Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Młody szczur boi się starszych szczurów
Autor Wiadomość
CrazyRaccoon 


Dołączyła: 11 Cze 2022
Posty: 1
Wysłany: Sob Cze 11, 2022 15:38   Młody szczur boi się starszych szczurów

Około 1,5 miesiąca temu kupiłam dwa małe szczurki. Były to siostry i przez cały czas były nierozłączne. Tempura była małą rozrabiaką chętną do zabawy z pozostałymi czterema dorosłymi szczurkami i siostrą. Mochi od samego początku bała się tych starszych i prawie cały czas siedziała w swoim domku, z którego wyganiała te starsze, ale wpuszczała Tempurę. Domek znajduje się na samej górze klatki tuż obok misek i wody (są one w dwóch miejscach, na samej górze i na dole) więc tylko wychodziła się napić a jedzenie zabierała ze sobą do domku. Nagle Tempura zmarła (podejrzewam że jest było coś z sercem, bo miałam już wcześniej podobny przypadek małego szczurka, który nagle zaniemógł i zmarł). Po tym Mochi zaczęła jeszcze bardziej się stresować, przez pewien okres w ogóle nie jadła ani nie piła, nie pozwalała innym szczurkom podejść blisko do niej. Za każdym razem jak któraś z nich się zbliży, Mochi rozchyla pyszczek i zaczyna piszczeć. Teraz już je i pije normalnie, znowu przybrała na wadze, ale nadal nie pozwala starszym szczurkom podejść blisko siebie (okazjonalnie śpi z którąś w domku ale jest za chwilę znów ją odpędza). Cały czas jest tylko w tym jednym miejscu, mimo że jest bardzo ciekawskim szczurkiem. Nie boi się ludzi, chętnie spędza z nimi czas, uwielbia siedzieć na ramieniu i parę razy zdarzyło jej się tam zasnąć. Kiedy jest poza klatką (i innych szczurów nie ma w pobliżu) eksploruje teren i wygląda na zadowoloną bardziej niż kiedy jest w klatce. Warto również nadmienić, że starsze szczurki nie przejawiają w jej stronę żadnej agresji. Czy ktoś wie w czym może być problem i jak temu zaradzić?
 
     
Karlina 


Dołączyła: 27 Lis 2022
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 29, 2022 22:06   

Myślę, że w takim przypadku jedyną pomocą jest czas. Szczurek musi się po prostu przyzwyczaić do innych i w końcu zacznie więcej czasu spędzać z nimi. Wiem, że to pytanie zostało już zadane dłuższy czas temu, dlatego ciekawa jestem co ostatecznie z tego wyszło? Jeśli jeszcze tu bywasz CrazyRaccoon, to podaj na ten temat informacje, bo jestem pewna, że zaspokoją ciekawość kilku osób, a przy tym też będą sporą pomocą dla przyszłych odwiedzających ;) Bo przecież każdemu z nas zależy na dobru szczurków.
 
     
Krzysiek40 


Dołączył: 01 Lut 2023
Posty: 8
Ostrzeżeń:
 999/4/5
Wysłany: Pon Sie 28, 2023 12:17   
   Zwierzątka: Kot, pies, chomik, szczur


Daj jej więcej czasu, może wkrótce oswoi się ze starszymi szczurkami
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11