Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty wspomagające ścieranie zębów
Autor Wiadomość
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Czw Cze 07, 2018 23:50   

z tego co czytałam dobre jest wapno i suchy chleb
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Cze 08, 2018 07:21   

Preet, To bardzo źle słyszałes, bo obie rzeczy szkodzą szczurom. Mozna dawac siszone warzywa, specjalne gryzaki, ew w ramach uzupelnienia wapna - sepie - choc mało ktory szczur sepie ruszy bedąc zdrowym na zbilansowanej karmie.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Ściurek 


Dołączyła: 03 Sie 2017
Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 08, 2018 14:06   
   Zwierzątka: Inka - średnia suczka pudelek


Jak to jest z wapnem. Bo na animaliach wrocławskich czasem w niektórych klatkach było wapno, a tam raczej były osoby doświadczone. Czemu szkodzi szczurkom?
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Cze 08, 2018 15:11   

Sztuczne (gipsowe) wapienka obciążają nerki.
Trudno mi sie odnieść do informacji o Animaliach, ponieważ mialam wglad i kontrole tylko w zakresie stoiska RCPL (tam na pewno wapienek nie było) nie wiem jak u innych wystawcow.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Ściurek 


Dołączyła: 03 Sie 2017
Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 08, 2018 22:43   
   Zwierzątka: Inka - średnia suczka pudelek


A co myślisz o tym? Bo już nie raz właśnie słyszałam że szczurkom i innym gryzoniom wręcz potrzebne jest wapno i minerały. Szczerze powiedziawszy tu pierwszy raz spotykam się z takim zdaniem. Z góry przepraszam za drążenie tematu, ale choć jeszcze szczurków nie posiadam, to przygotowuje się do ich adopcji i nie chce zrobić im krzywdy ^^
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Cze 09, 2018 01:11   

Ściurek, szczurom wystarcza zbalansowana dieta złożona z karmy podstawowej, warzyw, owoców oraz rzadkich dodatków białka zwierzęcego (np. gotowane jajka, larwy mącznika i inne owady).

Przypominam też, że dieta i w ogóle sposób odżywiania szczurów (wszystkożernych) i świnek morskich czy królików (roślinożernych) różnią się diametralnie. Na przykład świnki muszą mieć stały dostęp do pokarmu w postaci siana, podczas gdy szczury powinny być raczej karmione odmierzonymi porcjami raz lub dwa razy dziennie, a siana w ogóle nie jedzą ; ). Także nie ma w ogóle sensu porównywać różnych gryzoni i zajęczaków do siebie nawzajem pod kątem diety.
 
     
Ściurek 


Dołączyła: 03 Sie 2017
Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 09, 2018 07:19   
   Zwierzątka: Inka - średnia suczka pudelek


Okej dzięki za odpowiedź 😊
 
     
tomasz36 


Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 5
Wysłany: Wto Paź 08, 2019 08:52   

A mój ma cały czas dostęp do zbóż szczególnie do kukurydzy
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 08, 2019 19:48   

tomasz36, zachęcam do poczytania krótkiego wprowadzenia w szczurzy temat. Poczytaj sobie o stadności tego gatunku.
Logując się na naszym forum na pewno szukasz dobrych pomysłów, jak wzbogacić życie swojego podopiecznego, więc zacznij od sprawienia mu kompana. Mnóstwo szczurów obu płci i w różnym wieku szuka aktualnie domu. Ogonek na pewno będzie dużo szczęśliwszy, a Ty razem z nim, obserwując wspólne harce i zabawy :)
Co do zbóż i kukurydzy. Dobrze zbilansowana mieszanka zawiera produkty o różnej skali twardości, które już dzięki samemu zjadaniu pomagają w utrzymaniu zębów w odpowiedniej długości. Kukurydza jest mocno kaloryczna, stąd odradzałabym podawanie jej w większych ilościach. Zwłaszcza, że występuje też w większości dostępnych karm.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
tomasz36 


Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 09, 2019 09:05   

Mam ważne pytanie do was co sądzicie o takim pokarmi dla szczurów: https://www.krakvet.pl/pr...zurka-500g.html ostatnio nie mam czasu By robić mu pokarm świeży mam nadzieję, że trudny okres w pracy minie szybko. I znów będziemy mogli zaszaleć z jedzonkiem.

Albireo napisał/a:
tomasz36, zachęcam do poczytania krótkiego wprowadzenia w szczurzy temat. Poczytaj sobie o stadności tego gatunku.

Nie chcę na razie dwóch szczurów, ponieważ aktualnie mam trudna sytuacje i mało czasu poza pracą
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Paź 09, 2019 16:16   

tomasz36, dwa szczury w klatce zamiast jednego to same korzyści. Jedzenia schodzi odrobinę tylko więcej. Razem się bawią, razem śpią, zajmują się sobą wzajemnie. Skoro sam przyznajesz, że masz mało czasu, to ten biedak siedzi cały czas sam w klatce. Bez jakiegokolwiek towarzystwa, z którym może pogadać w swoim języku. Wyobraź sobie małą celę, w której spędzasz całe miesiące bez żywej duszy. Nie chciałbyś tego, prawda? Szczur to zwierzę stadne i nie zmienisz tego. Samotność może powodować osowiałość, brak apetytu, depresję i choroby. Sama niedawno straciłam dwie szczurki i te, które zostały, przeżyły to bardzo mocno. Ale mają siebie. A Twój ogonek nie ma nikogo :( Przemyśl to. Dla jego dobra.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12