Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Śro Maj 02, 2012 08:24
Spacery ze szczurami

Czy Twój szczur lubi spacery?
tak
40%
 40%  [ 41 ]
nie
10%
 10%  [ 11 ]
nigdy nie byłem ze szczurem na spacerze
49%
 49%  [ 50 ]
Głosowań: 102
Wszystkich Głosów: 102

Autor Wiadomość
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:54   Spacery ze szczurami

Szukałam i nieznalazłam takiego tematu jeśli taki już jest to przepraszam
w tym temacie piszemy: Gdzie i kiedy zazwyczaj chodzicie ze swoimi ogonami? Czy Wasze szczury lubią spacery? Możemy również umówić się na spacer z naszymi ogonami i wstawić foty ze spaceru itp.
Ja często chodze na pl. Lelewela zaraz po szkole bo wtedy jest tam minimalna ilość psów i można sobie spokojnie usiąść pod drzewem i popatrzeć jak szczurki biegają. Moje szczurki uwielbiają spacery w szczegulności Zdzisiek. Nie lubie chodzić ze szczurami sama, ale jestem zmuszona, bo nikomu sie niechce ze mną chodzić. :(
Ostatnio zmieniony przez jokada Czw Maj 17, 2018 10:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 15:07   
   Zwierzątka: ogony


Magnes, o tym mowa była wielokrotnie, choćby w temacie o smyczach.

Tak w skrócie.

Spacery szczurowi nie są do niczego potrzebne. Szczury to domatory i wiekszość z nich najlepiej czuje się we własnym domu i w znanych sobie kątach. Oczywiście, trzeba zapewniac świeże powietrze, a więc wietrzyć :)
Moje szczury, których jestem pewna, gdy chcą powąchać świat za oknem, to wystawiają nosa przez uchylone okno. Nigdy im sie nie zdarzyło wyjść na parapet zewnętrzny.

Jeśli już na spacer, to nie wolno ich puszczać na trawniki, chodniki i inne takie, ogólnodostępne.
Miejsca te są zanieczyszczone choćby przez psy, a poza tym mogą biegać tam dzikie szczury i roznosić choroby groźne dla naszych futrzaków (np. wirus SDA, który może przetrwać równiez poza organizmem zwierzęcia).

W związku z chorobami radziłabym ograniczać kontakty z obcymi szczurami, a jesli już chcesz kontaktować, to tylko z ogonami wybranej osoby, co do których wiesz, że nie chorują i w ostatnim czasie nie chorowały na choroby zakaźne. To samo dotyczy Twoich szczurków w kontaktach ze szczurkami innych ludzi. Wszystko ma na celu dbałość o zdrowie naszych zwierzaków, żeby z takich zabaw nie przyniosły poważnej choroby.

Oczywiście, szczury, poprzez niepocenie się, są podane na udar cieplny, a futro bynajmniej temu nie zapobiega - można zobaczyć, jak szybko nagrzewa się ciało ogonka. Dlatego nalezy je trzymac w cieniu i miec pod ręką wodę do picia i jakies wilgotne szmatki do okrywania.

Pomijam, że szczury poza domem mogą sie zachowywać inaczej niż w domu. Np. łagodny szczurek może uciec. Dlatego lepiej trzymac sie zasady "przezorny zawsze ubezpieczony" i zabierać ze sobą smycz.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 14:39   

mije szczury takze nie przepadaja za spacerami Stary nawet boi sie trawy :P hehe za to czasem biegaja pod moim czujnym okiem po balkonie :P Maly za to lubi trawe i trzyma sie blisko klatki i nie ucieka :) tylko skacze i biega w kolko :) wiec jego czesciej biore a najczesciej to poprostu sciagam gore od klatki stawiam na trawie w cieniu i tam moje ogony zaczerpuja swiezego powietrza i zdrowo sobie spia w swoich hamakach :)
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 13:22   

Ja zabieram mojego do lasu, lubi spacery, ale nie w upalne dni, w lesie nie ma psó ani kotó, a zwierzyna dzika boi się zazwyczaj ludzi, jest dużo cienia i ciekawych rzeczy prócz trawy. To tyle z mojej strony. :wink:
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 14:12   

Moje szczury gdy idę gdzies w dzien i zabieram je ze sobą to większosc czasu przesypiają pod bluzką, wię nie widzę sensu łazenia z nimi.
Co innego wyjsc w ciepły wieczorek po zachodzie słonca moje szczurki uwielbiają takie spacery, wtedy najczęsciej łaze po działkach, bo wkurza mnie ciekawkosc ludzi i ich rozne komentarze...
 
