Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Albireo
Wto Sty 02, 2018 19:18
Oddam malutkiego DZIKUSKA!
Autor Wiadomość
DUNIA_2005 


Dołączyła: 26 Wrz 2017
Posty: 0
  Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 20:19   Oddam malutkiego DZIKUSKA!

1. Liczba szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: chłopak

3. Wiek szczurów: ok. 3 tygodniowy.

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: okolice Warszawy

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: katar - ogonek znaleziony na klatce schodowej

7. Charakter, usposobienie szczurów: nawet Przytulanka póki co, żywiutki, wesoły, nie gryzie, nie wygląda na zestresowanego

8. Stosunek szczurów do człowieka: przyjazny

9. Stosunek do innych szczurów: nie wiem - jest sam

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: znalazłam na klatce, myślałam, że to myszką z sąsiada hodowli a okazało się że to nie jego myszka a raczej obcy szczurek... Mam w domu 2 koty I trudno mi byłoby to zatrzymać, poza tym nie mam żadnego doświadczenia w hodowli szczurów, vet nastraszyla mnie jak to ciężko z dzikuskami (stwierdziła, że to dziki), a ja wiem, że nie będę miała dla niego w takim razie wystarczająco czasu i cierpliwości i nie dam rady zapewnić mu kompana, nie mam też sumienia wypuścić bo na dwór....

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: opisałam powyżej jak do mnie trafił...

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: -

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: klatka,

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: -

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: oddam w dobre ręce

16. Zdjęcia szczurów:

17. Kontakt: poprzez forum proszę

18. Kilka słów o szczurze:
 
     
ziew 



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 592
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 16, 2017 20:58   
   Zwierzątka: 4 szczurze panienki


DUNIA_2005, zapuściłem się w czytaniu tego działu. Twój post był zamieszczony dość dawno. Jak się sprawa rozwinęła? Czy Dzik znalazł swoje miejsce?
_________________
Zielony, a pod spodem: Pluszaki i Zamszaki.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12519
 
     
DUNIA_2005 


Dołączyła: 26 Wrz 2017
Posty: 0
Wysłany: Sob Lis 18, 2017 17:55   

Hej!
No, niestety nie znalazł się nikt, kto chciałby go ode mnie wziąć i mam go cały czas. Na razuie jest ok. Nie gryzie, choć raczej jest strachliwy I muszę "na siłę" go wyjmować z klatki Ale jak już wyjmę, to wydaje mi się, że lubi mnie "zwiedzać" i śpi w moim kapturze. Jeszcze nie wypuszczam go za bardzo, no poza delikatnym poznawaniem fotela, czy kanapy i pilnuję, bo koty... Jakoś się uczymy być ze sobą, choć po przeczytaniu wielu artykułów na temat dzikich, wciąż jestem pełna obaw. Zwłaszcza, że to mój pierwszy szczur a rokowania, uwzględniając chociażby porady na tym forum, nie są zbyt przychylne.... Cóż, zobaczymy. Jestem dobrej myśli :-)
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Gru 31, 2017 12:15   

DUNIA_2005, jak tam maluch? Znalazł dom?
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
DUNIA_2005 


Dołączyła: 26 Wrz 2017
Posty: 0
Wysłany: Wto Sty 02, 2018 12:04   

Okazuje się, że znalazł.... U mnie! 😉
Myślę, że już się przyzwyczailiśmy. Jest cały czas bardzo płochliwy, nie chce dobrowolnie na rękę ale jest bardzo fajny, I ciekawski i jak już uda mi się go (go-
jako szczura, bo to dziewczynka jednak okazało się) złapać w klatce, to bardzo lubi wycieczki po mnie i spanie w kapturze. Nie mogę jej tylko wypuszczać Tak luzem, bo nie chce wracać na rękę i nie przychodzi na żadne wołanie, więc czas spędza w klatce, albo na mojej szyi, głowie lub w kapturze ;-)
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Wto Sty 02, 2018 15:50   
   Zwierzątka: szczury i żółw


DUNIA_2005, to fajnie byłoby pomyśleć o jakimś towarzystwie :wink:
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
DUNIA_2005 


Dołączyła: 26 Wrz 2017
Posty: 0
Wysłany: Wto Sty 02, 2018 16:13   

No, właśnie obawiam się, I nie wiem, czy dam radę....
Niby szczurek powinien mieć towarzystwo ale mam go właściwie tak znienacka, poza tym jest bardzo płochliwy i nie mogę bo puszczać luzem, bo nie reaguje na wołanie. I być może drugi szczurek też by musiał raczej siedzieć w klatce, więc nie wie wiem, czy to dobry pomysł....
No i jestem żółtodziobem jeśli chodzi o szczurki - uczę się dopiero na mojej dzikusce... Myślę, że nawet mi wychodzi ale drugi gryzoń to narazie jeszcze za duże dla mnie wyzwanie....
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 02, 2018 19:11   

Szczur będzie się o wiele lepiej i pewniej czuł w towarzystwie innego, a co za tym idzie będzie je łatwiej oswoić. Naprawdę o wiele prościej zająć się dwoma szczęśliwymi szczurami niż jednym zdołowanym i przerażonym. Już nie mówiąc o tym, że trzymanie szczura w pojedynkę de facto zakrawa na znęcanie, są tak silnie stadne.

Co do puszczania luzem, polecam różne metody z wabieniem na jedzenie. U mnie bardzo pomogły stałe pory wybiegów i karmienia (odpowiednio o 20 i 23). Wygłodzone szczury po wybiegu od razu biegły do klatki na dźwięk karmy sypanej do miski ; )

Z doświadczenia wiem, że czasem taki płochliwy szczur się gdzieś zaszyje i nie chce wyleźć, ale zawsze ostatecznie wracają do klatki - to jest w końcu ich dom, najbezpieczniejsze miejsce na świecie.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 02, 2018 19:17   

DUNIA_2005, skoro szczurka zostaje u Ciebie, zamykam ten wątek i przenoszę do archiwum. Załóż temat w dziale "Wasze szczury" albo poczytaj odpowiednie wątki o oswajaniu: tutaj i tu . Tak jak piszą dziewczyny, szczurkowi zdecydowanie lepiej zrobi towarzystwo. Odpowiednio dobrany drugi szczur pomoże też w oswajaniu dzikuska, bo mała będzie miała od kogo uczyć się szczurzych zachowań względem człowieka. Nie wspominając, że będzie miała się z kim bawić i do kogo przytulić :)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13