Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale
Autor Wiadomość
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
  Wysłany: Sob Mar 01, 2008 22:46   Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


Miałam problem, w jakim dziale ten temat umieścić, jakby coś było nie tak, proszę o przeniesienie...

W najbliższym czasie część mojego stada rozjedzie się konduktorką po Polsce. Może ktoś, kto już tak wysyłał swoje szczurki, mógłby się wypowiedzieć na temat tego środka transportu? Przede wszystkim chciałabym wiedzieć, w co paskudy zapakować - transporterek, kartonik? I jak to wygląda - wiem, że paczki jeżdżą tylko w pośpiesznych, ale czy np. mogą jechać z przesiadką, czy musi to być połączenie bezpośrednie?

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś się podzielił swoimi doświadczeniami ;)

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pią Sty 30, 2015 21:19 ]
Poszerzyłam listę środków transportu w tytule wątku.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Sty 30, 2015 21:18, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 22:52   
   Zwierzątka: małe stadko


Ja bym sie obawiala z przesiadka :?
Wysylalam swoje maluszki juz konduktorka,nie bylam przekonana i nadal jestem,co do takiego sposobu transportu szczurkow ale czasami nie ma innego wyjscia ;)
Pakujesz maluchy porozdzielane plciami-zawsze do 2 transporterow badz jak wysylasz jednej plci badz jedno zwierzatko,do transportera,dajesz maluchom ziarno oraz cos mokrego ,najszesciej jest to ogorek surowy,aby mialy jakis plyn,bo wody sie nie wklada,gdyz bodajze konduktorka w paczkach zwierzat wysylac nie mozna.
Transportery wkladasz do pudelka kartonowego,zabezpieczajac boki materialem badz gazeta,tak samo zima,izolujesz cieplo w ten sposob.
W kartonie robisz dziury nozyczkami wbijajac je i przekrecajac.
Na pudelku najlepiej napisac "Szklo" badz "Kruche szklo" i podpisac "Góra-dół".
Udajesz,ze nie ma tam zwierzakow,a jest szklo :)
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 23:16   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Z konduktorką miałam do czynienia i jako osoba odbierają i jako osoba wysyłająca.

Po pierwsze - nie wyślesz konduktorki z przesiadko - zwyczajnie odmówią Ci zabrania takiej przesyłki. Ba, jeżeli pociąg w czasie jazdy jest rozczepiany, to tez mogą być problemy (taki problem był przy wysyłce efek - mimo, że pociąg jechał bezpośrednio do Wrocławia, to konduktorzy odmówili zabrania przesyłki, bo jest pociąg rozczepiany i on się przesiadają).

Po drugie - nie można wysyłać żywych zwierząt, w związku z tym przesyłka musi być tak opakowana, aby nie było ich widać. Ja pakowałam w transporter, transporter do kartonu, pomiędzy kartonem a transporterem gazety pozwijane w kulki, a od góry kawałek chyba styropianu, żeby przypadkiem nie zatkały się dziurki, żeby zawsze było powietrze. Na paczce wielkimi literami "OSTROŻNIE" oraz "TU GÓRA".

Po trzecie - konduktor ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki bez uzasadnienia. Ja miałam przygotowane wspaniałe przemówienie o ogórkach koszonych wysyłanych dla kuzynki przez babcię, a ja tylko pośredniczką jestem, ale panowie konduktorowie nie mieli żadnych pytań ;] Przynajmniej nie w tej kwestii...
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 23:40   
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


A myślicie, że dwa kartoniki jeden w drugim się sprawdzą? Niebardzo mam możliwość wysłania transportera razem ze szczurkami :? Jeden kartonik mniejszy i dziurawy odpowiednio, żeby powietrze było, izolacja gazetowo-styropianowa i kolejny, większy kartonik. Na większym kartoniku oznaczenia typu góra-dół. Sprawdzi się takie coś?
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 23:48   

Sajenka, o ile szczur go nie zje ;)
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 00:56   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Sajenka, to może spróbuj w takim pudełku plastikowym po jakichś ogórkach kicoznych czy innej kapuście ?:P Marta tak do mnie wysłała małego , świetny pomysł wg mnie . Wydziubać otwory na powuetrze i już :)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 07:48   
   Zwierzątka: Zoo


