Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatka dla dwóch dorosłych samców
Autor Wiadomość
Juggalo187 


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: Śro Mar 07, 2018 23:59   Klatka dla dwóch dorosłych samców

Witam. Czy klatka o wymiarach 65x70x40 (wys. z kuwetą x szer. x głębokość) będzie odpowiednia dla dwóch dorosłych samców? Klatka ma dwa pięterka, hamak i spory domowej roboty domek.
Z góry dzięki za odpowiedzi :wink:
 
     
szyszka1703 


Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 08, 2018 00:29   
   Zwierzątka: szczury koszatniczka pies


Juggalo187, Minimalne ale to naprawdę minimalne dla dwóch samców 40 x 50 x 60 cm - ale to jest i tak bardzo mało(nie są to wymiary zalecane, szczury będą miały miejsce żeby się poruszyć i rozprostować ogony ale będzie im strasznie ciasno). Klatka to miejsce gdzie będą większość czasu więc im więcej miejsca tym lepiej
Możesz też zajrzeć tutaj:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13428

Więc tak powinno być im dobrze :)
Jest prawie w idealnych wymiarach 70x40x70cm (szerokość x głębokość x wysokość)

Zawsze możesz skorzystać z kalkulatora i instrukcji napisanej przez Asaurus
http://forum.szczury.biz/...p=728729#728729

Skąd weźmiesz swoje Ogonki???
Ostatnio zmieniony przez szyszka1703 Czw Mar 08, 2018 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 08, 2018 17:33   

Juggalo187, na wymiary klatka ujdzie, z tym że potrzebne Ci będzie znacznie więcej hamaków i "mebelków", więc lepiej się od razu zaopatrz ; ). Najlepiej poszukać wśród osób szyjących hamaki z polaru na maszynie, jest ich multum na Facebooku, na forum też jakieś znajdziesz, takie hamaki są tanie, wygodne i można ich używać bardzo długo. Warto też przyczepić w klatce takie małe plastikowe koszyczki, są do kupienia w każdym markecie za parę złotych. Przymocowujesz trytytkami do prętów i szczury mają mini-półkę : ). U mnie szczególną furorę robi taki koszyczek z wyciętym wejściem podwieszony pod samym sufitem klatki, uwielbiają tam spać.

Ogólnie lepiej się trzymaj polaru i plastiku, drewno czy jakieś wiklinowe wynalazki przy szczurach nie pożyją długo.

szyszka1703, te wymiary, które podajesz, są już naprawdę małe, raczej na klatkę tymczasową niż do stałego pobytu.
 
     
szyszka1703 


Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 08, 2018 18:56   
   Zwierzątka: szczury koszatniczka pies


Senthe, Przepraszam nie dodałem "niezalecane" tylko same "minimalne". Wybacz już edytuje post :*
Ale i tak jestem zdania, że im większa tym lepsza :>
 
     
Juggalo187 


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: Pią Mar 09, 2018 04:09   

szyszka1703 Używałem tego kalkulatora, ale jakoś nie jest dla mnie zbyt przejrzysty, więc wolałem dopytać :D Ogonki kupiłem w zoologiku (tak, wiem, lepiej byłoby adoptować lub kupić w zarejestrowanej hodowli, ale niestety nie miałem takiej możliwości)

Senthe Hamaki ogarnę, póki co jest jeden, który był w zestawie z klatką, ale póki co ogonki nie potrafią na niego wejść (są za małe, chyba trzeba będzie przysunąć ten hamak bliżej pięterka).
Patent z koszyczkami genialny! Na pewno coś takiego zrobię, dzięki! ;)

Póki co to jestem w szoku, bo po zmianie klatki zachowanie szczurków drastycznie się zmieniło. Biegają jak szalone, gryzą się, mam nadzieję, że się dogadają :D

Póki co klatka wygląda tak: (sory za jakość)
https://ibb.co/j9NSF7
Jakieś pomysły jak to urządzić? ;)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 09, 2018 15:04   

Juggalo187 napisał/a:
Biegają jak szalone, gryzą się, mam nadzieję, że się dogadają :D

To akurat zupełnie normalne u takich małych szkrabów, zwykle bardzo lubią się bawić poprzez "bicie się" i są hiperaktywne, nie przejmuj się i just enjoy the show ; )

Jeśli chodzi o fotę klatki, poza tym co pisałam wyżej przychodzą mi do głowy takie uwagi:

* Półki z prętów są przyczyną poważnych problemów z łapkami. Cokolwiek to jest to na nich, drewno czy karton, niebawem zacznie śmierdzieć i nadawać się tylko do wyrzucenia. Jeśli chcesz używać tych półek, to będą musiały cały czas mieć położone coś na wierzchu. Najlepiej by było je zabezpieczyć bardzo grubą warstwą polaru (i prać go co najmniej raz na tydzień). Możesz je też wymienić na plastikowe, kupione w zoologicznym lub własnej roboty (np. ja swoje wycięłam z pleksi). Są o wiele prostsze w czyszczeniu i utrzymaniu.

