Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów
Autor Wiadomość
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 18:11   Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


OMLET JAGODOWY

składniki:
1 jajko,
dżem (obojętnie jaki, ja użyłam jagodowego, mogą też być jakieś rozdrobnione owoce),
troszeczkę oleju,
1 łyżeczka mleka skondensowanego (zwykłe też może być).

Jajko rozbełtać widelcem razem z mlekiem, dodać dżem i znowu rozbełtać. Na patelni rozgrzać minimalną ilość oleju (tylko tyle, żeby dno było pokryte cieniusieńką warstewką, jak ktoś ma odpowiednią patelnię, to może w ogóle nie dawać oleju, będzie mniej tłuszczu 8) ) i usmażyć.
Gotowy omlet nie jest najpiękniejszy (mój wyszedł żółto-niebiesko-fioletowy), ale szczurkom baaardzo smakuje.

Jak macie jakieś swoje przepisy na szczurze delicje, to piszcie w tym temacie 8) .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 18:57   
   Zwierzątka: kotka Puma


Moje przepisy (pierwsza publikacja forum SPS):

W sezonie kabaczkowym polecam:

a) ryż kabaczkowy - gotować ryż w małej ilości wody, pod koniec gotowania dodać kabaczka przeciśniętego przez praskę (przy większej ilości ciurów startego na drobnej tarce), ostudzić, podać posypane mielonym siemieniem lnianym
b) makaron z kabaczkiem - gruby makaron i pokrojonego w kostkę kabaczka gotować 5 minut, odlać wodę, ostudzić, podać posypane bułką tartą
c) kabaczek kuskusowy - przyrządzić kuskus wg. przepisu na opakowaniu, kabaczka zetrzeć na grubej tarce, udusić z pokrojonym w kostkę pomidorkiem, zamieszać z kuskusem, ostudzić, podawać posypane natką pietruszki (dodam jedną wskazówkę - przy duszeniu kabaczka z pomidorkiem trzeba najpierw udusić kabaczka, bo kwaśny pomior powoduje, że kabaczek się nie rozmiękczy)

Słodkości:

d) Ugotować ryż w małej ilości wody na mięciutko, do ciepłego jeszcze ryżu dodać wiórki kokosowe (ja oprócz tego dałam odrobinę otrąb i mielonego siemienia), ostudzić, podawać i robić piękne fotki żujących nieruchomych paskudów :mrgreen:
e) Szczurowa szarlotka - gotować drobny makaron w małej ilości wody, kiedy trochę zmięknie dodać tarte jabłko, odrobinę mąki i zalane uprzednio wrzątkiem rodzynki i dogotować aż się rozciapie, zdjąć z gazu, dodać słodkiej śmietanki, oczywiście ostudzić i podawać :) mi wyszła konsystencja dania, nie zupy, powodzenia!


Bardzo pyszny szczurzo-ludzki przepis. Bierzemy pół kostki twarogu (jeśli suchy to można dodać odrobinę śmietany), ucieramy marchewkę, dodajemy marchewkę i łyżkę miodu, zamieszywujemy dokładnie - gotowe dla ogona. Dla siebie smarujemy masełkiem razowca, kładziemy paciaję i posypujemy cynamonem - pyszotka! Jeśli ktoś lubi mniej słodkie to może dodać soku z cytryny, dla mnie nie był konieczny ;) Plus jest taki, że szczurom ciężko "ominąć" marchewkę w takim daniu i chcąc nie chcąc muszą ją zjeść ;) Oczko marchewki nawet nie bierze w zęby, chyba nie uznaje tego "czegoś" za jadalne, ale z twarożkiem zjadła :) SMACZNEGO!

Aha, marchewkę musicie utrzeć na takich maleńkich okrągłych oczkach na taki jakby przecier, nie na zwykłej jarzynówce.

Przepis na ciasteczka wątróbkowe ;)

Zmieszać w blenderze: filiżankę surowej wątróbki, 2 jajka, pół szklanki oleju (może być oliwa z oliwek) i wlać do miski. Dodać dwie filiżanki błyskawicznych płatków owsianych. Ułożyć mieszankę na płaskiej blaszce i piec w średniej temp. aż zbrązowieje. Jeszcze ciepłe pociąć na małe kawałki i poczekać aż ostygnie na blaszce. Ciasteczka mogą być przechowywane w zamrażarce.
Porada: upiecz ciasteczka przed pójsciem spać, bo dom będzie pachniał przez kilka godzin.

