Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddam 6 szczorkow w okolicach Ketrzyna
Autor Wiadomość
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Wto Cze 19, 2018 23:11   Oddam 6 szczorkow w okolicach Ketrzyna

Oddam 6 szczorkow w dobre rece , dzisiaj sie urodzily ale szukam juz wlasciciela bo zanim ktos to przeczyta troche czasu minie , jeszcze nie wiem jakiej plci sa szczurki ,bo dzisiaj sie urodzily ,bede aktualizowac post jak czegos sie dowiem, szczurki moga byc po matce moga miec czerwone oczy i sierc tak jakby brudno biala ,ojca nie widzialam bo kupilam kilka tygodni temu i okazalo sie dzisiaj ze byla w ciazy, nie zauwazylam bo zachowywala.sie normalnie ,u mnie w wojewodztwie albo ogloszenia byly niekatualne albo wgl nie bylo, bylam zmuszona kupcic bo szczurki to zwierzeta stadne ,chce je oddac bo moge miec max 2 szczurki jak ktos jest chetny to niech pisze na priv , jak szczurki bd rosly to podam wiecej szczegolow, jak ktos jest z innego wojewodztwa to tylko odbior osobisty, jak zly temat to przepraszam bo nwm gdzie go dodac
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Cze 20, 2018 00:51   

Preet, ciąża u szczurów trwa 21-23 dni. Jeśli kupiłaś "kilka tygodni temu", to mogła zajść w ciążę u Ciebie.

Swoją drogą, o ile dobrze pamiętam, miałaś dwa szczury. Teraz po zakupie nowego masz znowu dwa? Co się stało z ostatnim szczurem?
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Śro Cze 20, 2018 20:20   

Musialam oddac dla kolezanki , a nie moge dac wiecej bo ma za mala klatke ,bo jak pisalam wczesniej moja mama nie lubi szczurow i musialam oddac ,a zeby szczurek nie byl samotny kupilam w podobnym wieku, nie mogla zajsc w ciaze bo mam samiczke , mi sie zdaje ze w sklepie bo jak powiedzialam ze chce samiczke to kilka odrzucila a bylo ich z ok 10 i tylko 2 mi proponowala a dala mi ta co mam bo byla mloda i druga miala male i karmila
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Cze 20, 2018 21:28   

Czy rozważałaś pozbycie się szczurów, skoro Twoja mama każe Ci je rozdzielać tylko po to, żebyś znowu kupowała następne w zoologu?
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Czw Cze 21, 2018 22:49   

Senthe napisał/a:
Czy rozważałaś pozbycie się szczurów, skoro Twoja mama każe Ci je rozdzielać tylko po to, żebyś znowu kupowała następne w zoologu?


Moja mama nawet nie wie ze sa mlode szczurki, nie chce jej mowic bo by je wywalila a ja to traktuje jak by czlowiek urodzil dziecko i pozwabil zycia , mam takie zdanie bo szczury to tez istoty i chca zyc , nigdy w zyciu nie pomyslalabym o uspieniu, jestem zbyt przywiazana do zwierzat , gdybym miala wieksza klatke to bym je wziela , czytalam tez ze do zoologa nie oddawac to che komus oddac, nie nie chodzi mi o pieniadze , tylko zeby szczurki mialy szczesliwe zycie i dobrego hodowce, bo moja klatka ma wymiary 60x40x60 to za mala na 8 szczurow ( liczac moje 2 samiczki i 6malszuków), sory moze chamsko to zabrzmi ale nie masz serca przynajmniej tak wnioskuje po twojej odpowiedzi, bys nie miala wyrzutow sumienia ze pozwabilas niewinne zwierzeta zycia ?, kazda istota ma prawo zyc
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Cze 22, 2018 00:01   

Miałam na myśli oddanie wszystkich szczurów, które masz w domu, łącznie z dwiema starszymi samicami.

Zresztą uśpienie ślepego miotu to też bardzo rozsądne działanie. To jest jakaś kompletna farsa, że nikt dorosły w Twoim domu nie jest świadomy tej sytuacji. Zachowujesz się nieodpowiedzialnie i narażasz zwierzęta na cierpienie. Już zresztą je spowodowałaś, kupując w zoologu. Jeśli Twoi rodzice nie zgadzają się na zwierzęta, to nie powinnaś sprowadzać do domu zwierząt! Kto zapłaci za ich leczenie (kilkaset złotych miesięcznie przy pierwszej lepszej chorobie)? Ile w ogóle masz lat?
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Sob Cze 23, 2018 01:09   

Senthe napisał/a:
Miałam na myśli oddanie wszystkich szczurów, które masz w domu, łącznie z dwiema starszymi samicami.

Zresztą uśpienie ślepego miotu to też bardzo rozsądne działanie. To jest jakaś kompletna farsa, że nikt dorosły w Twoim domu nie jest świadomy tej sytuacji. Zachowujesz się nieodpowiedzialnie i narażasz zwierzęta na cierpienie. Już zresztą je spowodowałaś, kupując w zoologu. Jeśli Twoi rodzice nie zgadzają się na zwierzęta, to nie powinnaś sprowadzać do domu zwierząt! Kto zapłaci za ich leczenie (kilkaset złotych miesięcznie przy pierwszej lepszej chorobie)? Ile w ogóle masz lat?



