Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obcinanie pazurków.
Autor Wiadomość
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 19:46   Obcinanie pazurków.

Mogę prosić o opis step by step dla niedoświadczonego? jak obciąć pazurki ruchliwemu stworzeniu, pozostawiając komplet paluszków?
sama wymyśliłam jedynie, że w trakcie jedzenia można obciąć tylnie..
Ostatnio zmieniony przez Pią Lip 20, 2007 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 19:50   

aga, ja Młodą biorę i po prostu obcinam. Nie ma pisk pisk. Za pierwszym razem pisnęła parę razy. Teraz jest ok. Biorę szczura, obcinam i nie ma.
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 19:52   

ale do jakiej długości się to obcina?
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 19:55   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


1. Dać do łapki dropsa.
2. Wykorzystać moment nieuwagi, złapać delikatnie za łapkę tylną obciąć paznokieć (o ile łapka jest nienapięta), jeżeli jest napięta, szczur się wyrywa, trzeba puścić, dac się przejśc i złapać znów.
3. Powtarzać krok 2 do skutku, robiąc dłuższe przerwy o ile szczur się mocno podirytuje.
4. Obcinac lepiej mniej niż więcej, lepiej poprawić, niż uciąć za daleko

Co do przednich łapek - nie wipowiadam się, nie mam tego problemu :)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 19:58   

aga, masz na paluszki takie różowe... Miazga czy jakoś tak. To trochę przed tym robię bo zawsze się boję o palucha.
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 20:00   

no właśniem wypadałoby tu dać rycinę z przekrojem szczurzego paznokcia, żeby dobrze wiedziec, gdzie jest ta miazga!
 
     
Syameze 



Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 143
Skąd: 1800 km od was, moze wiecej
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 20:07   
   Zwierzątka: szczury,balijka,europejski pan kot, york


ze szczurzum pazurkiem jest jak z kocim, mozna ciag tylk przezroczysta czesc
_________________
Frost Yourself and your rats
Chocolate dumbo, Black blaze dumbo fuzz, Cinnamon berkie blaze, Russian blue dumbo[*] (08.08.07), Black eyed seal point siamese, Black silvered, Dark pearl capped dumbo, Black capped spotted dumbo
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 20:11   


ja już CHYBA zrozumiałam, ale komuś może się przydać (:
mógłby ktoś doświadczony dorysować chociażby w paincie dokąd MAKSYMALNIE można obciąć? tak na przyszłość. (na focie nie wyszły te wstrętne igiełki jakie ma na końcu pazurków :P )
czyli jak z tylnimi już wiadomo, teraz czekamy na speca od przednich:)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 20:24   
   Zwierzątka: ogony


aga, najogólniej obcina się "haczyk". Ja krócej nie obcinam, bo się boję :oops: W ten sposób pannom nie obcinam wcale, bo się nauczyły same obgryzać, a Alifkowi nie umiem, bo jemu nie rosną pazurki, tylko je zaostrza (auć).
Ale jeszcze kiedy obcinałam pannom, robiłam to we dwie osoby. Jedna trzymała szczurka, druga łapke i obcinacz do paznokci. I cyk, cyk, cyk - i z głowy. Tyle, że warto to zrobic szybko, zanim ogonek zacznie łapkę zabierać.
Działa to i na przednie i na tylne łapki.

Na tym zdjęciu tego co WIDAĆ bym nie obcinała.

(Kiedy JA obcinam nigdy nie patrzę na łapkę z góry tylko z boku. I pod światło. Wszystko wtedy dobrze widać).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 09:54   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


dokładnie. ja we dwie osoby - mama trzyma, ja łapię łapkę i obcinam. jak próbowałam sama, to udało mi się obciąć ledwo dwa pazurki w pół godziny.

koniecznie w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, ustawić łapkę pod światło i wtedy wszystko ładnie widać - pazurek jest przezroczysty, miazga w środku się odznacza - różowy 'pazurek' w środku tego właściwego. przycinam kawałek nad miazgę, żeby nie zaciąć za daleko i nie spowodować krwawienia. jeśli już się zdarzy, to odkazić i zostawić - zaschnie samo, szczur sobie z tym poradzi jakby co.
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 10:21   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


a czym obcinacie pazurki i gdzie takie urządzonko można dostać w rozmiarze dla szczurów ??
(bo wyobrażam to sobie jak gilotynkę do obcinania pazurków kotom, tylko ona jest za duża dla szczura)
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 09, 2007 10:29   

Są takie małe, jak nożyczki. Ale szczerze mówiąc nie widziałam nigdzie do kupienia. Tylko w lecznicach.
Ja obcinam cążkami do skórek. TŻ trzyma dlikwenta pod światło a ja ciacham. Pod światło widać dokładnie gdzie jest granica żywego z martwym pazurem.
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 12:31   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja myślę, że bezpieczniej jest obciąć zwykłymi cążkami lub nawet nożyczkami niz tą gilotynka do pazurków. Szczur jest tak ruchliwy, że ja bym się tym sama nie bawiła (chyba, że jest ktos do pomocy). Bywa, że mam problem z obcięciem gilotynka pazurów u psa! Bo się wyrywa, a mi sie pazur zagięty (te w przednich łapach, "kciuki" są zagięte) zaczepił o zagietą gilotynkę i pies szarpiąc potrafi sobie uszkodzić pazurek.
Gilotynki są ostre, więc myslę, że dałoby sie tym obciąć wiercącemu się szczurowi paluszka. Chyba że ma się grzecznego ogonka :D
Tak, jak pisze Nisia, tylko "haczyk", przezroczysty.

Ja tylne obcinam sadzając ogonka na kolanach i łokciem dociskam sobie uciekającego, tak że główke ma schowaną pod moim ramieniem, a tylna nóżkę przytrzymuję.
Żeby obciąć w przednich łapkach troche sie musze pogimnastykować, zwłaszcza z ciężkimi chłopcami. Dlatego rzadko im obcinam pazurki. Zazwyczaj nie jest to konieczne.
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 12:46   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


My obcinamy pazurki tylko Orbithowi bo strasznie drapie a przy wadz prawie kilograma jak się uwiesi na człowieku to może zaboleć. Niestety zauważyłem, że nawet po obcięciu i tak drań nadal drapie więc prawdopodobnie to nie kwestja za długich pazurków tylko napinania ich i wbijania (Orbith jest strasznym nerwusem).
Co do samej techniki obcinania to robimy to w dwie osoby. Angels trzyma delikwenta zazwyczaj ze schowaną głową pod ramieniem a ja małymi cążkami do paznokci odwalam brudną robotę. Im szybciej tym lepiej bo czasem szczur nawet nie zauważy, że się coś robiło. Bywa tak, że wystarczy tylko 3 największe pazurki w tylnych łapkach obciąć.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 13:00   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Asaurus napisał/a:
Im szybciej tym lepiej bo czasem szczur nawet nie zauważy, że się coś robiło.


Off-Topic:
Wet na uczelni mówei nam jak robic zastrzyk domięśniowy psu: "1-2 cm zewnetrznie od bruzdy uda tylnej".
"A jak się robi zatrzyk domięśniowy u kota? Tak samo?"-pyta moja kumpela.
"U kota robi się SZYBKO!" - odp wet :wink: "
Święte słowa!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12