Wątróbkę powinno się podawać raz na tydzień. źródło: http://ratguide.com/care/figures/diet_figure_2b.php

Najwyraźniej na zagranicznych stronach uważają, że wątróbka to to, co szczurysy lubią najbardziej :)
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Lis 26, 2006 11:55   

szczurze placuszki:

SKŁADNIKI:
1 caly banan
1 jajko
2 lyzki do zupy maki
oliwa z oliwek

PRZEPIS:
banana obrac ze skorki, zetrzec na tarce, do tego wrzucic jajko i 2 lyzki maki. Wymieszac(najlepiej widelcem), na patelnie mozna wlac olej ale nie trzeba zreszta bez oleju - zdrowsze, rozgrzac patelnie i lyzka klasc male porcje, czekac az sie zarumieni i przewrocic na druga strone, sciagnac z patelni, poczekac az ostygnie i podac szczurkowi( samemu tez mozna zjesc, mi bardzo smakuja :mrgreen: ). SMACZNEGO DLA WAS I DLA SZCZURKOW(nie poparzcie sobie palcow :wink: )
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 15:32   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


RYŻ TROPIKALNY

składniki:
ryż (wzięłam dla mojej 8-szczurowej gromadki 1/2 szklanki, to trochę zostało niezjedzone :x )
woda - na objętość 2 razy tyle co ryżu
trochę owoców tropikalnych Herbal Pets
rodzynki (ew. inne suszone owoce)
rozdrobnione świeże owoce (np. pognieciony banan, starte jabłko itp.)

Do garnuszka wsypać ryż, zalać wodą, dodać suszone owoce. Gotować 15 min. Po ugotowaniu dodać świeże owoce, wszystko wymieszać.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 15, 2006 19:39   

proponuje przy każdym przepisie napisać dla ilu szczurów jest przewidziane to danie:)
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 19:54   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Wszystkie moje przepisy (jak jest podana dokładna ilość składników) wystarczają na 8 niezbyt żarłocznych szczurów, czasami jeszcze pies pomoże.

TWAROGO-JOGURT

składniki:
1 część twarogu (taki najzwyklejszy)
1 część jogurtu (smak obojętny, byleby ogonki lubiły, taki do picia też może być)

Twaróg rozgnieść, dodać jogurt i wymieszać. Niby nic, ale strasznie smakowało moim szczurzakom, zjadły wszyściutko :mrgreen: .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 20:12   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


Elbereth, to co zaproponowałaś troche urozmailciłam :) - omlet jako + dzem truskawkowy...
na dno miseczki kilka orzechów i kawałków wafla ryżowego (uwielbiją dlatego na dnie :P ) później omlet i na wierzchu kilka rodzynek i śliwek suszonych (wymoczonych we wrzątku) ... i efekt => przylepiły się do miski... jedna przez drugą :D
_________________

 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 19:49   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Omlety to jest to co szczurasy lubią najbardziej :mrgreen: . Czasami nawet leje się krew :wink: (karmiłam chłopaków z ręki, a Ferdinandowi smakowało aż za bardzo :roll: ...).
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 21, 2006 18:57   

a nie prawda:P moje podziubały troszkę i poszły spać:P pchi! a omlet to jedna z niewielu potraw które wychodzą mi smaczne:P
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Gru 24, 2006 11:05   
   Zwierzątka: kotka Puma


Tadam. Chwalę się. Sama upiekłam dla myszów. I na dodatek im baardzo smakuje, od 24 godzin nie dosypywałam karmy, bo zajadają się kolbami :mrgreen:



Przepis??

