Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wady trzymania w domu szczurów
Autor Wiadomość
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 17:14   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Mi tam jeden transporter wystarcza na moich 2 chlopakow :wink: Chyba,ze chodzi wam o samochod,ktory zabralby reszte szczurzego sprzetu ;)
 
 
     
Aide 


Dołączyła: 01 Sty 2008
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 20:35   
   Zwierzątka: szczurki NINA i RITA


Mi też wystarcza jeden transporterek ale halo, halo czy Panie się tu za bardzo nie rozpędziły? ....przecież to MY powinnyśmy wystawić walizki, może to stereotyp ale ....łatwiej z ogoniastymi zostać :)
_________________
Aide
 
     
marchewka
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 21:06   

A wiec jesli moge juz ponarzeka na te cholerki....:

:arrow: Hałas nocny (jak tu wszyscy trabia)!!!! Mychy ja rano musze wstac nie to co wy!!

:arrow: Krotko zyja... potem co!? nie latwo jest poprostu powiedziec "papa" i poleciec po nastepnego;(

:arrow: Pogryziona moja nowa bluza (raz zalozona), ledwo co kupiona koszulka, spodnie macochy, ciuchy braciszka i (CO NAJWAZNIEJSZE) KOŁDRA PUCHOWA ! ! ! A i kable na ktore narzeka moj tata xD

:arrow: Jedzonko w moim lozeczku (wczesniej Mycha nawet przynosila pety pozostawione w popielniczke przez tate xD)

:arrow: "A w zamian za podzielenie sie z Toba moim jedzonkie ty sie podziel ze mna swoimi kredkami ( i do klatki szach!!)"

:arrow: Biedny pies sie boi maluszkow a krolik nie xD czyli pprostu dominacja nad innymi zwierzetami w domu (ktore nie siedza w klatce)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Mar 25, 2008 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 21:14   

marchewka napisał/a:
KADRA PUCHOWA ! ! !
masz w domu jakąś kadrę? O_o

w sumie największym minusem ciurów jest to że ciężko jest gdziekolwiek wyjechać, do tego jeśli klatka jest średnio wygodna w sprzątaniu to może to stanowić prawdziwy wrzód na tylnej części ciała (mi sprzątanie zajmuje jakieś 2 godziny). ciury są tak naprawdę bardziej wymagające od większości egzotycznych zwierzątek, którym starczy tylko dobry sprzęt do utrzymania warunków plus stały dostęp do wody, więc przy dobrych rozwiązaniach mogą spokojnie zostać nawet tydzień same.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
marchewka
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 21:23   

MAZOKU chodzilo mi o KOŁDRĘ xD Jest juz pogryziona przez My$ke a tak baaardzo lubie ta KOŁDRĘ ... ona zreszta tez xD
Ostatnio zmieniony przez Layla Pią Maj 09, 2008 05:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Tulip 
meet my sister-insomnia



Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 19:23   
   Zwierzątka: 2 cudowne szczurzyce Lila i Pegi,trzecia w drodze,pies


moja szczurzyca ma w swoim nawyku "wykradanie" mi wszysttkich rzeczy znajdujacych sie na biurku. potrafi porwac dosłownie kazda rzecz. zawsze gdy cos mi zginie sprawdzam najpierw u niej w klatce, a dopiero potem rozpoczynam poszukiwania w innych miejscach

inna opisywana tu wada przez uzytkownikow jest halas w nocy. tymczasem dla mnie to wielki plus- od zawsze mam problemy z zasypianiem i w nocy gdy cale domostwo smacznie chrapie moge liczyc na towarzystwo mojego gryzonia ktory nigdy mnie nie zawodzi ;)

błąd poprawiony, falka
Ostatnio zmieniony przez falka Pią Maj 09, 2008 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
czarrnaa 


