Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Toaleta
Autor Wiadomość
Ren
[Usunięty]

  Wysłany: Pią Mar 28, 2008 09:48   Toaleta

Nie znalazłam tematu pod który mogła bym sie doczepić, więc założyłam nowy :P
Przeglądając sklepy zoologiczne w sieci natrafiłam na coś takiego:
http://www.krakvet.pl/fer...635-p-8824.html
Czy istnieje jakakolwiek szansa, że szczurki będą się chciały tam załatwić, skoro (na zdjęciu oczywiście :wink: ) chomik jest taki chętny? :P
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:07   

Ren, to jest chyba jednak za małe na szczura. Jeśli chcesz wprowadzić kuwetę, to polecam takie narożne jak dla świnki morskiej/królika. U mnie sprawdza się w 100%.

Ja po przepołowieniu klatki półką dodałam kuwetę. O dziwo, moje chłopaki natychmiast zaakceptowały ja i niezwykle karnie załatwiają sie tylko do kuwety.
W dużym stopniu to załeży od szczurów, są takie, które załatwiaja się wszędzie i nie nauczysz ich, a są takie, które utrzymuja porządek same. Nie zaszkodzi spróbować. Poza tym można szczury nauczyć tego.
U mnie w domu od jakiegos czasu z powodzeniem egzystuje kuweta w mieszkaniu, na wybiegu i wszystkie ładnie sie tam załatwiaja zamiast po kątach.
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:10   

A trzeba wtedy wypełnić tą kuwetę czymś specjalnym, żeby "zachęcić" szczurki do robienia w tym miejscu? :P
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 10:14   

Myślę, że wypełnić trzeba tym samym, żeby skojarzenie było oczywiste. Dany rodzaj ściółki = toaleta. :) Możesz też włożyć do nowej kuwety trochę starej ściółki, z kupami i moczem. To powinno zachęcić.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 11:17   

Tak jak pisała Viss, to zależy od szczurów - u mnie dziewczyny korzystały z narożnej kuwety, chłopaki nie korzystają.

Nie należy w tym względzie porównywać szczura do chomika, bo chomik ma "wrodzoną" potrzebę posiadania takiej toalety - każdy chomik zawsze wybiera w jednym miejscu klatki miejsce na toaletę (często wstawia się np. słoik i o dziwo większość chomików sam wybiera je jako siusialnię). U szczurów jest to sprawa indywidualna.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 12:01   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Potwierdzam.
Moje stare szczury (Rysiek, Dzioszek, śp. Marcyś...) załatwiały się w jednym rogu klatki, na dole, w kuwecie.
Za to Bonita i młode szczury, które nauczyła :evil: , załatwiają się gdzie popadnie!!!
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 12:54   
   Zwierzątka: ......


Moje załatwiają się na dole w kuwecie w jednym rogu, lub na górze woliery w narożnej kuwecie. Mlode długo sie uczyły, ale już wreszcie nie zostawiają kupek na półkach, siku.. khmm jak to siku, bywa w różnych miejscach. W kuwecie narożnej mamy tą samą ściółkę co na dole.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 13:45   

A jak ja mam w dolnym rogu taką lezanke zrobioną z polaru własnie w kształcie kuwetki nroznej to szczury mogą chciec się tam załatwiac?:)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 13:48   

nutaka napisał/a:
A jak ja mam w dolnym rogu taką lezanke zrobioną z polaru własnie w kształcie kuwetki nroznej to szczury mogą chciec się tam załatwiac?:)
a skąd mamy to wiedzieć? :D ;) Sama zobaczysz, wszak co szczur to inny charakter. ;)
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 14:12   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


helen.ch napisał/a:
Mlode długo sie uczyły, ale już wreszcie nie zostawiają kupek na półkach

Myślisz, że moje Fistaszki też się nauczą?
Bonita się załatwia wszędzie, a oni śpią razem z nia w jej ulubionej rurce i boję się, że będą takimi samymi brudasami jak ona. Ich ogonki też nadają się do mycia co kilka dni. :?
Jeszcze rok temu nie miałam pojęcia, że szczur może walić kupska w hamaku, a teraz mam wszystkie hamaki zasypane kupami. I to kobieta! Jedyna w stadzie kobieta wprowadziła takie zwyczaje! :evil:
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 14:23   

Czytałam gdzieś na tym forum (przepraszam, ale nie pamiętam kto to napisał), że pomaga przewieszenie hamaka jak najdalej od miejsca, gdzie normalnie się załatwiają albo przenoszenie kupek w to jedno miejsce, bo szczurki walą tam gdzie widzą, że już coś jest narobione :P
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 14:30   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ren napisał/a:
pomaga przewieszenie hamaka jak najdalej od miejsca, gdzie normalnie się załatwiają

Boni i młodzi załatwiają się wszędzie! Musiałabym hamak powiesić sobie na żyrandolu lub w lodówce (tu jeszcze się nie dostali, ale to pewnie kwestia czasu). :P
Przenosic kup raczej nie będę, bo to dużo zachodu. Leniwam jest. Może sie oduczą, a jak nie, trudno - to oni śpią w gnoju, nie ja. Choć trochę mnie to irytuje, nie zaprzeczę! :evil:
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 28, 2008 14:37   

Może rzeczywiście przyjdzie im to z wiekiem :P Ale przenoszenie kupek to tak dopóki się nie naucza, a jak młode to może szybko złapią :mrgreen:
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 22:28   
   Zwierzątka: Zoo


Cytat:
pomaga przewieszenie hamaka jak najdalej od miejsca, gdzie normalnie się załatwiają


U nas z samcami było wręcz przeciwnie - jak kuweta była za daleko od hamaka, zaczynali załatwiać się pod siebie albo na najbliższą półkę, bo nie chciało im się tak daleko chodzić :evil:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 22:33   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Moi muszą zejść 5 pięter, żeby trafić do kuwety :roll:
Stary Rysiek schodzi. Dziocha też. I na tym koniec.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11