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 21:13   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Nie pozwalam córce wychodzić na dwór ze szczurkami, bo się po prostu o nie boję. To tylko małe zwierzątka. Nie udało nam się przyzwyczaić ich do szelek (uznałam że nie ma konieczności fundowania takiego stresu, jeśli sobie tego nie życzą ;) ) No i teraz nie chcę, żeby przytrafiło się coś nieprzewidzianego. Nie wybaczyłabym sobie, gdyby któryś przestraszył się i uciekł.
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 28, 2008 12:54   

moje jak sa na dworze i sie przestrasza to uciekaja ale zawsze do mnie hehe wskakuja mi na nogi :P
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Sob Cze 28, 2008 13:45   

Ja biorę swoje baby tylko na swoją działkę, mam 10-15 min drogi na piechotę. Dotąd były tylko raz (bo później nie było idealnej pogody), ale były zachwycone, więc jak tylko będą podobne warunki atmosferyczne (nie za zimno, nie za gorąco i w miarę bezwietrznie), wezmę je znowu :)
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 16:21   

Moje były wczoraj na spacerku, tj. na spotkaniu Alloszczura ;) i zauważyłam, że niezbyt lubią spacerki. Trochę się denerwują jak są na trawce.
 
     
sandra96 



Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 13
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 17:49   
   Zwierzątka: pies , (ogonków brak ; (( )


Niedawno w zoologu widziałam smyczki dla ogonków, nie wiem czy je kupić, ponieważ moje szcury są jeszcze małe i boję się, że jak im założę smyczkę to na podwórku mi zwieją. :!:
A jak kupię im smyczki, to gdzie i kiedy z nimi wychodzić ???
z góry dzięki :]
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lip 06, 2008 17:52   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


sandra96, obawiam się , że szczurek może ci zwiać z takiej smyczki . Lepiej zrobić ją samemu , dopasowaną do twojego własnego szczura. Instrukcja jest gdzieś na forum , wystarczy poszukać.
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 06, 2008 17:55   

Ja nie wychodziłam na spacery,bo bały się,zaraz wchodziły pod bluzkę. Nawet jak zdarzyło mi się wyjść z nimi na balkon to potem i tak żałowałam bo mimo,że było na dworze ciepło to zawsze coś podłapały-kichały. :|

[ Dodano: Nie Lip 06, 2008 19:00 ] szelki i smycze :
http://forum.szczury.biz/...er=asc&start=15 - jak zrobić samemu
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 07:47   

sandra96, fakt najlepiej smycz zrobić samem,
1) jest lepiej dopasowana
2) materiały na taką smycz są dużotańsze
3) od małęgo oswajaj je z szelkami
4) pierw sprawdź jak reagują na spacerach, nie musisz ich puszczać na ziemię, wyjdź z 5 razy wyjdź i trzymajje na rękach lub ramieniu, mój pierwszym razem był dosłownie przerażony z czasem o dziwo bardzo polubił wychodzenie w domu jak ma smycz to skacze jak oparzony, a na doworzu nawet nie próbuje jej ściągać bo wie, że inaczej nie będzie spaceru.
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 11:27   

sandra96, nie zawsze smyczka podoba się ogonkom - ja moim kiedyś założyłam taki sznureczek "prowizoryczną, testową smyczkę" i zdecydowanie nie podobało im się to.
 
     
sandra96 



Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 13
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 20:42   
   Zwierzątka: pies , (ogonków brak ; (( )


no tak..
a jest taka reguła, że trzeba wychodzić z ogonkami na podwórko ? Czy raczej nie ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 15