Dołączyła: 22 Maj 2008
Posty: 8
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 22:50   
   Zwierzątka: szczur


mnie denerwuje jak moja Bianca wchodzi na sama gore mojej pÓlki gdzie mam mnÓstwo szpargalow i mi to wszystko zwala. :P
ale ogolnie szczur mi nie przeszkadza. chce wyjsc na spacer to go puszczam po pokoju i juz ma spacerek a np z psem trzeba wychodzic i to kilka razy dziennie. a ja jestem leniem niestety :-P

[ Komentarz dodany przez: Layla: Pią Maj 23, 2008 08:03 ]
Poprawiłam błędy. Proszę zadbać o poprawną pisownię.
Ostatnio zmieniony przez Layla Pią Maj 23, 2008 07:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Renifer 



Dołączyła: 06 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 08:37   

jestem czasem ''przeszczęsliwa'' jak szczurki przebiegną po klawiaturze i nacisną ''sleep'', dzis Mała przeszła do perfekcji, wysuneła tylko łapke i nacisneła dokładnie ten klawisz , którego nie powinna :]
_________________
Lotka [*] Ora [*] Alaska[*]Mała[*] Demi Dimi Doux[*]
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 22:30   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Mam szczurasy od kwietnia i jedyną wadą, jaką zauważyłam jest .... specyficzny zapach. Codziennie przemywam półki, zbieram kupki :roll: , dbam o czystość, a wraz je czuć. Znaczy mi to za specjalnie nie przeszkadza, ale moja druga połowa :twisted: , no cóż, strasznie wrażliwy jest na szczurze zapachy. Klatkę czuje już na drugi dzień po szorowaniu :]
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 23:17   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


hehe...
Największą wadą szczurów jest to, że strasznie duzo komarów nalatuje do mieszkania i tego czegoś wielkiego (komarnica czy jakoś tak? - brzydzę się tego i boję!). :evil:

Komary lecą, bo otwieram okna. Okna otwieram, żeby smród szczurzy dało się znieść! Ale już siatki zainstalowałam w oknach i jest lepiej!
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 09:24   

PALATINA napisał/a:
Największą wadą szczurów jest to, że strasznie duzo komarów nalatuje do mieszkania i tego czegoś wielkiego
:drap: to dziwne, bo u mnie okna są non-stop otwarte i nie mam ani jednej muchy czy komara, a mieszkam niedaleko wody - zawsze myślałam, że szczurzy zapach je odstrasza...
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 09:28   

Olimpia napisał/a:
to dziwne, bo u mnie okna są non-stop otwarte i nie mam ani jednej muchy czy komara
u mnie to samo. Widać wiele zalezy od miejsca zamieszkania, nawet w obrębie jednego miasta. :)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 09:30   

Dodam tylko, że jak nie miałam szczuró (aż tylu :wink: ) to muchy były na porządku dziennym.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 09:53   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Off-Topic:
Much u mnie nie ma - podobno orzech je odstrasza :roll: - dziadek posadził pod oknem, bo niedaleko jest altanka śmietnikowa.
Ale tych wielkich komarnic/koziułek jest zatrzęsienie - wieczorem (do światła lecą jak ćmy).
A ja się ich przeraźliwie brzydzę!!! ;(
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 19:22   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Temat trochę nieświeży, ale ja swoje dodam, bo mi szczurzysko życie umila od jakiegoś czasu =D

- obsikiwanie mnie jak jestem tuż po kąpieli (bo jakim prawem czuć mnie tym wstrętnym mydłem?!) =)
- zrzucanie na podłogę WSZYSTKIEGO co się da łącznie ze szklankami i podziwianie zniszczeń z wysokości biurka
- kolekcjonowanie długopisów, w tym porwanie=zrzucenie=zniszczenie mojego ulubionego parkera (już nie wspomnę, że drogi był...)
- obsesja na punkcie darcia cieniutkich rajstop/podkolanówek, szczególnie jeśli są na mnie =D
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 16