Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wady trzymania w domu szczurów
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 21, 2007 19:15   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


pituophis napisał/a:
Ja naprawdę dziwię się, jak komuś mogą przeszkadzać małe gryzonie,


Ja też się dziwię, przez to mam dwie szczurcie Kasi... Bo przeszkadzały i śmierdzą... :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 21, 2007 19:26   

pituophis napisał/a:
Szczury, i w ogóle gryzonie, to moim zdanie jedne z najmniej kłopotliwych i uciązliwych zwierząt

Wiedziałam o tym,teraz jak mam kota upewniłam się,że jest to prawda.Mają tylko jedną wadę szybko odchodzą, :cry: a człowiek tak się do nich przywiązuje.
 
     
Green Vampire 


Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 1
Skąd: Jakarta <Warszawa>
Wysłany: Pią Sty 11, 2008 18:50   
   Zwierzątka: ogonek, żółw stepowy i jamnik


Hm... mój kochany ogonek, nie ma żadnych wad.
Moje kochanie jest idealne ,,, i co z tego że hałasuje w nocy, a czasami coś zniszczy ? Wystarczy tylko jedno spojrzenie mojego słonka abym mu wszystko wybaczyła hehehe.
Filipek nie sprawia mi żadnych kłopotów, ani nie ma też jakichkolwiek złych stron : )
Mogłabym też powiedzieć że ma same zalety :-P

Jedyną wadą mojej (mojego ?) kruszynki jest to że tak któtki żyje ...


Shanley Dee Terrwyn
_________________
Peace, Love, Empathy - Kurt Cobain
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 16:53   

ja wady widze po kazdym spacerze :P albo kwiatek cierpi albo ja znow jakies kable remontuje albo zastanawiam sie jak to mozna zszyc.. ale co zrobic.. nie miala baba klopotu to stado szczurow wziela :P
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Sty 12, 2008 17:04   

Moje szczury prawie nic nie gryza, no moze z wyjatkiem ich szmatek w klatce i mojego lozka od wewnatrz... :roll: ale dla mnie jedna z najwiekszych wad jest to, ze ich odchody strasznie smierdza. Mimo to je kocham i zamierzam je miec do konca swojego zycia i o ile ja sie przyzwyczailam to jednak po 2 dniach od sprzatania czuc, ze mieszkam ze szczurami.
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 18:21   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Dla mnie wada jest ich intensywny dosc zapach i chociaz mi on nie przeszkadza,bo juz sie przyzwyczailam to jednak znajomi wyczuwaja charakterystyczny zapach szczurzy nawet jak klatka jest swiezo umyta. Chociaz na chlopakow i tak nie narzekam,bo moje poprzednie szczurki mialy intensywniejszy zapach. A szczurze szmatki to co 2 dni musze wymieniac ;)
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 22:53   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


U mnie są nieprzychylne komentarze mojej mamy. Mimo, że to nie jest wada samych szczurów, to jednak są z nimi związane. Zaczyna mnie to denerwować, jak słyszę po powrocie od weterynarza "To jednak nie zdechły? Jaka szkoda! Ale może następnym razem..." I mimo, że prosiłam to nadal tak mówi, a mi jest przykro jak to słyszę.
Poza tym to smród z klatki, jak mi się nie chce sprzątać ;]
I to, że jednak trzeba w tych klatkach sprzątać, a mi się nie chce ;P
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 13, 2008 08:18   

Naciol napisał/a:
"To jednak nie zdechły? Jaka szkoda! Ale może następnym razem...

Off-Topic:
Przepraszam to nie na temat dlatego to offtopic,ale jak to przeczytałam to zrobiło mi się smutno :cry:
Bo pamiętam jak weterynarz powiedział o mojej Miki ,gdy poszłam z nią bo była chora :"Pani,ale to już przecież stary szczur"/miała dwa lata,ale ton wypowiedzi był taki,że do dziś gdy sobie to przypomnę to :cry:

Miałam samiczki,ale sprzątałam czasami i co drugi dzień,a co czwarty już obowiązkowo,szmatki w których spały prałam dwa razy dziennie,balkon latem wyglądał śmiesznie,bo szmatki miały też dziury jak ser :lol1: ,dobrze,że dozorca z osiedla się nie czepiał,że osiedle szpecę tym praniem. :wink:
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 10:13   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


Naciol napisał/a:
"To jednak nie zdechły? Jaka szkoda! Ale może następnym razem..."


moi rodzice mimo że nie mieszkam z nimi mówią... "jak tam szczury, żyją jeszcze?"

jak się dowiedzieli o 3ciej to komentarz do tego był "po co się tak szczurami obkładacie?" :)

Tylko jak moi rodzice mieli szczura (przywiozłam chyba na 2 roku studiów na wakacje to mi po wakacjach oddać nie chcieli) to było oczko w głowie i rozpieszczane lepiej niż niejedno dziecko :)

Co do wad... hmmm.... jedyną jaką zauważam to że jak mają humory to gryzą materiał - najczęściej jest to polarowy koc albo kanapa z tyłu (kabli na szczęście się nie czepiają :) ), o i mój dziobak mówi że mogłyby po sobie sprzątać jak brudzą :P ...

Ale tak ogólnie to chyba każde zwierze (nie oszukujmy się) ma jakieś wady... jednak biorąc (przygarniając) zwierzaka do siebie bierzemy za niego odpowiedzialność i musimy sobie zdawać sprawę z tego że np. czasami może coś pogryźć, lub jak będzie chore trzeba go leczyć... Zwierzak to nie zabawka...
_________________

Ostatnio zmieniony przez hefi Nie Sty 13, 2008 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 15:44   

Off-Topic:
Naciol, nie przejmuj się. Jestem pewna, że w sytuacji awaryjnej mówiłaby inaczej. I pewnie lubi Twoje szczuraski tylko się nie przyznaje. :przytul:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 15:50   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


babyduck, W sumie to wiem, że się ze mną droczy i tak nie uważa (albo inaczej - mam nadzieję ;) )
Ale tak czy inaczej, mi to sprawia przykrość, no bo to tak jakbym naszemu psu życzyła śmierci, a mama ją uwielbia.
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Aide 


Dołączyła: 01 Sty 2008
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 15:53   
   Zwierzątka: szczurki NINA i RITA


Naciol, .....mówiłaś to Mamie, może takie porównanie ją troszkę uświadomi.
:uscisk:
_________________
Aide
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 13, 2008 15:54   

Naciol,
Off-Topic:
Całe szczęście,że to co napisałaś o mamie było nieprawdą,ulżyło mi,ale niestety to co ja napisalam o weterynarzu prawdą było :cry:
 
     
Merrick 



Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 10:42   
   Zwierzątka: ogony


U mnie największą wadą jest to, że moja druga połowa ma alergię. Nic się nie dzieje dopóki nieumytych rąk nie zbliży do twarzy, niestety zawsze o tym zapomina i potem cierpi. Co do gryzienia to moje dziewczyny gryzą tylko kocyk, po którym biegają gdy je wypuszczam. Ale poprzednie szczury gryzły różne rzeczy, jedne wolały kable, inne książki.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 15, 2008 10:55   

Niewątpliwą wadą trzymania szczurów w domu jest fakt, że człowiek robi sie miętka rurka i wszystko wybacza tym potworom. :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12