Wrzucić do miseczki różne ziarenka (ja dałam orkisz, pszenicę, kukurydzę (taką na popcorn), ryż, kaszę, kaszę mannę, wiórki kokosowe, rodzynki, drobny makaron (jak ktoś był w Słowacji to może kojarzy - tarchonia, takie maleńkie kuleczki makaroniaste), płatki owsiane, słoneczki), jajo, odrobinę mąki do zagęszczenia. I teraz wyszła mi taka paciaja, co to się nią nie da obkleić patyczków. Ale - trzeba tą paciaję położyć na papierze do pieczenia i włożyć w to patyczek, owinąć papierem i trochę ugnieść. Podczas pieczenia stwardniało tak, że smrody muszą odrywać po jednym ziarenku :twisted: Piekłam 30 minut w 180 stopni, przez jakiś czas z termoobiegiem. No i na koniec włożyłam z powrotem plastikowe zaczepki :) gotowe, smacznego!

A tak wygląda zeżarte:



Aha, resztę paciajki położyłam na suchym chlebie i też zapiekłam, fajnie się zespoliło. Oczko stwierdziła, że z tego wszystkiego chleb najlepszy :P Widać, że w biedzie chowana :P
Ostatnio zmieniony przez falka Czw Gru 28, 2006 21:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 18:32   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


MIODOWA OWSIANKA

składniki:
około 200 ml mleka
łyżeczka miodu
płatki owsiane (tak +- pół garści - improwizowałam i dokładnie nie pamiętam :oops: )

Zagotować mleko z miodem, dodać płatki owsiane i gotować, aż będą miękkie i ugotowane. Wiem, że to wyszło masło maślane, ale nie wiem jak to inaczej określić :oops: .

na 8-10 szczurów
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 15:28   
   Zwierzątka: kotka Puma


Dziś za jednym zamachem zrobiłam kilka różnych rzeczy:

biszkopty (szczurkopty?) -> żółtko pozostałe po robieniu kolb + mąka, dobrze wymieszać jak na lane kluski




batonik musli warzywny ;)




kolby: kokosowo-owocowo-musli, warzywna, cieniutkie bo dałam malutko ciasta



ciacha kokosowo-owocowo-musli



szczurki uznały szczurkopty za mistrzostwo świata w sztuce kulinarnej i się zajadały :) zdjęcia zajadających szczurów będą u mnie w temacie :mrgreen:
 
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 20:53   

Ojej, Falka, ale cuda :mrgreen: Podziwiam! Dałabyœ przepisy?
_________________
Jej Tłustość
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 21:44   
   Zwierzątka: kotka Puma


Czysta improwizacja ;)

Jeden talerzyk z dodatkami "owocowymi" (szczurki wolą owocowe, zawiera wiórki kokosowe i musli)
Jeden talerzyk z dodatkami "warzywnymi"
Talerzyk z białkiem
Miseczka z żółtkiem

Najpierw wymieszałam mąkę z wodą (ja na to wszystko zużyłam pół szkl. mąki i około 1/8 szkl. wody) i tym oblepiłam patyczki cieniutko, zanurzyłam w białku i w dodatkach -> na blaszkę (blaszkę wyłożyłam papierem do pieczenia). Z części pozostałej masy wzięłam kulkę, wmieszałam dodatki "warzywne" i uformowałam batonik. Do miseczki z resztą masy wlałam białko i wrzuciłam dodatki "owocowe", zamieszałam, wyłożyłam łyżką na blaszkę w takie ciasteczka (trochę zakalcowate są, ale to i tak prawie same dodatki). Biszkopcik zrobiłam osobno - dodałam do żółtka trochę mąki i mieszałam (konsystencja jak na lane kluski) i wyłożyłam łyżką na blaszkę. Aaa i z reszty tej masy żółtkowej zrobiłam zapiekankę ;) akurat miałam suchy chleb więc posmarowałam jajkiem i też zapiekłam, na wierzchu posypałam koperkiem, ale można czym innym. Tym sposobem zużyłam całe jajko, wszystkie dodatki i mąkę :mrgreen:

Piekłam 15 minut w 200 stopni, ale można wyjąć kolby i biszkopty i popiec jeszcze te większe rzeczy, albo zostawić w piekarniku wyłączonym, żeby trochę wyschły.
 
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 16:26   

Wielkie dzięki :mrgreen:
_________________
Jej Tłustość
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12