Fakt, dobrze się sprawdzają trzylitrowe plastikowe wiaderka po Meganie, śledziach itp.
Poza tym ja zawsze mówię, że wysyłam sadzonki roślin - żeby nie było żadnych wątpliwości co do dziur w kartonie ;) No i koniecznie podpisy góra - dół i bardzo mocno przyklejony, wyraźnie napisany adres docelowy z nr telefonu adreseata.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 12:03   
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


Ok, dzięki wielkie za pomoc :) Paskudy pojadą prawdopodobnie w reanimowanym faunaboxie właśnie jako sadzonki - nie wiedziałam, jak te dziury uzasadnić ;) Oby tylko się nie zaczęli dynamicznie i głośno tłuc, jak to mają w zwyczaju robić w klatce... Takie ruchliwe sadzonki mogą podpaść Panowi Konduktorowi :-P
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 12:13   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Sajenka, o ile przyjmą i pociąg odjedzie, to mogą się tłuc ;) Przecież nawet jak się domyślą, to ich nie wyrzucą z pociągu ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 13:56   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Ja byłam dwa razy tylko odbiorcą takiej przesyłki i wszystko było w porządku. Marta zapakowała panów do plastikowego wiaderka z dziurami, naładowała im tam polaru, chlebek i ogórka :mrgreen: wsadziła wiadro do pudełka kartonowego w którym też były dziurki i obłozyła je jakimiś cudami (dostałąm na przykład krótkie spodenki dźinsowe :lol1: - Marta nie bij) Po to aby wiaderko nie latało po kartonie i jako dodatkową izolacje. W kartonie też były dziurki. Za pierwszym razem konduktor mnie zapytał czy mi ktoś kota wysyła :mrgreen: a za drugim nie mówił nic. Nie było problemów na szczęście.....choć stres jest dość duży. A chłopcy byli tak dobrze zabezpieczeni przez Marte że wszystko było z nimi ok :mrgreen:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 13:59   

Szczerze mówiąc jeśli wysyłam szczura konduktorką to zazwyczaj konduktor o tym wie. Jeśli się zapyta to mówię prawdę a jeśli nie to po prostu nic nie mówię. Mi się tylko raz zdarzyło że konduktor nie chciał przyjąć przesyłki wiedząc że zwierzę jest w środku. Ostatnio jak wysyłałam Heliosa to trafiłam na konduktora który sam kiedyś miał szczury. Uśmiechnął się tylko i powiedział że on nic nie wie i że tam są roślinki :) Ogólnie w większości podchodzą do tego dobrze i bardzo sympatycznie. Tylko zauważyłam jedna zależność. Kobiety konduktorki są w tej kwestii bardziej surowe ( oczywiście bardzo uogólniam).
 
 
     
Sajenka 
Where's my Garu?



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 105
Skąd: Wrocław/Głogówek
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 14:26   
   Zwierzątka: ogoniaste potwory


zywym_trudniej, ja niestety musiałam naściemniać, bo konduktor na widok dziurkowanego pudełka zrobił srogą minę i oświadczył, że przesyłki ze zwierzęciem przyjąć nie może. Roślinki przyjął ;)
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:05   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Przykleiłam temat, bo często powtarzają się pytania o przesyłkę :]
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 08:27   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


To robię upup i pytam, bo kurcze mam czasu niewiele, a średnio jestem poinformowana:

Kiedy i gdzie się odbiera przesyłki? (przecież ciężko jest zdążyć wejśc i wyjść z pociągu jak stoi na stacji 2 minuty)
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
Łosoś 



Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 570
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 09:32   

Nawet jak pociag stoi dwie minuty, to nie ruszy jak jesteś w srodku i odbierasz przesyłke, pozwolą Ci wyjść :P
A jak nie odbierzesz z pociągu to ją gdzieś zabierają, zapytasz się i Ci powiedzą.
_________________
ZPINOM, skarbiemój
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12