Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ocenić wiek szczura?
Autor Wiadomość
siwulec
[Usunięty]

  Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 20:01   Jak ocenić wiek szczura?

Jak mam rozpoznac w jakim wieku jest moja szczurka. bo nie mam pojecia bo kupilem ja w sklepie zoologicznym :?

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Sob Kwi 05, 2008 21:51 ]
Tytuł poprawiony. Angels.
Ostatnio zmieniony przez H. Pią Kwi 17, 2009 08:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 20:30   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


siwulec, najlepiej ją zważ i napisz ile waży, poza tym zobacz jaką ma sierść - czy jeszcze mięciutką i delikatną, taki jakby puszek, czy już bardziej twardą. Możesz tez wkleić fotki, pomożemy :]
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
siwulec
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 07:46   

Sierści nie potrafię ocenić ale mam dużo fotek :)

http://www.fotosik.pl/pok...b02a6b6b78.html
http://www.fotosik.pl/pok...d35c603a14.html
http://www.fotosik.pl/pok...4a21ba612f.html

Przy okazji ocenicie drugą :wink:
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 07:53   

Przyznam,że nie mam wprawy w ocenianiu wieku,ale obie wyglądają jak moje trzy panny,gdy kupiłam je w sklepie i właścicielka mówiła,że mają 4-5 tygodni.
A przy okazji dodam,że są śliczne te Twoje ogonki. :)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 07:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


siwulec, to są malutkie dziewczynki, mają może z 5 tygodni jak pisze Bernadeta. Uważaj, bo skoro są ze sklepu, mogą być już ciężarne :? Rzadko zdarza się w tak młodym wieku, ale się zdarza.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
siwulec
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 07:59   

napewno nie są ponieważ w sklepie trzymane były oddzielnie samce i samice. dzięki za odpowiedźi :) . właśnie się z nią miziam i zgrzyta ząbkami. o co chodzi?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 08:05   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


siwulec, znaczy, że jest jej dobrze. Ale radzę przejrzeć forum i pisać w odpowiednich tematach, a nie wrzucać wszystkie problemy do tego tematu, który mówi o wieku :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
siwulec
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 08:15   

ok sorka :cry:
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 14:16   

Ja mam to samo pytanie o Bushiego :D Dziewczyny ocenily go na rok lub poltora bo jest bardzo duzy, jednak jak juz sie zadomowil i po kastracji wydaje mi sie ze ma on od 6 mies do roku. Siersc nie jest szczecinowata i twarda, a miekka i gladka. Poza tym zachowuje sie jak mlodzian :D Skacze jak szalony, ciagle biega, ucieka, na kolanach moze z 5 s usiedzi i sie wyrywa, wszystkim sie podnieca strasznie itp. Moze to miec zwiazek z wiekiem? Z reszta po mordce widac, ze jest mlodszy od Starego o wiele.
 
     
irmina85 



Dołączyła: 04 Sty 2009
Posty: 41
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 16:51   
   Zwierzątka: Sasza, Milka, Misza


też chciałam się dowiedzieć czy dobrze szacuję wiek moich dziewczyn, bo przy zakupie wyglądały na jakieś 4 tygodnie, teraz mijają kolejne 4 jak je mam u siebie, czyli wychodziłoby, że mają z 8 tygodni
Łatka waży 145g a Hella 173g, są siostrzyczkami z tego samego miotu tylko że Hella jest bardziej żarłoczna :P
_________________
za TM
Śnieżka (09.2005r. - 12.2007r.)
Hella (1.11.2008r. - 21.10.2010r.)
Inka (5.10.2010r. - 24.01.2012r.)
Łatka (1.11.2008r. - 1.05.2012r.)
Delicja
 
 
     
ewela9 
Nela :*



Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 21
Skąd: Jawor
  Wysłany: Czw Lut 26, 2009 14:24   Prosze o pomoc w określeniu wieku szczurka

Bardzo prosze o pomoc w określeniu wieku mojej Neli kupiłam ją tydzień temu w sklepie zoologicznym. Ma mięciutką sierść choć zaczyna sie jej robić ciemniejsza.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 14:27   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


ewela9, scaliłam z istniejącym tematem, korzystaj ze spisów treści i z wyszukiwarki.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 14:29   

Jeśli nie zmieniła jeszcze całkowicie sierści na dorosłą, to ma około 1,5 miesiąca, max dwa.
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 15:27   

Jakieś 6 do 8 tygodni...
Swoją drogą.. Przepiękna (dumbo agouti blazed), tylko szkoda, że z zoologa. :(
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 12:57   

Ostatnio zauwazylam, ze do zoologow trafiaja coraz to ladniejsze ogonki. Kiedys mozna bylo znalezc tylko kapturki, albo ewentualnie czarne selfy, a teraz sa fuzzy dumbo i rexy tez sie trafiaja
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15