Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur zagryzł małego szczurka
Autor Wiadomość
margoloverats 


Dołączyła: 15 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: Świnoujście
  Wysłany: Nie Lip 15, 2018 22:15   Szczur zagryzł małego szczurka
   Zwierzątka: 5 ogonków


Witajcie.
Mój szczurek kliklanaście dni temu stracił swojego brata - byli razem w klatce 1,5 roku.
Postanowiłam nie skazywać go na samotność i po przeczytaniu sporej ilości materiałów na temat łączenia szczurków sprawić mu dwóch małych braci.
Stała się jednak tragedia i duży szczur (możliwe) ugryzł małego za ucho, po chwili malucha nie było już z nami :cry: Polało się trochę krwi, a teraz boję się go łączyć z drugim maluchem...
Jestem załamana.
Był neutralny grunt, klatka była umyta, małe się zadomowiły ...


Opisze jak wyglądała cała sytuacja.
Spotkanie na wersalce okrytej prześcieradłem - neutralny grunt.
Duży Szczur - bardzo swobodnie poruszał się po przestrzeni, małe szczurki tuliły się do siebie.
Duży w końcu zainteresował się młodymi, podszedł zaczął odpychać młodego, przewrócił go na plecy, mały pisnął parokrotnie, wąchał (może lizał) jego miejsca intymne. Mały dalej był na brzuchu. Drugi szczurek (ten, który zginął) siedział bez ruchu nie wykazywał zainteresowania, jednak Duży w końcu do niego podszedł, a mały zaczął piszczeć, po chwili zauważyłam krew za uchem, szybko interweniowałam zabierając małego, jednak on odszedł w moich rękach...
Nie wykluczam, że nie wytrzymało mu serce, ale krew która pojawiła się w okolicach ucha była dość sporej ilości.

Co teraz robić?
Czy dalej próbować go łączyć z małym (tym który został)
Jak wpłynie cała sytuacja na małego, który stracił brata?
Jak myślicie co poszło nie tak? Jak unikać takich sytuacji - mały szczur + duży, jak je łączyć by było bezpiecznie...
Poradniki z forum były czytane, ale jak widać nie poskutkowały.
 
     
Skarpetka 
100% bawełny



Dołączyła: 03 Lip 2015
Posty: 122
Wysłany: Sob Lip 21, 2018 13:51   
   Zwierzątka: Dorito, Vin, Nacho, Trufel


Bardzo Ci wspolczuje. Moja przyjaciolka miala niedawno bardzo podobna sytuacje, duzy szczur nagle zlapal malucha za kark, nie bylo nawet sekundy by interweniowac, a wczesniej nie wykazywal agresji. Tez zachowane byly srodki ostroznosci, szczury dobrane charakterami. Trzymam kciuki ze ktos tu na forum bedzie umial Ci cos doradzic, ja sama tez bede sledzic ten watek. Dqm tez znac jesli kolezance uda sie ponowne laczenie z pozostalymi maluchami, z tym ze u niej zostalo wiecej doroslych szczurow w stadzie.
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Lip 25, 2018 13:36   

Warto łączyć maluchy które osiągną wagę minimum 100-150gram.

Jeśli wszystkie zasady łączenia były zachowane, to to co sie stało było najzwyczajniej smutnym wypadkiem
Bardzo mi przykro z powodu takiej sytuacji :glaszcze:
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 09, 2018 08:23   
   Zwierzątka: brak


Ja bym na pewno wykastrowała starszego szczura, jeśli jest w dobrej kondycji. To znacznie zmniejsza agresję i terytorialność. Dopiero po 4-5 tygodniach od zabiegu zmniejsza się poziom hormonów i wtedy podjęłabym pierwsze próby łączenia. Można rozważyć przygarnięcie maluchowi kolegi w tym samym wieku, żeby nie siedział sam tak długo, ostatecznie miałabyś stadko 3 szczurów albo w przypadku niepowodzenia w łączeniu ze starszym młodymiałby towarzystwo. Pomagałam kiedyś znajomej łączyć szczury po zagryzieniu malucha, właśnie tak zrobiłyśmy i po kastracji, odczekaniu, kilku "sesjach" na neutralnym gruncie się udało. Maluch do tego czasu trochę podrośnie i trudniej będzie mu niechcący zrobić krzywdę.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.95 sekundy. Zapytań do SQL: 12