Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziewczyny chyba się nie lubią
Autor Wiadomość
Zzuzkaax 


Dołączyła: 06 Sie 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 21:15   Dziewczyny chyba się nie lubią

Od miesiąca mam dwie szczurzyce, od zawsze były w jednej klatce więc poprzyjściu do domu obie wpuściłam do ich nowego mieszkania. Na początku się dogadywały, bawiły się razem ale ostatnio toczą ze sobą wieczną wojne. Silniejsza stara się zrobić krzywde słabszej i już sama nie wiem jak mam reagować. Co powinnam zrobić żeby dziewczynki przestały się kłócić?
POMOCY
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 21:35   

Czy coś się faktycznie stało tej słabszej? Jakieś skaleczenia? Jeśli tak, to gdzie?

Ogólnie to jest w pełni normalne, że szczury się biją, żeby ustalić hierarchię. Drobne zadrapania są w porządku. Dopóki nie mają ugryzień w miejscach "niedozwolonych" (szyja, brzuch, pachwiny), nie ma powodu się martwić, że zrobią sobie krzywdę.

Chyba że naprawdę się tym stresują, unikają siebie nawzajem, chodzą zdenerwowane. W takim przypadku trzeba by zaobserwować dokładnie, dlaczego się w ogóle biją - o domek, o jedzenie, bez jasnego powodu? Czy słabsza jakoś prowokuje, czy silniejsza ją atakuje pierwsza? Biją się w klatce czy na wybiegu?
 
     
Zzuzkaax 


Dołączyła: 06 Sie 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 21:40   

Słabsza niestety oberwała przy oku, już kilka razy zrobił się jej strupek ale dochodzi do kolejnej bójki i pojawia się troche krwi. Biją się w klatce, wydaje mi się że o jedzenie. Czasem jest tak, że unikają się jak ognia, czasem leżą obok siebie przytulone a czasem mała prowokuje silniejszą. :/
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Wrz 26, 2017 09:01   

"Przy oku" jak dla mnie brzmi jak przypadkowe mocne zadrapanie, a nie celowe ugryzienie w tym punkcie. Ale tutaj może ktoś inny niech się wypowie.

Jeżeli biją się o jedzenie, to zamiast sypać karmę w jedno miejsce, porozsypuj ją po całej klatce. I sprawdź co się stanie - czy silniejsza będzie prześladować słabszą, czy się zajmie jedzeniem w spokoju, czy słabsza będzie prowokować, czy w ogóle dojdzie do jakiejś bójki. Jeśli szczury będą od tego spokojniejsze, to można tak robić zawsze, przy okazji mają trochę stymulacji i zabawy w poszukiwanie pożywienia.

Smakołyki, owoce, warzywa, jajka oczywiście też najlepiej dzielić na małe kawałki i rozłożyć np. na talerzyku zamiast małej miseczki, żeby każdy szczur mógł je sobie skubnąć i zabrać w swój kącik bez denerwowania drugiego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11