Jak pisalam moja mama wie ze mam 2 szczury, ale nie wie o maluchach , moje szczury maja dobre zycie , sa na wybiegu ok 3 h , dostaja smakolyki i wymieniam zwirek 2/3 razy w tygodniu , posiwecam im bardzo duzo czasu nawet do szkoly nie chodzilam zeby z nimi byc , zakochalam.sie w tych zwierzetach , moze to wydawac sie idiotyczne ale jak widze jak spia albo je glaszcze to.serce mi mieknie , jak chorowaly zabralam je do weta , po dluzszym czasie ale jestem zwolenniczka domowych sposobow bo dla weta ktory jest w moim miescie nie ufam,wiec , mam 21 lat wiem ze pisze jak.dziecko bo jestem troche dziecinna i mam taki charakter
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Sob Cze 23, 2018 16:31   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Preet, domowymi sposobami guza gruczołu mlekowego nie usuniesz . Jeśli w twoim mieście nie ma weta gryzoniowego to należy jeździć tam gdzie jest. Jeśli nie masz takiej możliwości to nie możesz mieć szczurów.
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Nie Cze 24, 2018 22:03   

szczurkai napisał/a:
Preet, domowymi sposobami guza gruczołu mlekowego nie usuniesz . Jeśli w twoim mieście nie ma weta gryzoniowego to należy jeździć tam gdzie jest. Jeśli nie masz takiej możliwości to nie możesz mieć szczurów.


Jakiego guza ? Po porodzoe robi sie jakis guz bo nie rozumiem , moka szczurzyca wyglada jak zawsze , dobrze nie nic opuchnietego, nwm jak juz pisalam u mnie w miescie jest jedna klinika wiem ze dwoch podchodzi do zwierzat fajnie , a trzeci to cham , w razie czego mam najblizej do Olsztyna bo czytalam.na formu polecanych wetow, nie rozumiem o co chodzi Ci z tym guzem , mozesz mi napiac o co Ci chodzilo ?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 24, 2018 22:08   
   Zwierzątka: -


Off-Topic:
Preet, proszę Cię, zwracaj uwagę na to, jak piszesz, bo momentami nie da się kompletnie zrozumieć, co tak właściwie jest w Twoim komentarzu.
_________________
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Pon Cze 25, 2018 07:34   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Spokojnie , to był tylko przykład . Niestety szczury mają guzy dość często. Co do weta , to czy jest możliwość zapisania się do konkretnego, ogarniętego weta ? Choć niestety to że wet ma podejście do zwierzàt nie oznacza , że ma wiedzę o leczeniu gryzoni .
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 25, 2018 23:12   

Preet, normalnego guza, powszechnego u szczurów, który się może zawsze pojawić. Guza, zapalenia płuc, ropnia. To są normalne rzeczy, zdarzają się cały czas u starszych szczurów. Rozumiem, że w razie choroby nie do opanowania "domowymi sposobami" będziesz patrzeć, jak zwierzę się dusi, męczy i umiera. Czy też jesteś gotowa i masz fundusze, żeby jeździć parę razy w tygodniu z chorym szczurem do Olsztyna?

Powiedz mamie o młodych szczurach, żeby mogła Ci pomóc z ich rozdaniem. Jesteś dorosła i odpowiedzialna za te istoty, nie zachowuj się jak dzieciak.
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Wto Cze 26, 2018 02:16   

Szczurakai nie chce isc do wets bo ten chamski jest , nie mam do niego zaufania po tym jakk leczyl krolika mojej siostry , boje sie ze moze stac sie to samo ,Senthe wiem ze jak sie nie ds rady trzevba isc do weta, widze ze kazdy moj post przegladasz to wiesz jak jest, jak zdam prawko bede jezdzic do Olsztyna ale na razie mam lipe , jak sie objawia ten guz?
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Wto Cze 26, 2018 23:18   

szczurkai napisał/a:
Spokojnie , to był tylko przykład . Niestety szczury mają guzy dość często. Co do weta , to czy jest możliwość zapisania się do konkretnego, ogarniętego weta ? Choć niestety to że wet ma podejście do zwierzàt nie oznacza , że ma wiedzę o leczeniu gryzoni .


Wiem ale mnie teraz wstraszylas, tak moge jechac do weta , ten cham tak pomogl mojej siostry krolikowi ze zdechl , ja sie obawiam i wole jechac do innego miasta, Senthe jak objawia sie teb guz ?
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Śro Cze 27, 2018 08:54   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Guzy są różne. Niektore miękkie inne twarde i bolesne. Jedne rosną szybko i do dużych rozmiarow , inne nie rosną prawie wcale.Guzy niestety nie zawsze pojawiają się ) na skóże /)pod skorą np. Guz przysadki ( jak wpiszesz w wuszukiwarke to wyskoczy ci masa postów na ten temat) . Generalnie ltrzeba szczury uważnie obserwować, zwłaszcza starsze, i obmacywac :wink: . Jak się coś zauważy to należy jechać do weta. W Olsztynie masz jedna polecaną lecznice . Tu cały spis :arrow: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15780.
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12