Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?
Autor Wiadomość
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 10:09   Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


w wakacje pod moją nieobecność szczury wygryzły w poręczy sofy dziure na 2 pięści...nawet pianke wygryzły :) hehe...moja mama się bardzo zezłościła ale to ona podsuneła za blisko klatke :D
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Mar 12, 2013 14:11, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 18:21   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


A moje sobie zorganizowały digging box w doniczce z nowym kwiatkiem :evil: .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Katie 
...przynoszę pecha...



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 89
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 20:14   
   Zwierzątka: Pies(a), Ogonki, Pajęczaki, Rybki i... Żuczki :]


Cytat:
A moje sobie zorganizowały digging box w doniczce z nowym kwiatkiem :evil: .

Pewnie pomyślały, że to dla nich taki mały prezencik :mrgreen:

Mój Seth ciągle zasikuje mi pilota od telewizora...
Nie wtedy, kiedy akurat po nim przechodzi, czy coś. Kiedy on WIDZI pilota, zaczyna jak najszybciej biec w jego kierunku, a potem po nim przebiega kilka razy, sikając :shock: Kiedy pilot jest poza zasięgiem tego wariata, on potrafi przeskoczyć pół metra w bok czy w górę, żeby się do niego dostać i zasikać... Tylko TEGO konkretnego pilota. Żadnego innego. Wredota jedna :twisted:
_________________
7.04.2006 - [*] Śnieżek [*]
16.06.2006 - [*] Niunia [*]
05.10.2006 - [*] Neo [*]

Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
 
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 22:21   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


Wow :shock: Katie...

Ja myślałam, że tylko moje paskudy tak mają, serio. Z tym, że one nie potrafią się oprzeć żadnemu pilotowi :roll: Leją na wszystkie, aż miło.
Zawsze mnie zastanawiało DLACZEGO... nie wiesz może? :wink: :P
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 00:02   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Moim zdaniem ze względu na plastikowy zapach pilota :) moje tak samo (mimo, ze samiczki), szczegółnie Nessa, może nie tak natarczywie, niemniej za punkt honoru obiera sobie obsikanie go... Komórki traktują w ten sam sposób i najchętniej jeszcze by klawisze rozbebeszyły :roll:
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 10:40   
   Zwierzątka: ......


Katie, upłakałam się ze smiechu, moje zasikują tylko komórki naszych gości, no i mężowego laptopa (nagminnie)... cos w tym musi być...
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Sileas 
sklerotyczka



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 71
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 11:30   

A mnie się wydaje... że po prostu i pilot, i komórka.. i laptop mają bardzo swoisty nasz zapach. Przecież ciągle to trzymamy, czasem nam się ręka spoci czy coś. Więc szczur może traktować tą rzecz jak.. jakąś część nas, w końcu pachnie tak samo - i to jeszcze jak intensywnie. Albo chce żeby pachniało też nim - skoro my "znaczymy" te rzeczy, to one też chcą.. ;) Ot, taka moja teoria :D
_________________
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
 
 
     
Katie 
...przynoszę pecha...



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 89
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 13:22   
   Zwierzątka: Pies(a), Ogonki, Pajęczaki, Rybki i... Żuczki :]


Wy się śmiejecie, a ja muszę pilota pod poduszką trzymać, kiedy szczury biegają :P

I chyba coś w tym wszystkim jest... Jakby to przemyśleć, to tego pilota używa cała rodzina +goście, a reszty praktycznie tylko ja z tatą. Czyli Seciątko próbuje zasikać jak największą liczbę osób za jednym razem :mrgreen:
Mnie to osobiście nawet nie przeszkadza, póki przyciski działają :lol:
Komórki chłopców nie pociągają, widać to konserwatyści :roll:
I tak wspólnymi siłami chyba właśnie rozwiązaliśmy zagadkę olewania pilotów :D

A, Seth lubi jeszcze wskakiwać na ludzi kiedy biega wolno :mrgreen: Pociągają go też goście, którzy się go boją :mrgreen: Jest niesamowicie wysportowany, przeskakuje bez problemu z kanapy i łapie się koszulki :shock: Albo skacze z podłogi i wdrapuje się po nogawce dopóki nie znajdzie się na ramieniu :lol:
Ogólnie on ma ADHD i aż strach się go bać :P

