba go rozcieńczać; podobno odstrasza też insekty.
Na pasożyty:
Szampon ziołowy dla psów i kotów - pomógł zwalczyć plagę pcheł, bardzo delikatny( nie szczypał nawet jak mi go nachlapały do oczu)
Szampon Sora Forte - najlepszy na pasożyty, nie wysusza skóry, tylko trzeba go dobrze rozcieńczyć. Nie nadaje się dla szczurów ze skaleczeniami na skórze - strasznie piecze.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 12:13   

http://www.kuchniapupila....?more=908304388 - Ratata, co do tego dezodoryzującego, to o ten chodzi?
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 07:26   
   Zwierzątka: Zoo


Tak, dokładnie o ten.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
  Wysłany: Pią Maj 16, 2008 09:25   

morhef płyny do higieny intymnej [/u] maja pH bardzo kwaśne aby zabijać bakterie (a niektóre są potrzebne na skórze) dlatego sądzę że nie powinno się nimi myć szczura (chyba że szczury maja niższe pH od człowieka)

toreaderk - to co widziałeś w rzece to nie były szczury, to był piżmak, też je widziałam w rzekach w górach, są bardzo podobne do szczurów, nawet maja długie ogony i bardzo łatwo się pomylić :)

dziś mojego ogona czeka kąpiel :| mam nadzieję że dzielnie to zniesie, próbowałam go "umyć" wilgotną szmatką, ale nie pomogło więc...czeka go stresująca kąpiel, a wody nie znosi
Ostatnio zmieniony przez ciacho Wto Maj 27, 2008 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maga 



Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 35
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 10:38   
   Zwierzątka: Bobek i Zefir


Moja Tuptusia ma wiecznie brązowawy nalot na karku. Weterynarz nie stwierdził żadnej choroby. Kupiliśmy jej szampon dla gryzoni firmy Beaphar. Kosztował mnie 28 zł - sama sobie takich drogich nie kupuję :) .
Po umyciu futerko faktycznie jest mięciutkie i puszyste, ale efekt utrzymuje się ok. tygodnia - a to za krótko, nie będę jej co tydzień męczyć, tym bardziej, że nie przepada za kąpielami.
_________________

 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 15:44   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Maga napisał/a:
Moja Tuptusia ma wiecznie brązowawy nalot na karku.

To pewnie porfiryna rozmazywana z nosa podczas mycia.
Wiele szczurów tak ma (np. mój Oli).
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 17:06   
   Zwierzątka: kotka Puma


ciacho napisał/a:
płyny do higieny intymnej maja pH bardzo kwaśne aby zabijać bakterie (a niektóre są potrzebne na skurze) dlatego sądzę że nie powinno się nimi myć szczura (chyba że szczury maja niższe pH od człowieka)


szczury mają ph zbliżone do psiego, czyli około 7, a ludzkie kosmetyki mają ph 5,5 jak wiemy z reklam ;) dlatego nie są odpowiednie dla zwierząt - wydaje mi się, że lepiej dla szczura kupić delikatny szampon dla szczeniaków

no właśnie - zwykłe mydło jest zasadowe, więc czy nadaje się dla szczura? help!
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 18:06   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


A ja swoją czarna rexiczke kąpie czarnym szamponem KW
Efekt niesamowity :wink: Mała jest prawie czarna(a była brązowa)
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 18:15   
   Zwierzątka: kotka Puma


wuwuna, jak często ją kąpiesz?
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 20:04   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


falka napisał/a:
wuwuna, jak często ją kąpiesz?

Rzadko. :wink: Ja ją kąpałam tylko kilka razy.Ona czasem lubi ufaflunić się w mokrym jedzeniu to wtedy z przymusu.Ale zauważyłam po pierwszym razie jak zczerniała.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 10:32   

Jest coraz więcej szamponów przeznaczonych dla gryzoni. Polecałam już aloesowy Tendresse Volume firmy Laboratoire hery.
Polecam też bardzo dobrej, znanej firmy KW szampon dla gryzoni Gnaver shampoo.
Jest dobry także na męski łupiez i problemy łojotokowe.
http://animalia.pl/produk...erz%C4%85t.html

Może nie kosztuje mało (ja kupiłam w normalnym sklepie za 30 zł), ale jest koncentratem, więc starcza wrecz na lata.
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 15:19   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Polecam firme KW świetna
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 13:27   

ja zawsze stosowałam i stosuje nadal szare mydło... nie odczuwam potrzeby częstych kąpieli wiec to mydełko mi wystarczy:)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
Ostatnio zmieniony przez babyduck Wto Gru 16, 2008 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 17, 2008 20:46   

Ja kapalam ostatnio swoje w dzieciecym Bobini o zapachu maliny :3

Dziwi mnie,ze na youtube jest tysiac filmow z plywajacymi szczurami,a w zyciu mialam chyba 9 szczurow i wszystkie nienawidzily sie moczyc... Inna sprawa,ze uwielbiaja spac we wlasnych sikach...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 18, 2008 09:38   

Cietrzew, częśc moich lubi bardzo wodę. :) Moczą sie nawet z własnej woli.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12