* Szczury się doskonale wspinają po prętach, jak im trochę zagęścisz wyposażenie klatki, to nie powinny mieć żadnego problemu z wejściem na ten hamak. Te pochylnie też możesz śmiało wyjąć. Pamiętaj tylko, by pośrodku klatki powiesić jeden hamak-łapak, który będzie łapać szczury spadające z samej góry ; )

* Kolby nie są zbyt zdrowe, mogą być bardzo tuczące, lepiej w ogóle ich nie kupować. W ramach przysmaków fajnie się sprawdzają po prostu świeże lub suszone owoce i warzywa (nie cytrusy; suszone owoce tylko z zoologów, np. Herbal Pets - nie są dosładzane). Szczury łatwo przekarmić, najlepiej podawać im odmierzone porcje karmy (zwykle 15-20g dziennie na szczura) o stałych porach (1-2 razy dziennie). Młodym można dawać trochę więcej, ale też lepiej nie przesadzić ; )

* Nie widać, czym jest ta ściółka, ale jeśli trocinami, to lepiej przerzucić się na zrębki bukowe (wędzarnicze), ponieważ są one odpylone i nie powodują, tak jak trociny, problemów z układem oddechowym. A działają praktycznie tak samo : ). Można je kupić w dużych workach na allegro, nie są drogie.

Ogólnie to spróbuj poprzeglądać zdjęcia urządzonych szczurzych klatek, znajdziesz ich pełno na forum i w internecie, na pewno coś Cię zainspiruje. Bo póki co to mogę doradzić głównie "wincy rzeczy" ; )
Ostatnio zmieniony przez Senthe Sob Kwi 07, 2018 08:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szyszka1703 


Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 09, 2018 17:25   
   Zwierzątka: szczury koszatniczka pies


Idź z nimi do weta jak w zoologu, tak na wszelki wypadek. Za wizytę nie zapłacisz dużo ale lepiej je przynajmniej osłuchać... Fajnie by było zrobić też badania na pasożyty wewnętrzne.

Juggalo187 napisał/a:
Póki co to jestem w szoku, bo po zmianie klatki zachowanie szczurków drastycznie się zmieniło. Biegają jak szalone, gryzą się, mam nadzieję, że się dogadają

Nowy zapach, nowa klatka, ustalają hierarchie, kto gdzie może siedzieć :wink: walka o lepsze jedzonko z miski, cieplejszy kąt, zabawa itd. Bójki i sprzeczki są jak najbardziej naturalne - ale oczywiście są granice. Jeżeli nie ma rozlewu krwi to nie ma się co martwić

Domek fajny (sam robiłeś? 8) ) ale długo nie pożyje drewno przesiąka dość szybko i jest nie do uratowania, chyba że zaimpregnujesz go nie toksycznym impregnatem to przetrwa więcej ale i tak będzie śmierdział, co gorsza będzie parował co może być fatalne w skutkach zdrowotnych.
Panele podłogowe są naprawdę super :mrgreen: ale tak jak z domkiem kilka razy szczurek przebiegnie a to już zacznie siąknąć ;)

Jak urządzić? Tu cię ogranicza tylko wyobraźnia, fajnie jak szczurki mają gdzie się schować, mój uwielbia swój domek u szczytu klatki, coś do gryzienia, półki czy jak pisała Senthe koszyczki :) A hamak/spadochron to na twoim miejscu bym dał po środku -tam gdzie z góry klatki do dołu nic nie ma oprócz drabinek (ale może to tylko ja jestem już uczulony po upadku mojego Froda :( )
A jak chcesz fajny patent na domki to ceramika jest dobra ja swoim kiedyś robiłem z doniczek (wywiertałem otwór wejściowy tak żeby mogły wejść, postawiłem do góry dnem a szczury się wprowadziły momentalnie - zaletą tego było łatwość utrzymania higieny domku, był bez dna a i na górze jak narobiły to z ceramiki wszystko zejdzie)

Z całą resztą Senthe mnie wyprzedziła :mrgreen:

Może załóż im post tutaj:
http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=44
 
     
Juggalo187 


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: Pią Mar 09, 2018 17:35   

Na pięterkach leży "podłoga" zrobiona ze szpatułek, jeśli będzie wymienianie tego będzie uciążliwe to wymienię je na plastikowe ;)
Kolby już wyrzucone, szczurki i tak je ignorowali ;D
Ściółka to żwirek drewniany wymieszany z trocinami, które wcześniej przesiałem. Nada się takie połączenie?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 09, 2018 17:46   

Juggalo187 napisał/a:
Ściółka to żwirek drewniany wymieszany z trocinami, które wcześniej przesiałem. Nada się takie połączenie?

Tzn. znacznie lepszy byłby sam żwirek drewniany bez trocin, ale dobre i to, przynajmniej do czasu, aż Ci się trociny zużyją.
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 07, 2018 07:18   

Jak dla mnie, ta klatka trochę mała jest, ale wystarczy. Polecam Ferplast 75x80x50, sam ją mam i sprawdza się świetnie. Co do kolb, są one u mnie regularnie.a ogonki są i tak chude (moze oprocz Vegusi) wiec troche sadelka przyda sie dla kazdego 8)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13