A jedyną ciekawą rzeczą, jaką robi Dracon, to spadanie. Spadanie zawsze i wszędzie, ze wszystkiego. Doprowadza mnie tym powoli do załamania nerwowego :roll: Boję się, że sobie coś w końu zrobi... Jak to jest, że potrafi spaść w szczelinę mającą 10cm? Podobno szczury mają wspaniały zmysł równowagi... W takim razie Dracon jest ogoniastym chomikiem :P
_________________
7.04.2006 - [*] Śnieżek [*]
16.06.2006 - [*] Niunia [*]
05.10.2006 - [*] Neo [*]

Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 19:24   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Szczurki widać mają najwiekszą zabawę z ludzi - naszego strachu, radości czy oburzenia. Przecież nic tak nie smakuje, jak opracie kanapy :?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 15:50   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


AngelsDream napisał/a:
Przecież nic tak nie smakuje, jak opracie kanapy

Co do smaku różnych rzeczy nie przeznaczonych dla szczurzych zębów, to jest taka zasada - im droższe, bardziej ulubione i bardziej potrzebne, tym lepsze :evil: .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 16:41   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Raczej tutaj chodzi o pole elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia elektryczne. Nawet najsłabsze fale wzbudzają prąd elektryczny na wąsach szczura które wiadomo, że są bardzo wrażliwe. Dlatego tak nie lubią kabli a wiedzą, że jak przegryzą to przestanie działać. Urządzenia takie jak pilot czy komórka a w szczególności notebook takich fal emitują najwięcej więc szczury ich nie lubią.
Teoria o zapachu człowieka na pilocie czy komórce jest interesująca ale przecież kabli nie trzymamy w rękach co chwilę więc tam nie ma tak intensywnego naszego zapachu jak na komórce czy pilocie.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 16:45   
   Zwierzątka: ogony


Asaurus, a to dlaczego moje lubują się w gryzieniu kabli, przez które nie płynie prąd?
Katie napisał/a:
a ja muszę pilota pod poduszką trzymać

Rotfl! Czego to nie robimy "bo mamy szczury". Moja pościel rezyduje w szafie, bo mam poduszkę z pierza i Henia uwielbia polować na te piórka. Oczywiście, wcześniej wygryzając gustowne dziurki.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 18:55   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Nisia napisał/a:
Asaurus, a to dlaczego moje lubują się w gryzieniu kabli, przez które nie płynie prąd?


Wytłumaczenie jest proste: Kabel nie podłączony do prądu działa jak antena w której indukuje się prąd z fal elektromagnetycznych, których jest bardzo dużo w naszym świecie. Także nawet w odłączonym kablu płynie bardzo słaby prąd elektryczny, który "kopie" szczury po wąsach.
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 15:23   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Nisia napisał/a:
Czego to nie robimy "bo mamy szczury".

Ja tam już się przyzwyczaiłam i dla mnie pościel z dziurkami albo koszulka z ażurowym :wink: kawałkiem na plecach to normalka.

BTW to nam się oftop robi :x . Miało być o zabawkach, a jest o tym, co szczury gryzą i dlaczego :roll: ...
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 19:52   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Z drugiej strony patrząc dla szczura to co gryzie (oprócz jedzenia) jest zabawką.

W klatce naszych maluchów stoi teraz tekturowe pudełko po butach. Świetna zabawka jeśli można by to tak nazwać. Wygryzły tylne wyjście i cały spód i zrobiły sobie z tektury wygodne legowisko. Problem polega na tym, że "bawią" się nią w nocy nie w dzień, strasznie hałasując. Wczoraj musiałem pogonić towarzystwo bo się nie dało spać.

Ogólnie 3 szczury to bardzo skuteczna niszczarka wszelkich niepotrzebnych przedmiotów. A ile przy tym zabawy :] Dodatkowy plus to taki, że jak się wyżyją na takim pudle to nie rzucają się z zębami do cenniejszych przedmiotów.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12