Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie. Jak zapobiec gryzieniu hamaczków?

Jak zapobiec gryzieniu ?
Lepsze zabezpieczenia
50%
 50%  [ 1 ]
Mocniejsze szczurki (dla hamaków)
50%
 50%  [ 1 ]
Chemia... Preparaty przeciwko gryzieniu (nie polecam)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 2

Autor Wiadomość
Karol739
[Usunięty]

  Wysłany: Czw Sty 25, 2018 17:39   Gryzienie. Jak zapobiec gryzieniu hamaczków?

Witam, mam pytanie. Jak to jest w temacie, moje ogoniaste pannice gryzą hamaki. Już załatwiły dwa, moje małe diablice :twisted: . Co z tym robić? Może nie wiem, mocniejsze sznurki, bo to one lecą jako pierwsze. A może jakiś preparat (odstraszacz na pewno nie :P ) na przykład taki jak dla psów, żeby nie gryzły. Są takie na rynku, ale trochę strach dawać, wiecie, zaszkodzi jeszcze, czy coś... Jeszcze jedną uwagę co do tego tematu mam. Ten temat nie jest tylko o gryzieniu hamaczków, ale także ogólnie o tym problemie. Dziękuję za wyrozumiałość i proszę o szybką odpowiedź. Wykażcie się kreatywnością!

Do tematu dołączam ankietę. Pozdrawiam /Karol[/b]
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 25, 2018 20:35   

Karol739, nie sądzę, żeby preparaty odstraszające były dobrym rozwiązaniem. Szczury to gryzonie, więc moim zdaniem nic się nie da zrobić z gryzieniem hamaków. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, kupować tanie szmatki i szyć samemu albo szukać hamaków na mocnych zaczepach, jak gruby polar czy jakaś taśma rypsowa. Nie zliczę, ile ja już hamaków cerowałam, wyrzucałam lub oddawałam DT, bo były pogryzione. Uwierz, 2 załatwione to pikuś ;)
Jak długie robisz im wybiegi i w jakim są wieku? Czasem młode panny roznosi energia, której nie rozładowują na wybiegach, nawet jeśli te są długie. Wtedy nudzi im się w klatce i biorą się za wyposażenie. Jeśli szukają czegoś do gryzienia, polecam gryzaki z Herbal Pets, np. melisowe. Podobno samiczki niszczą więcej od samców - mam babskie stado, więc nie mam porównania. U mnie na porządku dziennym jest wygryzanie dziur w domkach i hamakach. Hitem było zawieszenie kilku mebelków z elastyczną taśmą jako zaczepami. Rosika tylko chodziła od zaczepu do zaczepu i przegryzała, więc po chwili wszystkie były na półkach i ściółce :]

Dorzucam link do tematu ogólnego o gryzieniu różnych rzeczy przez szczury: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=999
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sty 25, 2018 20:56   

U mnie szczury o wiele mniej chętnie gryzą zaczepy do hamaków zrobione z polaru. W sumie jak do tej pory nie zjadły chyba żadnego. Domyślam się, że jak są takie miękkie i słabo napięte to niszczenie ich jest mniej przyjemne niż sztywnych sznurków i tasiemek. Ale nie wiem, czy to jest reguła.

Inna koncepcja, którą u siebie stosuję, to zaczepy zrobione z włóczki oraz spinaczy do papieru, które są praktycznie niezniszczalne bez dużej dozy determinacji i precyzji. Tutaj więcej na ten temat oraz fotki: http://forum.szczury.biz/...hlight=#1035742
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 26, 2018 16:19   

Albireo, wybiegi są.dlugie, a szczury mają pół roku. Ogoniaste panny wręcz rozpiera energia, a w klatce mają kolby. Po godzinie były zaczepy pogryzione. Preparatów też nie polecam. Elastyczne taśmy to super pomysł, jak wrócę z wakacji to wypróbuje.

Senthe, te spinacze to super pomysł. Dzięki za linki :DD

Ten temat dotyczy zapobiegania gryzieniu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13